Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Beyazbıyık Haklı mıydı?

Haklı mıdır, haksız mı?

• Kullanılan toplam oy
    189
Ace gittiğinde Kaido onu tutsak etse Wano’nun altını üstüne getirebilirdi ama aynısını Oden için yapmak istemedi
Yav nasıl istemedi? Böyle bir şey olmadı bile :) Oden tutsak olduğunda kimsenin haberi olmadı. Oden öldükten yıllar yıllar sonra haberleri olmuş. Oden tutsak olsa eminim orayı basardı.
Ace çoktan ölmüş olsa eminim intikam için tayfasını tehlikeye atmazdı.

Şu diriyi kurtarma ile ölünün intikamı olaylarının bambaşka olduğunu görün lütfen.

Adam zaten kalp, karaciğer, dalak, böbrek hastası gidip birde Kaido ile nasıl uğraşacak? Adam kaybederiz falan işin bahanesi.

Wb fanı olsaydım Wb'yi savunan arkadaşların yorumlarından rahatsız olurdum. O yüzden yanlış yaptığını düşünen bir insan olduğunu düşünerek bu kadar savunuluyor olmasından zerre rahatsızlık duymadım. Hep böyle savunun sıkıntı yok. Wb'yi ben hiçbir zaman çok sevmiş değilim hatta bu adama tapınma noktasında fanlık yapan insanlar oldu yıllarca forumda ve bu durumdan tiksindiğim için de karakterden tiksinme noktasına gelmek üzere olduğumu belirtmiştim defalarca. Ama göz var izan var. Gözümün önündeki doğruya bile isteye yanlış diyecek adam değilim. Wb bu seride köpek gibi bir ağırlığı ve saygınlığı olan gerçekten çok klas ve karizmatik bir karakterdi. Böyle bir insana saygı duymamak imkansız. Erzakları geri gönderin kodumu salakları Oden'in bebeleri aç mı kalsın istiyorsunuz diye hassasiyet gösteren adama ben bok atmam güzel kardeşim. Bunları şu yüzden söylüyorum Wb'ye sallayan herkes wb haterı diye kendinizi kandırıp güvenli alan oluşturmayın olaylara biraz daha derin bakın diye.

Haksızlığa karşı durmuş, yetim öksüz babası olmuş, gücünden ve kişiliğinden ödün vermeyen her an her ortamda kibir sıçan babayiğit bir adam, tek suçu kendisini arayıp sormamak olan kardeşim dediği birini defterden silecek karakterde bir adam yani öyle mi? Ki defterden silmişliği olsa zaten defalarca saldırmayı düşündük demezdi Marco hani haberi yıllar sonra duyup kafayı sıyırmışlar ve bir reaksiyon vermişler. Bu şu demek Wb'nin tiksindiği Oden 20 yıl sonra gemisine gelse taş çatlasın iki gün kezban tribi attıktan sonra bağrına basardı demek. (Zaten Oden'i böylesine defterden silebiliyor olmaları için ancak Oden Roger'ın gemisiyle Wb'nin önünden geçip "whitey bebeğim yazı tura atıyorum tura gelirse tayfana döneceğim" deyip havaya attığı para elinin hizasına geldiğinde nah çekerek Wb'ye karşı anırarak gülmesi falan lazım.) Böyle bir adamın ölümünün hesabını sormamak, kendi geminde doğan çocuklarının akıbetini şeyine takmamak, o adamın ülkesini, yoldaşlarını ve o ülkedeki garibanları kaderlerine terk etmek Wb'yi mantıklı bir adam yapar evet. Bence de bunu yapması mantıklı. Ama umarım serideki sevdiğimiz hiçbir karakter bu kadar mantıklı kararlar almaz.

Mantıklı karar dediğimiz de şu hani, kesinlikle EN AZ potansiyel düşmanı kadar güçlü bir oluşuma sahipken aman tadımız kaçmasın diye icraat yapmamak. Peki hayatının her anında bu kadar mantıklı olan Wb'nin bu olaydan kısa süre sonra yaptığı icraat ne? Sengoku ve Garp + 3 amiralin ve sayısız denizcinin olduğu karargaha bodoslama dalıp tuzağın içine atlamak ve Oden'in peşinden gitmek için mabadını yırtan Ace gibi haddi olmayan ve büyük ihtimalle öleceği savaşa gelen çocuklarına kafanıza göre takılın çekip peşinde getirmek. Ortada bir katliam olmamasının tek sebebi Sengoku ve Garp'ın savaşmaması, Ace'e o kadar yaklaşabilmelerinin tek sebebi ise sabaha kadar hayal etseler akıllarına gelmeyecek çok büyük bir yardımı almış olmaları. Ace için bütün çocuklarını gözünü kırpmadan ölüme gönderen adam bundan çok çok daha basit bir durumda Oden'in hesabını soramıyor ailesinin akıbetini ve ülkesinin durumunu iplemiyorsa ben buna sabaha kadar sallarım. Wb bu değil. Wb'nin bu olmadığını başta Oda dahil değil herkes biliyor. Wb'nin ve serinin bu halde olmasının en büyük nedeni ise külotçu japonları gazlamak için seriye doğaçlama yedirilen (daha doğrusu yedirilemeyen) Allah'ın belası Oden'in hikayesi. Bu lanet gerçeği de bilmeyen yok tabi.

998 bölümlük Wb karakterini hep beraber ayakta saygı duruşunda analım gençler hakkıdır. Wb fanları da Wb'yi 998 bölümlük seriye göre değerlendirsinler tavsiyemdir. Bu noktadan sonrası başka bir karakter.

Ace denen bebeye etrafımda dur hallederiz dese ne yazacaktı. Olmuş bitmiş. Ben olsam aynısını yapardım. Wb ile ilgili şimdilik saçma bulduğum tek nokta roger ile çarpışmasının çok az gösterilmesi. Nasıl denk bu adamlar anlamıyorum. Wb'nin tek zaafı bu Ace işte. Bütün suç onun :(

Yani Oden'in ölümünden 17 yıl sonra haber alıyorlar. İş bitmiş gitmiş. Üstüne üstlük Oden tayfadan ayrıldıktan sonra hiçbir şekil de haber vermedi sözde geri dönecekti bir de. Tabiki de halka yazık ama adam iyilik meleği değil korsan. Öncelikli olarak kendi çıkarlarını düşünmeli. Haa Oden WB den yardım isteseydi ya da hayatta olup esir tutuluyor olsaydı WB yine de giderdi. Ama adam öleli yıllar oluyor ve gidipte Kaido'yu karşısına alacak kadar Wano'yu kurtarmak için bi sebebi yok.
Ama bence gitmemesinin en önemli sebeplerinden biri kendi vücüdu. Sağlık durumunun ne kadar kötü olduğu ortada. Ki gerçi ona rağmen çok güçlüydü Marineford gördük. Sağlığı daha iyi olsaydı yine gitme ihtimali vardı.

Şeyi merak ediyorum daha kötü nasıl olabilir yani tövbe yarabbi günah yazma ölüsüne tecavüz edilmemişti biz de fazla kötü değil durum uğraşmayalım mı diyorlar xD
Fazla kötü dedikleri yer herhalde fabrikalar wano halkının açlığı smile olayları mevzuları.Bunları bilmiyorlardı galiba.Tam kurtarılacak adaymış haberimiz yok diyorlar işte :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık