Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Berserk - Teşekkürler Kentaro Miura

Niye bunu kabul ediyorlar ? Açıkçası anlam veremiyorum, salla gitsin ya kazandığın parayı bile harcayamazsın ki böyle.
Bu Japonya'nın genel durumuyla alakalı bir şey. Her iş öyle neredeyse. Benim bir süre Japonya'da okumuş bir arkadaşım az çalışmak isteyenler için de ona uygun işler olduğunu söylemişti ama sanırım kariyer istiyorsan bunlara katlanmak zorundasın.

Bir de Japonyadaki şirket kültürü de buna engel oluşturuyor olabilir diye düşünüyorum. Şirkete girmek demek ortaçağda bir shogun seçip biat etmek gibi sanki. Yani bir yere girdiğin zaman oradan çıkamıyorsun. Çıkarsan toplum sana kötü gözle yaklaşıyor. Yani üniden mezun oldun bir şirkete girdin, şartları beğenmedin mi? Geçmiş olsun. Bu yüzden de en azından adam kapma açısından rekabet sadece başlangıçta olduğu için pek şartlar iyileşmiyor.

Adamların garip bir yaşam standardı var, mağara adamın hallice yaşamış reis.

O değil de böyle insan gibi yaşayan bir mangaka yokmu, yani bu kadar popüler olup bu kadar karanlıklarda yaşamak sadece mangakaların yaptığı işlerden herhalde.

Güncele gelebilmesi adına çevirmen dostlarım Galeme ve Kingroad ile gecemi gündüzüme katıp kaliteli yapıcam diye editin dibine dibine vurduğum, bir sayfa için resim üzeri yazılı diye bir günümü o paneli sıfırdan referans alarak çizdiğimi,çevirmen dostumla karakterleri nasıl daha iyi yansıtabiliriz diye saatlerce kafa patlatmalarımızı unutamam.Seriyi güncele kadar getirdiğimde içimde bir huzur olmuştu çünkü artık benim kaldığım yerden meşaleyi alıp devam etmek nispeten daha az zorlu olacaktı, keza öylede oldu editte benim kadar takıntılı olan @NiTian ErXing de kaliteyi hiç düşürmeden @Smoker -san'la birlikte yola devam ettiler.Ne yazikki serinin sonunu ilk elden göremiyeceğiz bu bana derin bir üzüntü veriyor.Ne kadar muhteşem çizerse çizsin bir evreni kendi yaratıcı babası kadar iyi tasvir edemez bence. Eğerki tamamlanacaksa bunun en güzel şekli novel olarak yayınlanması olur bence, elbetteki çizimlerin yerini tutamaz fakat bir yabancı'nın çizimlerini görmektense yazarın kendisinden çıkmış taslağı'nı okuyarak nihayete erdirmek daha anlamlı olur diye düşünüyorum.Berserk severlere az çile çektirmedin Miura fakat bu unutulmaz efsanevi eserle gönülümüzün en derinlerinde yer ettin, huzur içinde yat güzel insan...

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık