Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Bleach

Kılıcın ve boynuzun kırılması efsane olmuş :) İchigo ve inoue'nin kendilerine neyin çarptığını anlamaya çalışmaları güzeldi.
Tüm bunları geçersek bu adam nasıl yenilebilir ki ? Eğer şekillendirebiliyorsa
Daha önce yazdığım Tsukishima faktörü etkili olabilir.Bu adam da geçmişe müdahale edip şimdiki zamanı etkiliyor.Ve kestiği kişinin geçmişine kendisini yerleştiriyor.Arkadaşı değilken 40 yıllık dostu olabiliyor mesela.Onun dışında Aizen'in de zanpakto güçleriyle açık yaratma şansı var.Daha önce onu aldatabilmişti sonuçta.

Hogyoku faktörü var çok az bir olasılıkla.Eğer hogyokuyu da yutarsa diyelim bir şekilde yaptı hogyokunun iradesi baskın gelebilir.Urahara asıl kontrolün onda olduğunu iddaa eder gibiydi Aizen de kontrolüm altında diye üste çıkmaya çalışıyordu.

Tabii bana göre ruhlar kralı çok önceden bu yaşanacakları planladı.Shinigamiler onun düşmanı.Bir şekilde onu hapsedip sistemi ayakta tutması için kullandılar.Biliyorsunuz adamın uzuvları dağılmış ve çekirdek gibi güç kaynağı olarak heykel gibi duruyor.O da intikam almak veya hapisten kurtulmak için kendi oğlunu kullandı.Gerekirse kendinden nefretmesini sağlayarak.Bu tarz bir kurgu bekliyorum.

Benim Yhwach'ın gücüyle ilgili bir teorim var. Bunun gücü Tsukushima'nın gücünün tam tersi. Tsu geçmişi değiştiriyordu Yhwach geleceği. Bence Yhwach'ın gücü şu şekilde. Karşısındakinin kaderini yani geleceğini görüyor ve onu istediği gibi ufak dokunuşlarla değiştiriyor. Kelebek etkisi filmindeki gibi.

Mesela Tsu geçmişini değiştirmek için o kişiyi kılıcı ile kesmesi lazımdı. Yhwach'ın ise karşısındaki kişinin çaresizliğine ihtiyacı var. Eğer çaresiz olursan kaderini elinde tutamassın ve değiştirmesi kolay olur. İchigo gran cero atarken çaresiz değildi ve Yhwach farkedemedi o saldırıyı ancak sonra biraz şüpheye düşünce Yhwach hemen gelecekte Ichigo'nun nereye ineceğini gördü ve Ichigo'nun orada tuzağa düşeceği şekilde geleceği yeniden yazdı. Ichigo böylece iyice şüphe ve korkuya kapılınca da peşpeşe saldırıları yedi.

Bankai ve boynuz meselesi de aynı benfe. Ichigo Bankai açınca sadece kader denen defterde bir iki satırı değiştirdi "Ichigo Bankai açınca önde kılıcı kırılır peşinden de boynuzu kopar. Kılıcın parçası Yhwch'ın ayakları önüne düşer, boynuzu ise eline gelir."

Bu yüzden Yhwach'ı şuan durdurabilecek tek kişi bence Aizen. Aizen Yhwach'ı ilüzyon içine alıp yanlış geleceği gösterip ona göre değişiklik yapmasını sağlayabilir ve bunu lehine kullanabilir.

Jojo'daki, Dio'nun gücünü anımsattı bu bölümde Yhwach'ın yaptıkları. Öyle bir güç çıkarsa, bölümde olanları açıklamak basit. Bu durumda adamımız Aizen, Soul Society'de yaptığı gibi ayarı verir Yhwach'a.

İnce kılıç daha şekil duruyormuş, kırıldığı iyi oldu bu kılıcın. Yeni bir form çıkardır heralde.

Yami

yamamoto tek yedi Yhwactan,Aizen ölümsüz doğru ama en azında,Içigo gayet kapıştı onla,aynı güçle Yhwact karşısında perişan
Yamamato fake yedi. Zaten gücünden korkusuna karşısına çıkmadı. İchigonun , aizen ile kapışması bir şey değiştirmez.
Aizeni daha güçlü yapmıştı. İchigonun sayesinde aizen bir üst kademeye daha evrimleşmişti. Urahara sayesinde mühürlendi.
Kapışmak ile yenmek / yenilmek arasında farklar var dostum.
Ayrıca Yamamato dediğin kişi , " kılıcı " bak kılıcı diyorum. Yani zampakto olarak adlandırılıyordu sanıyorum.
Olmadığı halde bile Aizen karşısına çıkmaya cesaret edemiyor.
Yani adam katanasız bile Aizenin üst mercihi. Aizen kendisi belirtiyor zaten.
Dövüş kabiliyetlerin benim üzerimde seninle başa baş kapışmam. O yüzden hile hurda hile alıyor.
Yamajiyi fazla küçümsemişsin.

Yamamato fake yedi. Zaten gücünden korkusuna karşısına çıkmadı. İchigonun , aizen ile kapışması bir şey değiştirmez.
Aizeni daha güçlü yapmıştı. İchigonun sayesinde aizen bir üst kademeye daha evrimleşmişti. Urahara sayesinde mühürlendi.
Kapışmak ile yenmek / yenilmek arasında farklar var dostum.
Ayrıca Yamamato dediğin kişi , " kılıcı " bak kılıcı diyorum. Yani zampakto olarak adlandırılıyordu sanıyorum.
Olmadığı halde bile Aizen karşısına çıkmaya cesaret edemiyor.
Yani adam katanasız bile Aizenin üst mercihi. Aizen kendisi belirtiyor zaten.
Dövüş kabiliyetlerin benim üzerimde seninle başa baş kapışmam. O yüzden hile hurda hile alıyor.
Yamajiyi fazla küçümsemişsin.
Yamaji'yi Mangaka kendisi küçümsüyor. Hadi bir Aizen'den yedin. Yhwach'tan nasıl aynı tarzda bir ayar yiyebiliyorsun. Komedi yahu. Bu adamı Mangaka bu kadar güçlü yapıyor. Sonra böyle absürt şekilde aradan çıkarıyor.

Yami

Yamaji'yi Mangaka kendisi küçümsüyor. Hadi bir Aizen'den yedin. Yhwach'tan nasıl aynı tarzda bir ayar yiyebiliyorsun. Komedi yahu. Bu adamı Mangaka bu kadar güçlü yapıyor. Sonra böyle absürt şekilde aradan çıkarıyor.
Adamın tek eksiği zekası. O yüzden bu hallere düşüyor. Eski kafalı , inatçı hafifte salak :D

Tamam Yamamoto çok güçlü ama şu an Yhwach onu yendiği halinden de kat kat güçlü.Göz açıp üstüne kralı ve kolunu absorbe etti.

Yhwach belli ki bankai açmadan önce İchigo'yu fazla zorlamamış.Açar açmaz kılıcı kırması bunun göstergesi.

Bankai halindeyken kılıç kırılınca bankai düzelmiyordu/kullanılmıyordu sanki?
Bu kadar absürt bir durumun yaşanması hiç hoş olmadı da bekleyip görelim olaylar ne yönde gelişecek.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 10)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık