Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Bilgisayar Tavsiyesi (Genel Başlık)

AMD Ryzen 7 7800X3D / RTX 4090'lı sistem

Uzun zamandır pc toplamak için araştırma yapıyorum. Bu ay almak için karar verdim. Şu an bu pc'yi toplama düşüncem var. Fiyat olarak da 114k gibi bir ücreti var. Yani toplayıp toplama konusunda kararsız kaldım, bu kadar parayı buna mı versem yoksa iyi bir tatil yapıp üstüne daha ucuz bir pc mi alsam karar veremedim.
Pcyi aldığın yer hakan yavaşşş demedi mi kardeş? Hayırlı olsun olmasına da teknolojinin de dibini bu kadar sıyırmaya gerek yok hani

Samsung G4 serisi IPS olduğu için alınabilir bende tavsiye ederim. Özellikle CS GO, Valorant, Fortine vb. yüksek FPS verebilen oyunlarda 240hz işinize yarayacaktır. Sadece arada ufak bir boyut farkı var ama 25" size yeterli geliyorsa zaten düşünmenize bile gerek yok. 👍
Abi ben o tarz oyunları beceremiyorum.

Çocukken de cs oynamaya giderdik internet kafeye topluca okuldan dershaneden kaçıp, rezil rüsva olur dönerdim. Travma oldu bende.
COD serisini görme engelli modunda falan zar zor bitirebildim.

Benim en sevdiğim, bu yeni sistemimle de oynamayı planladığım oyunlar rdr2, cyberpunk, assassin's creed gibi oyunlar. Bi de flight simulator oynarım 2007'den beri. O kadar yani.

240hz'in bi manası yok o zaman diyorsan, yarın akşam mesai çıkışı gidip alıyorum lenovoyu.

Abi ben o tarz oyunları beceremiyorum.

Çocukken de cs oynamaya giderdik internet kafeye topluca okuldan dershaneden kaçıp, rezil rüsva olur dönerdim. Travma oldu bende.
COD serisini görme engelli modunda falan zar zor bitirebildim.

Benim en sevdiğim, bu yeni sistemimle de oynamayı planladığım oyunlar rdr2, cyberpunk, assassin's creed gibi oyunlar. Bi de flight simulator oynarım 2007'den beri. O kadar yani.

240hz'in bi manası yok o zaman diyorsan, yarın akşam mesai çıkışı gidip alıyorum lenovoyu.
Fps oynayan oyuncular TN monitör tercih edebilir. Gecikme daha düşük oluyor. Onun dışında kesinlikle tavsiye etmem. Renkleri soluk gösteriyor çok kaliteli değil. Sana en uygun panel IPS. renkleri daha doğru ve canlı gösterir. Günlük kullanım ve hikayeli oyunlarda iyi oluyor. Bir de VA panel var onu tavsiye etmem. TN ve IPS'nın arası gibi bir şey.

144hz monitör bence yeterli. Sistem oyunlarda +240fpsi görür dersen 240hz düşünülebilir. Bütçe meselesi. Modelin MS'i düşük olsun.

Modelde Ghosting sorunu, ışık sızması sorunu var mı satın almadan önce araştır. Ölü pixele dikkat et.

Pcyi aldığın yer hakan yavaşşş demedi mi kardeş? Hayırlı olsun olmasına da teknolojinin de dibini bu kadar sıyırmaya gerek yok hani
Aslında buna vesile olan şeylerden biri arkadaşımın 1.5m'lik mercedesinin kaza sonrası fiyatının 400-500k düşmesi. Sonra dedim kendi kendime arabamı yükseltsem haftada max 3-4 saat süreceğim. Sonra malın biri gelecek arabama vuracak 300-400k kaybedicem o yüzden arabayı yükseltmekten vazgeçip pc alma kararı verdim. Çünkü evden çalışan birisi olduğumdan günümün 7-8 saati pc başında geçiyor. Yani eğer oyun oynarsam bu saat yükselecek ki ben ev adamı olduğumdan bunun kaliteli geçmesini istedim. Yani uzaktan bakınca pahalıymış gibi geliyor ama işimin bir parçası olduğundan dibini sıyırma gibi bir olay yok. Mesela telefona yatırım yapmam halen huawei'nin şimdi almaya kalksan 5k eden telefonunu kullanıyorum :D

@Daryun 24 inc 1080p mi yoksa 27 inc 1080p mi
O tamamen ihtiyaç ile alakalı, ben küçük monitör sevmiyorum. 27" olupta 1080p ile piksel sayılıyor diyenleri de anlamıyorum, monitör ile arada ki mesafeyi düzgün ayarlamazsanız zaten gözlere kötü yönde eksisi var. Hele ki şu klavyeyi yan koyup monitöre kafa atacak kadar dibine girerek FPS oyunları oynatıp kendini pro gamer sanan tipleri dövesim geliyor. Yüksek çözünürlük kötü mü? Tabi ki iyi ama peki o bütçeye çıkma şansı var mı? Var diyelim, o zaman 2K monitör de sistemi dengede tutacak yüksek donanımlı bilgisayar var mı? Vesaire vesaire, kriterler çok anlayacağınız. Para/çokomel eğrisine dönüyor işler, gerisi ihtiyaçlar meselesi.

O tamamen ihtiyaç ile alakalı, ben küçük monitör sevmiyorum. 27" olupta 1080p ile piksel sayılıyor diyenleri de anlamıyorum, monitör ile arada ki mesafeyi düzgün ayarlamazsanız zaten gözlere kötü yönde eksisi var. Hele ki şu klavyeyi yan koyup monitöre kafa atacak kadar dibine girerek FPS oyunları oynatıp kendini pro gamer sanan tipleri dövesim geliyor. Yüksek çözünürlük kötü mü? Tabi ki iyi ama peki o bütçeye çıkma şansı var mı? Var diyelim, o zaman 2K monitör de sistemi dengede tutacak yüksek donanımlı bilgisayar var mı? Vesaire vesaire, kriterler çok anlayacağınız. Para/çokomel eğrisine dönüyor işler, gerisi ihtiyaçlar meselesi.
Genelde kötü olur 24 inc daha iyi yorumları gördüm hep. O yüzden merak ettim. Ben senelerdir laptop kullanıyorum o yüzden desktop işine uzağım biraz. Bu ara biraz bakınmaya başladım işte. Laptop eskidi, malum piyasa da felaket eli yüzü düzgün laptoplar 40k neredeyse. Bu yüzden acaba masaüstü nasıl olur diye düşünüyorum

Abi monitöre yakınız diye niye dövüyosun üzdü :ühü:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık