Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Beş İmparator vs. Büyük Denizci Gücü

Kim Üstün Gelir ?

• Kullanılan toplam oy
    225
Daha uzatmaya gerek yok yanıldığını King olayının başından itibaren anlarsın zaten.Mangaka bu iki karakteri de Luffy ve Teach için harcamış iken aralarında büyük bir seviye farkı olduğunu düşünmenin tek nedeni birisinin Luffy'nin rakibi olması.Ray baya gösterdi zaten farkını kreş WB tayfasını harcıyamayarak.Ben de aksi çıkmaz.İstediğimiz zaman mangadan tonlarca örnek veriyoruz ama işimize gelmediği zamanda istediğin kadar sayfa at oluyor.Kısaca bu adamın güçlü görünmesi işime gelmiyor Luffy'den ötürü de bitsin bu muhabbet.
Lütfü gibi kucak müptelası bir yetersiz için Katakuri'nin hakkını yemem asla. Yanlış tanımışsın beni ?

Katakuri'ye en güçsüz sağ kol dememin 3 ana sebebi, bu 3 ana sebebin altında da ayrıca başka sebepler var. Ben 3 ana sebebi yazayım:
  1. Kendisinden sonra gelecek olan sağ kolların shounen mantığı gereği daha güçlü olma ihtimali.
  2. Ödül faktörü.
  3. Karakterlerin serideki yeri, önemi ve vaad ettikleri.
Bu başlıklar bağlamında zaten Katakuri'nin yeri bellidir. O yer de mevkidaşları arasında son ya da sondan bir öncedir.

Lütfü gibi kucak müptelası bir yetersiz için Katakuri'nin hakkını yemem asla. Yanlış tanımışsın beni ?

Katakuri'ye en güçsüz sağ kol dememin 3 ana sebebi, bu 3 ana sebebin altında da ayrıca başka sebepler var. Ben 3 ana sebebi yazayım:
  1. Kendisinden sonra gelecek olan sağ kolların shounen mantığı gereği daha güçlü olma ihtimali.
  2. Ödül faktörü.
Bu başlıklar bağlamında zaten Katakuri'nin yeri bellidir. O yer de mevkidaşları arasında son ya da sondan bir öncedir.
Shounen mantığı her zaman opta işlemeyen bir mantık yalnız.Croco,Enel gibi adamlarla başta kapışıp sonrasında Lucci gibi adamlarla kapıştı Luffy.Ki bu senin mantığına göre Sanji'nin yendiği Absalom'un Kaku'dan güçlü olması gereklir böyle bir olay ise yok. Luffy'nın rakibi bu arc King bile değil bizzat Kaido.

2.ci dediğinin ne kadar değişebilir bir şey olduğunu da sende biliyorsun.Herifin ödülü az çünkü mevkidaşları kadar aktif değil,hükümet gözünde tehlikesi yok.

3.cü dediğinde ise evet serideki yer ve önem çok önemli ama zaten bu konularda Kata senin düşündüğünün aksine mevkidaşlarından daha da önemli birisi.Bm korsanlarının çok büyük ihtimalle yeni kaptanı bu herif.Ki Luffy'nin rakiplerine Oda'nın ne kadar değer verdiğini düşündüğümüzde Kata'nın yeri baya baya sağlam.Örnek istersen Croco,Lucci,Dof ? gibi örnekler var.

Shounen mantığı her zaman opta işlemeyen bir mantık yalnız.Croco,Enel gibi adamlarla başta kapışıp sonrasında Lucci gibi adamlarla kapıştı Luffy.Ki bu senin mantığına göre Sanji'nin yendiği Absalom'un Kaku'dan güçlü olması gereklir böyle bir olay ise yok. Luffy'nın rakibi bu arc King bile değil bizzat Kaido.

2.ci dediğinin ne kadar değişebilir bir şey olduğunu da sende biliyorsun.Herifin ödülü az çünkü mevkidaşları kadar aktif değil,hükümet gözünde tehlikesi yok.

3.cü dediğinde ise evet serideki yer ve önem çok önemli ama zaten bu konularda Kata senin düşündüğünün aksine mevkidaşlarından daha da önemli birisi.Bm korsanlarının çok büyük ihtimalle yeni kaptanı bu herif.Ki Luffy'nin rakiplerine Oda'nın ne kadar değer verdiğini düşündüğümüzde Kata'nın yeri baya baya sağlam.Örnek istersen Croco,Lucci,Dof ? gibi örnekler var.
Croco ve Enel Oda'nın bu seriye yaptığı en büyük ayıplardan ikisidir. Bu ikilinin Op tarihinin en aptalca ve saçma şekilde yenilen(!) karakterleri olduğunu düşünürsek bunları bahsettiğim shounen mantığına oturtmak da anlamsız ve gereksiz olur. Zaten Croco'nun itibarını geri vermek adına Mf'de kaç takla attığını gördük Oda'nın :/

Absalom ve Kaku örneğin çok yersiz ve uyumsuz. Verdiğin örneği Zoro için uyarlayacak olursam Kaku'yla Batman'in karşılaştırması gibi olmuş yani o derece kötü bir örnek :( Ben burada mevkidaş karakterlerden bahsediyorum.

Ödül meselesine yine mevkidaş mevzusundan gireyim. Ödül=güç denklemini savunmayan birisi olarak şunu ifade etmek istiyorum. Aynı konumda 2 karakterden birisi diğerinin %50-60-70-80-90'ı kadar fazla ödül alıyorsa kimse kusura bakmasın bunu ne aktiflikle ne tehlikeyle ne de başka bir şeyle açıklayamayız. Ödül=güç değildir ama bir yere kadar. Iki mevkidaştan biri diğerinden %30-35'ten fazla ödül almışsa orda bir durup düşünmek gerekir artık. Yani Katakuri'nin 1.057'lik ödülü karşısında 1.5-2 milyarlık bir ödülden bahsediyorsak Katakuri, katakulliye gelmiştir; geçmiş olsun.

Konum meselesi... Katakuri, Bm korsanları içinde değerli bir adamdır. Çünkü kaptanı tam bir mal olduğu için ortalığı çekip çevirmek bu abimize kalmıştır. Katakuri bu nedenle önemlidir.

Fakat bir Beckman! Bu adam Shanks için bir akıl hocası, bir yoldaş, bir abidir. Oda bu adam hakkında konuşurken "gücü Shanks ile mukayese edilebilir" diye bir ibare kullanmıştır.

Bir Marco! Beyazsakal korsanlarını emanet alan adamdır. Goroseilerin gözünde BB'yi durdurabilirler dediği adamdır.

Bir Shiryu! Zoro'nun en önemli rakiplerinden biridir. Seri sonlarını ifade eden vaad ettikleri açısından da önemli bir adamdır. Bb Lütfü için ne ise Shiryu Zoro için odur.

Kısacası bu adamlar Katakuri'yi yer ve önem olarak geçmiş ya da geçeceklerdir.

2. Ödül faktörü.
1. Mantık ile gidersek ilk görünen sağ kol Marco :D
2. Mantık çok basit Queen, Jack; İmparator, Amiral ne varsa kafa atıyor. Cracker zırhı dahi kırılmamış ödülü aldığında Katakuri desen yıllardır hasar almamış. Ödül de aktiflik önemli sulong açmış minklerde ağzı gözü kanayan Jack geleceği gören 3 haki sahibi uyanış açmış logia özelliği gösteren Paramecia meyveye sahip bir sağ kol ile denk mi şimdi.
3. Seri açısından önemi Kingi katlar. Marco için bir şey söylemek zor

1. Mantık ile gidersek ilk görünen sağ kol Marco :D
2. Mantık çok basit Queen, Jack; İmparator, Amiral ne varsa kafa atıyor. Cracker zırhı dahi kırılmamış ödülü aldığında Katakuri desen yıllardır hasar almamış. Ödül de aktiflik önemli sulong açmış minklerde ağzı gözü kanayan Jack geleceği gören 3 haki sahibi uyanış açmış logia özelliği gösteren Paramecia meyveye sahip bir sağ kol ile denk mi şimdi.
3. Seri açısından önemi Kingi katlar. Marco için bir şey söylemek zor
Ilk görünen Marco da Marco Mf gibi güç dengeleri ve çok çok kısa işlenen kolu bacağı kırık bir arcta aman bu ölmesin aman bunun g*tün*kollayım aman Babalık aman Jozu aman Luffy aman Ace diye gezmekten bitap düşmüş bir adam. Mangaka Marco'yi tam anlamıyla gösteremediği gibi Marco'nun kendisine biçilen rolü hala bitmiş değil. Bunları hesaba katarak değerlendirmek gerekir Marco'yu ;)

Ben ödül=güç demiyorum ki Jack=Katakuri diyeyim ?

Konum, bir karakterin gücünü belirlemek için kullanılan etmenlerden sadece biri. Sırf konumu yüzünden şu şundan güçlüdür demek bslki Shiryu için geçerli olabilir. Onun dışında kalanlar için diğer etmenler de devreye giriyor. Şöyle bir örnek vereyim ki anlaşılsın. Beckman hem konumu hem gücü(Shanks referansıyla) hem ödülü nedeniyle Katakuri'den güçlüdür. Burda konum, güç, ödül etmenlerinin bütünü Beckman'ı Katakuri'nin önüne koymak için kullanılıyor. Hepsinde böyle olmaz birinde sadece güç unsurlarını karşılaştırıp King>Kata diyebilirsin. Birinde güç unsurları+ödül olur Marco>Katakuri dersin.. Gibi..

Korsan tarafından sadece Ace kazanır, denizciler diğer eşleşmelerde öttürür.

En son Ace vs All olursa sonuç ne olur belli olmaz. :bilmem:

Bu konuyu nedense tekrar konuşasım geldi ya. Bence belirleyici etken şu;

Marco, Katakuri, King, Shiryu, Oden beşlisi mi ?

Yoksa

Kuzan, Borsalino, Gion, Tokikake, Issho beşlisi mi alır ?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık