Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Beş İmparator vs. Büyük Denizci Gücü

Kim Üstün Gelir ?

• Kullanılan toplam oy
    225
en başta şu argümanı öne sürmek gerek denizciler okadar güçlü olsaydı çoktan denizde korsanların k si kalmazdı.
Bu argüman o kadarda sağlıklı bir argüman değil şahsen. Çünkü her 2 tarafıda 100 gücünde kabul edelim olası bir savaşın sonunda 2 tarafta kazansada kaybetsede 1 gücüne düşücek. Bu olay sadece ''op evreni'' için geçerli değil tarihte de istisnalar dışında aynı şeyler olmuştur Birbirine çok yakın güçteki ya da eşit güçteki 2 ordu çarpışırsa kazansan dahi çok ciddi zarar alırsın toparlaman çok uzun sürer hatta bazen toparlayamazsın. O yüzden ben güçlüyüm kazanırım o zaman saldırıyım mantığı yanlış bir düşünce. Kaybedilecek insan gücünü geçtim (ki çok ciddi bir kayıp yakın zamanda toparlanmaz uzun zamanda bile toparlanılır mı tartışılır) olası çıkacak yeni bir tehtide karşı savunmasız kalacak denizci tarafı ve bu riske atılabilecek bir şey değil adamların görevi toplumsal güvenliği sağlamak.
Savaşın sonundaki kayıplara daha çok şey yazılabilir de fazla uzatmaya gerek yok az çok anlaşılmıştır ne demek istediğim.

Dip not: Bütün korsanlar evreni değil yonkolar vs denizciler senaryosu için yorumum.

Son düzenleme:
Eşit güçte kapıştığı biriyle yaptığı bir gövde gösterisi. Yonkouların güçlerinin yanında bunun esamesi bile okunmaz. Adam koca adayı uçurduğu yerde daha birde yeni çağın canavarlarıyla kapışıyor. Yonkou'ları ne sandınız siz ya? Amiraller dediğiniz adamlar teke tekte bir İmparator'un gölgesini alamaz ya şaka mısınız? Bakmayın Wano'da yerden yere vurulmalarına. O mevzu tamamen tayfayı aklama çabasından ibaret. Bu adamların haki seviyeleri yanında Haoshoku Haki de var. Denizcilerin içinde Haoshoku Haki sadece Sengoku'da var. O da Buda'ya saygı için verilmiş bariz ortada.

Bu mücadeleler bir de teke tek olacak.

Bakalım Şöyle;

Shirohige vs Garp: Garp hakkında bildiğimiz sadece denizci kahramanı olduğuyla ilgili bir efsane olduğu. Roger'i bir çok kez kıstırdığıyla alakalı bir söylenti döndü. Halbuki Wano'daki flashbacklerde gördüğümüzde. Roger yakaladığı denizcileri yerden yere vurmuş bir de üstüne " bir dahaki gelişinizde yanınızda Garp ve Sengoku'yu getirin, sizi yenmek zevk vermiyor" gibi bir şey söyledi. En güçlü denizci Garp olsa da bir imparator seviye midir? İşte bu tartışılır. Çünkü hiç gösterilmedi seviyesinin ne olduğu tam anlamıyla. Shirohige %58 - %42 Garp

Kaido vs Sengoku: Bu mücade çok rahat Kaido'nun alacağı bir mücadele. Fiziksel gücü bir yana, hasar almayan devasa bir gücü temsil ediyor Kaido. Wano'da aldığı onca hasara rağmen halen hiç sarsılmadı. Ben halen iki amiralin ancak bir imparatoru alacak seviye olduğunu düşünüyorum. Kaido%65 - %35 Sengoku.

Shanks vs Akainu: Shanks hakkında bir bilgi sahibi değiliz yine de onun duruşu bile Akainu'nun altına pislemesine neden olmuştu. Bir yanda Mihawk'ı bile kılıç seviyesinde tutacak kadar iyi ve hakide nirvanaya ulaşmış Shanks var. Diğer yanda pasta mumcusu Akainu var. Şu seride kılıç kullanıcılarının değeri her geçen gün daha da artıyor. Shanks %56 - %44 Akainu

Big Mom vs Kong: Kong hakkında bir bilgi sahibi değiliz ama o kollar ve yaralar hiçte normal seviye olmadığının kanıtı. Lakin karşısında doğuştan yıkımcı Big Mom var ve Big Mom harcar. Big Mom %56 - 44% Kong

Gerisine girmeye gerek bile yok.
Evet haklısın reis Garp bir imparator seviyesinde değil tek katılabileceğim yorum bu WB'nin ağababası ile uğraşan adamın çöp imparator seviyesinde işi yok.

Burda sadece konuda bahsedildiği gibi 1'e 1 düellolar olacaksa denizci tarafı biraz daha güçlü gibi. Bunu da sadece turnuva gibi düşünerek söylüyorum. Yani 1 düello olacak sonra köşesine çekilecek gibi.Ancak Marineford tarzı kim kime dum duma bir savaşta, Yonkou'lar alt kademeyi zorlanmadan alt eder. Katakuri, Big Mom, Cracker ile İssho'nun kapıştığını bir düşünün.

Evet haklısın reis Garp bir imparator seviyesinde değil tek katılabileceğim yorum bu WB'nin ağababası ile uğraşan adamın çöp imparator seviyesinde işi yok.
Yanlışın var. Sengoku'nun sözlerine dikkat kesilmemişsin. Xebec, Roger'in en güçlü rakibiydi, Garp'ın değil. Garp ile el ele verip Xebec ve tayfasına dalmışlar kimin kimle kapıştığını bilmeden konuşmak yersiz. Bu bölümün flashbackleri gelsin öyle konuş. Roger ile neredeyse aynı kapasite olan Whitebeard dururken Garp'ın mücadeleden galip çıkmasını beklemek fazlasıyla hayalcilik olur.

Yanlışın var. Sengoku'nun sözlerine dikkat kesilmemişsin. Xebec, Roger'in en güçlü rakibiydi, Garp'ın değil. Garp ile el ele verip Xebec ve tayfasına dalmışlar kimin kimle kapıştığını bilmeden konuşmak yersiz. Bu bölümün flashbackleri gelsin öyle konuş. Roger ile neredeyse aynı kapasite olan Whitebeard dururken Garp'ın mücadeleden galip çıkmasını beklemek fazlasıyla hayalcilik olur.
Hayır Garp'ın da en büyük düşmanıydı Garp el ele vermek için çıkmıyor yola sanki öyle yapıyormuş gibi algı kasma, tek başına devirmeye gidiyor keza Roger'da aynı sebepten orada bulunuyor ve ittifak yapıyorlar Xebec'ten sonra en büyük düşmanı Roger. Adamın kahraman ünvanı alması Roger ile kapışmasından değil Rocks ile kapışmasından geliyor gerisini sen hayal et işte. Garp'ın galip çıkması hayalcilik değil doğruluk payı yüz de yüz olan bir şeydir, Wanted serisinde Shanks'ın bugün ki rolünün olduğu adam Garp, hal ve hareketlerini sevmeyeni anlarım da gücünden şüphe duymak...

Son düzenleme:
Bu argüman o kadarda sağlıklı bir argüman değil şahsen. Çünkü her 2 tarafıda 100 gücünde kabul edelim olası bir savaşın sonunda 2 tarafta kazansada kaybetsede 1 gücüne düşücek. Bu olay sadece ''op evreni'' için geçerli değil tarihte de istisnalar dışında aynı şeyler olmuştur Birbirine çok yakın güçteki ya da eşit güçteki 2 ordu çarpışırsa kazansan dahi çok ciddi zarar alırsın toparlaman çok uzun sürer hatta bazen toparlayamazsın. O yüzden ben güçlüyüm kazanırım o zaman saldırıyım mantığı yanlış bir düşünce. Kaybedilecek insan gücünü geçtim (ki çok ciddi bir kayıp yakın zamanda toparlanmaz uzun zamanda bile toparlanılır mı tartışılır) olası çıkacak yeni bir tehtide karşı savunmasız kalacak denizci tarafı ve bu riske atılabilecek bir şey değil adamların görevi toplumsal güvenliği sağlamak.
Savaşın sonundaki kayıplara daha çok şey yazılabilir de fazla uzatmaya gerek yok az çok anlaşılmıştır ne demek istediğim.

Dip not: Bütün korsanlar evreni değil yonkolar vs denizciler senaryosu için yorumum.
evet bu argüman yüzünden zaten bir av olmuyor ama bu bir veya iki yonkou ve as adamları için geçerli karşıda 5 yonkou varken denizcilerin bu ankette baskın gelebileceğini gerçekten aklım almıyor yani benim matematiğimde amiraller+koramiraller+yüksek sayı ile denizciler 2 yonkou ve tayfası gücünde burada yüksek sayı bir avantaj nitelik olarak yonkou tayfası daha üstte nitelik olarak üstte olan bu yonkoulardan 5 ini terazinin bir kefesine koyunca baya üzer gibi geliyor denizcileri.

Hayır Garp'ın da en büyük düşmanıydı Garp el ele vermek için çıkmıyor yola sanki öyle yapıyormuş gibi algı kasma, tek başına devirmeye gidiyor keza Roger'da aynı sebepten orada bulunuyor ve ittifak yapıyorlar Xebec'ten sonra en büyük düşmanı Roger. Adamın kahraman ünvanı alması Roger ile kapışmasından değil Rocks ile kapışmasından geliyor gerisini sen hayal et işte. Garp'ın galip çıkması hayalcilik değil doğruluk payı yüz de yüz olan bir şeydir, Wanted serisinde Shanks'ın bugün ki rolünün olduğu adam Garp, hal ve hareketlerini sevmeyeni anlarım da gücünden şüphe duymak...
Garp'ın denizci kahramanı olma sebebi Tanrı Vadisi olayında Rocks Korsanlarını dağıtması olarak geçsede bunda kimin payının ne olduğu konusunda net bir bilgi yok. Sadece Sengoku'nun sözlerinden Roger'in en büyük düşmanı olduğuyla alakalı bir bilgi var. Kimin kimle/kimlerle dövüştüğüyle alakalı bir mevzu yoktur. Denizciler tabiki Garp'ı şişirecekler düşmanları Roger yendi diyecek halleri yok ya. Bununla ilgili bir flashback gelene kadar benim nezdimde şahsen Whitebeard %56 - 44% Garp şeklindedir.

Garp'ın denizci kahramanı olma sebebi Tanrı Vadisi olayında Rocks Korsanlarını dağıtması olarak geçsede bunda kimin payının ne olduğu konusunda net bir bilgi yok. Sadece Sengoku'nun sözlerinden Roger'in en büyük düşmanı olduğuyla alakalı bir bilgi var. Kimin kimle/kimlerle dövüştüğüyle alakalı bir mevzu yoktur. Denizciler tabiki Garp'ı şişirecekler düşmanları Roger yendi diyecek halleri yok ya. Bununla ilgili bir flashback gelene kadar benim nezdimde şahsen Whitebeard %56 - 44% Garp şeklindedir.
Neden 56 ya 44? Neden 55 e 45 değil de bu?

Küsuratlı vereyim de inandırıcı olsun düşüncesi mi?

Neden 56 ya 44? Neden 55 e 45 değil de bu?

Küsuratlı vereyim de inandırıcı olsun düşüncesi mi?
Yoo aralarındaki fark %10'un üzerindedir diyorum. Hiçbir denizcinin bir Yonkou'yla aynı kulvarda olduğunu düşünmüyorum. Garp belki diğer denizciler içinde Yonkou seviyesine en yakın kişidir ama yine de sadece abartı olduklarını düşünüyorum. Whitebeard gözünü karartıp Marinford'a daldığında orada karşısında Garp, Sengoku, Akainu, Kizaru, Aokiji, Shichibukailer olduğunu bile bile gitti. Karşısında gerek sayı üstünlüğü gerekse nitelikli adam sayısıyla denizciler çok daha üstün bir haldeydi. Buna rağmen Whitebeard savaşa girdi. Garp'ın ve Sengoku'nun gücüne şahit olmuş biri onlarla savaşmayı göze almazdı. Aynı Whitebeard, Kaido'yla savaşmayı göze almamıştı. Denizciler fazla abartılıyor. Yonkou gücü farklı bir seviyedir. Söylemeye çalıştığım budur. Whitebeard ile Garp arasına %11 koymuşum bu brnim kanaatim. İleride göreceğimiz flashbacklerde kimin ne olduğunu net görürsem fikrim değişir. Böyle devam ederse Whitebeard>>Garp'dır.

evet bu argüman yüzünden zaten bir av olmuyor ama bu bir veya iki yonkou ve as adamları için geçerli karşıda 5 yonkou varken denizcilerin bu ankette baskın gelebileceğini gerçekten aklım almıyor yani benim matematiğimde amiraller+koramiraller+yüksek sayı ile denizciler 2 yonkou ve tayfası gücünde burada yüksek sayı bir avantaj nitelik olarak yonkou tayfası daha üstte nitelik olarak üstte olan bu yonkoulardan 5 ini terazinin bir kefesine koyunca baya üzer gibi geliyor denizcileri.
Amiralciler işte ya çok da takılmamak lazım. Onlara kalsa 10 milyar milyon yonkou gücündeler ama nedense her yerde yonkoular cirit atıyor yeni dünyaya karargahlarını bile yeni taşıdılar :ehe:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık