Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Bilgisayar Destek (Genel Başlık)

Anlayan beri gelsin. Benim laptop kendisini netten koparıyor. Aynı ağa başka pc telefonlar ile bağlanıyoruz ne modem ne internet sorunlu lakin durduk yere net kopuyor benim. Koptuktan sonra sağ altta ki simgeye tıkladığımda ağları da belli süre göstermiyor sonra otomatik bağlanıyor. Şöyle bi araştırdım pilde şunu yap demişler yaptım ağdan şunu aç kapa ama yok devam. Bu tarz sorunla karşılaşan oldu mu bilgi bilgidir denemekte fayda olur belki anlarsanız cevaplayın lütfen...

Eski bir hafıza kart buldum. İçinde ailemin fotoğrafları var ancak bazılarını bilgisayardan açamıyorum. Bunların bir kısmında direkt ''desteklemiyor'' diyor. Bir kısmında da fotoğrafın içinde renk kaymaları oluyor. Yeşil, mavi vs. renkler dolgu yapılmış gibi duruyor. Bunları kendi çabamla nasıl düzeltebilirim?

bilgisayarımda ses kartı bozuk,algılamıyor sanırım. Ses barına tıkladığım zaman S/PDIF yazıyor hoparlör yerine ki takılı hoparlör.
Kulaklık ses vermiyor Küçük ses kartları varmış usb şeklinde onu alıp ucuna kulaklık taksam ses verir mi?

Merhabalar, yeni işlemci aldım işlemciyi taktıktan sonra ekran kartım çalışmamaya başladı, ekrana görüntü gelmiyor ve ekran kartının fanı dönmüyor. Nasıl düzeltebilirim?
(pc özellikleri Ryzen 3 1300x rx570 GB 8 GB Ram 500 watt güç kaynağı, yeni işlemci ryzen 5 5600 x)

Anlayan beri gelsin. Benim laptop kendisini netten koparıyor. Aynı ağa başka pc telefonlar ile bağlanıyoruz ne modem ne internet sorunlu lakin durduk yere net kopuyor benim. Koptuktan sonra sağ altta ki simgeye tıkladığımda ağları da belli süre göstermiyor sonra otomatik bağlanıyor. Şöyle bi araştırdım pilde şunu yap demişler yaptım ağdan şunu aç kapa ama yok devam. Bu tarz sorunla karşılaşan oldu mu bilgi bilgidir denemekte fayda olur belki anlarsanız cevaplayın lütfen...
Sorun devam ediyor mu bilmiyorum ama buna benzer bir șey benimde bașıma gelmiști ağı güncellerseniz düzelebilir. Windows bazen güncel driverları görmeyebiliyor bunun için sistemdeki driverları tarayıp otomatik yükleyen programlar var onlardan biri yardımcı olur. Steam da "drive booster" diye bir program vardı ișini görür bu konuda. Ama sorun laptobun direk ağ kartı ile ilgili de olabilir. Ya da çevre de parazit yapan bir șey varsa o da laptopun bağlantisinin kopmasını sağlıyor olabilir. (https://help.keenetic.com/hc/tr/art...sinyal-parazitlerinin-temel-kaynakları-neler-)
Her yerde kopma yașıyorsan o zaman farklı bir durum vardır diyebiliriz. Aklıma gelenler bunlar

Sorun devam ediyor mu bilmiyorum ama buna benzer bir șey benimde bașıma gelmiști ağı güncellerseniz düzelebilir. Windows bazen güncel driverları görmeyebiliyor bunun için sistemdeki driverları tarayıp otomatik yükleyen programlar var onlardan biri yardımcı olur. Steam da "drive booster" diye bir program vardı ișini görür bu konuda. Ama sorun laptobun direk ağ kartı ile ilgili de olabilir. Ya da çevre de parazit yapan bir șey varsa o da laptopun bağlantisinin kopmasını sağlıyor olabilir. (https://help.keenetic.com/hc/tr/articles/213968709-WiFi-ağlarını-neler-etkiler-Bozulmaların-ve-sinyal-parazitlerinin-temel-kaynakları-neler-)
Her yerde kopma yașıyorsan o zaman farklı bir durum vardır diyebiliriz. Aklıma gelenler bunlar
Teşekkürler bilgiler için 8 yıllık pc illa sorun çıkartıyor. Format sonrası da devam etmişti bende gidip 5mt lik internet kablosu aldım sorunu kökten çözdüm :D

Driver booster bu konuda iyi. Driver easy güncel driver takibinde ondan da iyi ama driver easy crack çok zor. Ama driver easyi cracklemeden sadece tarama yaparak çalıştırıp güncel driverları öğrenip sonra Google'dan sürümlerini yazarak manuel indirmek de fena olmayan bir seçenek.
O manuel ișini yapamayanlar olur. O yüzden onu direk atladım. İnsanları otomatik yüklemeye alıștırdılar o yüzden bu seçenek biraz oldların iși oluyor. Xp döneminde az uğraștırmazdı bizi o driver sürümleri. İnternet de tabi daha bakirdi o zamanlar. İșler otomatiğe bağlandıkça en küçük șeylerde bu programlara ihtiyaç duyuyoruz malesef artık.

blender kullanan veya bilen arkadaşlar windows 7 için olanı var mı acaba? Sistem gereksinimleri minimum nedir?
Biraz geç cevap vermiş gibi olacam ama ben kullanıyorum 2 senedir Blender. Windows 7 ile birlikte denemediğim için ne desem yalan olur. Sistem gereksinimi konusunda ise 7 sene önce aldığım 4gb ram'e sahip bir laptop üzerinde bile çalışıyordu sorunsuz. Düşük sistemlerin dostu desem yeridir kısaca ama sıkıntı verir gene. Yani elbet sorunsuzca çalışır ancak fazla ileri gidemezsin. Örneğin kötü bir bilgisayarda stylized bir çalışma veya mobil oyunlar için assets üretebilirsin bunda bir problem yok. Gerçi 2d çizim ve 2d animasyon için de kullanabilirsin. Min sistem durumunu geçersek eğer tavsiyem 16gb ram ve gtx 1060 (6gb) veya 1650 ekran kartı olur. Blender için en önemli konu ekran kartının vram değeridir ve daha sonra ise ardından ram gelir. İşlemci önemi ise en sonlara oynar i3 veya en eski nesil ryzen kullanırsan bile pek olumsuz durum yaratmaz. Amd veya intel bu seçimi kullanıcıya kalır yani ancak ekran kartı durumunda ise NVDIA şart. Unutmadan 3d sahnede olan objelerin texture dokuları vram üzerine yoğunlaşır. Örneğin 4gb bir vram ekran kartında 4k dokuyu kullanamazsın rahatça. 2 tane 4k texture kullansan bile aha doldu gitti dersin 4gb vram :bilmem: 4gb vram yetmediği için bu sefer çok ağır kasmalar başlar. O yüzden 1650 yeni nesil olmasına rağmen 1060 tavsiyesinde bulundum 6gb versiyonu çok daha fazla iş görür. Bu vram durumu da biraz ne yapmak istediğine bağlı aslında. Yani sahnede yüzlerce objem olacak ise ve bazılarına farklı doku kullanacaksam eğer 3060 super yerine normal 3060 almayı tercih ederim. 3060 super daha iyi bir render performansı sağlasa bile bu her sahne için geçerli olamıyor 8gb vram ile :) Bu gibi nedenler yüzünden insanlar (Blender kitlesi) 3060 12gb önerir genellikle f/p için. Yani hemen hemen her şeyi yapabilirsin bu ekran kartı ile. Neyse son olarak 2 tane örnek göstereyim fazla uzatmadan. 16 gb ram ve eski ekran kartım 1650'ı kullanmıştım bu çıktıları alabilmek için. Yani 1650 ile açıkçası küfür ettirdi biraz ama istediğim sonucu tam olmasa bile verebildi. Nasıl bir sistem bana lazım olur konusunda belki az çok yardımcı olur.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık