Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Bilgisayar Tavsiyesi (Genel Başlık)

İşim ve hobim gereği(Boğaziçi ünv. elektrik elektronik müh. okudum,yazılım mühendisliği yaptım, almanyada TUMünchen ünv sinden bir kaç arkadaşla birkaç firmada elektronik pc parçaları üzerine çalıştım) çoğu pc yi aldım söktüm,inceledim yazılımlar yaptım.çoğu pc markası işi kalite yerine ticarete döktü.incelediğim birkaç pc hakkında sana bilgi vereyim
-apple:şiddetle tavsiye ederim ama senin bütçeye uygun değil.en ağır programlardan tutunda oyunlara kadar eksizsiz bir tat ve rahatlık veriyor.pc nin keyfini çıkarıyorsunuz(kullanıcısı olarak çok memnunum.)
-msı:apple gibi sağlam pc firması diyebilirim ama daha çok oyunlar için yapıyorlar pc yi.yakın bir zamanda almıştım online oyunlara olan merakım yüzünden(MSI GT70:i7 3,3ghz 16gb ram 3gb ekran kartı 128 gb sdd(pcyi hızlı açmanda etkili oluyor.tv açar gibi pc açıyorsun).ayrıntılı bilgi isteyen olursa özelden mesaj atabilir).yalnız bu markada senin bütçenin üstünde
-lenova:IBM ile anlaşma sağladılar.ilk başta çok süperdir o zaman gibi düşünülsede aslında öyle değil.o kadar ilginç bir firmaki oturup komple pc yi sökerseniz(pc parçalarından anlayanlar)ne kadar saçma bir iş yaptıklarını görebilirsiniz.ufak bir örnek vereyim ekran kartına bakıyorsunuz diyorsunuz ki tamam ben bunla istediğim her oyunu oynayabilirim.oyuna kendinizi kaptırıyorsunuz ki ne göresiniz ekran kartı iyi ama bir türlü tam performansta çalışamıyor,çünkü ilk başlarda verimini korumak için pcnin diğer parçalarından alacağınız verimi düşürüyor.önbelleği artırıyor işlemci hızını düşürüyor.bunuda artırıyor sonra fan sisteminde sıkıntı oluyor.fanda sıkıntı olduğu için pcyi kullanırken ilerki zamanlarda fazlasıyla sorun oluşturuyor.ekran kartının belli bir derece ısınması demek ondan alacağınız verimi her salise düşürür demektir.bir bakıyorsunuz ki tamam bu pc nin ram,ekran kart,işlemci hızı,fan herşeyi var diyorsunuz ki pilde ve normal monitör de sıkıntı çıkıyor.bazen öyle saçma hatalar verebiliyorki internet üzerinden bile bu saçma hataları düzeltecek bilgiyi bile bulamıyabiliyorsunuz(ben 2 lenova pc yi deney aracım olarak kullandım ve parçalarını inceledim.uzun vadede memnun kalmayacağını söyleyebilirim.memnun olan arkadaşlar varmış duyunca şaşırdım açıkçası)
-asus:bütçene göre bulabileceğin en iyi 2pc firmasından biri.sağlamlığı ,parçaların kalitesi ve daha birsürü şeyde diğer pc firmalarından daha iyi yapıyorlar(apple,msı hariç)(öenerebileceğim modeli Asus K56CM-XX007H istediğin fiyatta şuan bimekste.)
-sony:asus la aynı sevyede gördüğüm bir pc firması

1998 den beri bu işlerle fazlasıyla haşır neşirim.bu elektronikten anladığım kesin birşey varsa oda bir markanın aynı ürünlerinde bile belli farklar vardır.çünkü yapılan şeyleri makinalar yaptığından bunlardaki milisaniye deki bir aksaklık üründeki farkı ortaya çıkarıyor(adamlar yaptıkları parçadan değil,parçaları ve üretimi sağlayan makinalardan karı sağlıyorlar.çünkü kaliteyi aslında onlar belirliyor)

şu an lenova kullanıyorum daha öncede lenova vardı . pek bi sorunla karşılaşmadım yani iyi dir . şimdi olsa hangi marka ilgisayar alırsın diye sorsalar asus derim ve alırım çok kaliteli malı var ikinci sırada lenova var eger istersen senin için vatanbilgisayardan bilgisayar önerebilirim fiyat aralığını söylersen

Acer alma pişman olursun. :D
Acer kullanıyorum, utancımdan arkaya Apple çıkartması yapıştırdım. :oleyo2:

Laptop alacaksanız, kesinlikle tavsiyelerim; Lenovo ve Samsung. Şaşmayın bunlardan.
Levono'u bilmiyorum fakat Acer'in Türkiye'de bütün parçaları bulunduğu ve sökülüp takıldığı için Tamiri de kolay ve ucuz oluyor.

Dell ise ap ayrı bir şey 7 yıldır kuzen kullanıyor daha bir kere teknik hata almadı.

@isko cok tesekkurler.Bende elektrik elektronik okuyorum :D.Dedigin model guzelmis gercekten.2.1 bin di exada.Bimeks daha uygunmus.ya bunu yada onceden verdigim asus modellerinden birini alirim boyle giderse.

Ev arkadaşım laptopu kucağından düştü. Ekranın kenarı çatladı. Bir süre sonra şarj sorunu başladı. Servise verdi makineyi. İki tane basit sorunu yapamadılar. Yeni bilgisayar verdiler. Asus'un servisi iyi bir intiba bırakmadı bende.

Ev arkadaşım laptopu kucağından düştü. Ekranın kenarı çatladı. Bir süre sonra şarj sorunu başladı. Servise verdi makineyi. İki tane basit sorunu yapamadılar. Yeni bilgisayar verdiler. Asus'un servisi iyi bir intiba bırakmadı bende.
Abi o kullanıcı hatasına girmiyor mu? Eğer düşündüğüm gibi kullanıcı hatasıysa garanti üzerinden servisin bakmaması lazım. Sigortası varsa orası ayrı.

Ekran çatlaması hakkında birşey diyemem ama diğer şarj sıkıntısı çoğu firmada görülüyor.bunun nedeni de pilin ömrünü yanlışlıkla bitirmesi.çünkü şarj edildiğinde pil dolması lazım ken enerjiyi tutacağı yer üzerinde kısa devre oluyor ve enerjiyi biriktirmeden direk bir iletim kablosu gibi iletiyor.yapılması gereken yeni bir pil almak.sorun pilde değilde pc nin kendi enerjiyi aktarabilme yerindeyse işlem biraz uzun sürebilir ama yapılmayacak birşey değil
aslında senin takıldığın nokta neden bu sorunları çözemediler.aslında o sorunları rahatlıkla çözmeleri gerekirdi.3dk ya bir ekran değiştirilebilir(nasıl değiştirildiğini merak edenler yada pc hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler için http://www.youtube.com/watch?v=rQSworo9UWE )(videodaki ben değilim ;) )

Ekran çatlaması hakkında birşey diyemem ama diğer şarj sıkıntısı çoğu firmada görülüyor.bunun nedeni de pilin ömrünü yanlışlıkla bitirmesi.çünkü şarj edildiğinde pil dolması lazım ken enerjiyi tutacağı yer üzerinde kısa devre oluyor ve enerjiyi biriktirmeden direk bir iletim kablosu gibi iletiyor.yapılması gereken yeni bir pil almak.sorun pilde değilde pc nin kendi enerjiyi aktarabilme yerindeyse işlem biraz uzun sürebilir ama yapılmayacak birşey değil
aslında senin takıldığın nokta neden bu sorunları çözemediler.aslında o sorunları rahatlıkla çözmeleri gerekirdi.3dk ya bir ekran değiştirilebilir(nasıl değiştirildiğini merak edenler yada pc hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler için http://www.youtube.com/watch?v=rQSworo9UWE )(videodaki ben değilim ;) )
Sorun bilgisayarın şarj girişindeydi. Ekran çatlamasını da yanlış söylemişim. Ekranın kendi değil, kenarını koruyan plastik bölüm çatladı.

Sorun bilgisayarın şarj girişindeydi. Ekran çatlamasını da yanlış söylemişim. Ekranın kendi değil, kenarını koruyan plastik bölüm çatladı.
plastik bölümün çatlaması ve asus servisinin bu sorunları çözememesi arkadaşının şansızlığı.ya asus servisinde çantacılar(pc hakkında format hariç hiçbirşey bilmeyip ama biliyormuş gibi gözükenlere takılan lakap)çalışıyor yada arkadaşının kısmeti birden dönmüş yeni pc vermişler

plastik bölümün çatlaması ve asus servisinin bu sorunları çözememesi arkadaşının şansızlığı.ya asus servisinde çantacılar(pc hakkında format hariç hiçbirşey bilmeyip ama biliyormuş gibi gözükenlere takılan lakap)çalışıyor yada arkadaşının kısmeti birden dönmüş yeni pc vermişler
Adamın tüm bilgileri içinde gitti yalnız. Bir sürü fotoğraf, video, dökümanı vardı.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık