Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Bilgisayar Tavsiyesi (Genel Başlık)

AMD Ryzen 7 7800X3D / RTX 4090'lı sistem

Uzun zamandır pc toplamak için araştırma yapıyorum. Bu ay almak için karar verdim. Şu an bu pc'yi toplama düşüncem var. Fiyat olarak da 114k gibi bir ücreti var. Yani toplayıp toplama konusunda kararsız kaldım, bu kadar parayı buna mı versem yoksa iyi bir tatil yapıp üstüne daha ucuz bir pc mi alsam karar veremedim.

AMD Ryzen 7 7800X3D / RTX 4090'lı sistem

Uzun zamandır pc toplamak için araştırma yapıyorum. Bu ay almak için karar verdim. Şu an bu pc'yi toplama düşüncem var. Fiyat olarak da 114k gibi bir ücreti var. Yani toplayıp toplama konusunda kararsız kaldım, bu kadar parayı buna mı versem yoksa iyi bir tatil yapıp üstüne daha ucuz bir pc mi alsam karar veremedim.
Orta bütçeli bir sistem alıp geri kalan ile'de tatil yapman.

Normalde bende F/P sistemcisiyimdir, misal 7500F/4070S ikilisinden ilerisini kolay kolay düşünmem ama şimdi 120K para verip en iyi donanımları dizecek keyfi bir sistem kurmakta çok kötü gelmiyor akla çünkü iPhone denen el kadar alet bile son konfigrasyonlusu 100K sınırını geçmiş.

Monitörün inc/büyüklük kısmına karar verdiyseniz gerisi sadece bütçe belirtmenize bakıyor ama ben yine de tavsiye vereceğim. RTXxx60 serisi 2K çözünürlük için yetersiz gelir o yüzden FHD monitör alınmalı. Tavsiyem alttaki ürünlerdir. Daha ucuzu bulunamaz mı? Tabi ki bulunabilir ama 250nit panda panelli dandik IPS panelleri kimseye tavsiye etmeye gönlüm el vermez.

https://www.hepsiburada.com/lenovo-...siyah-ips-monitor-67b7gacbtk-pm-HBC000059XX6G

https://www.teknosa.com/hp-omen-780f9e9-27-1-ms-165-hz-ips-fhd-oyuncu-monitoru-p-788400853
Abi selam tekrardan,
Önerdiğin lenovo legion r25i-30 modelinde karar kıldım. Çok teşekkürler tekrardan bilgini paylaştığın ve değerli vaktini ayırdığın için.

Şu model aklımı karıştırıyor, onu sormak istedim sadece:

5500 tl lenovo, 6270 tl gibi bir şey de samsung desek, arada 770 liralık bir fark var.
Lakin samsung'un modelinin lenovo'nun modelinden daha üstün olup olmadığını tam kestiremedim. Hz olarak daha üstün, o kısmı anladım da, geri kalan özellikleri benim rtx3060ti için bana ne verecek. Bu kısımda görüşünü almak istedim, sen olsan nasıl yaklaşırdın diye.

Abi selam tekrardan,
Önerdiğin lenovo legion r25i-30 modelinde karar kıldım. Çok teşekkürler tekrardan bilgini paylaştığın ve değerli vaktini ayırdığın için.

5500 tl lenovo, 6270 tl gibi bir şey de samsung desek, arada 770 liralık bir fark var.
Lakin samsung'un modelinin lenovo'nun modelinden daha üstün olup olmadığını tam kestiremedim. Hz olarak daha üstün, o kısmı anladım da, geri kalan özellikleri benim rtx3060ti için bana ne verecek. Bu kısımda görüşünü almak istedim, sen olsan nasıl yaklaşırdın diye.
Samsunglarda ghosting sorunu var diye biliyorum.

Abi selam tekrardan,

Samsung G4 serisi IPS olduğu için alınabilir bende tavsiye ederim. Özellikle CS GO, Valorant, Fortine vb. yüksek FPS verebilen oyunlarda 240hz işinize yarayacaktır. Sadece arada ufak bir boyut farkı var ama 25" size yeterli geliyorsa zaten düşünmenize bile gerek yok. 👍

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık