Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Berserk - Teşekkürler Kentaro Miura

Onun moonbody olduğunu düşünüyorum işte şahsen.
Anladım. Farklı anladım ilkten.

Sonraki birkaç bölümde öğreneceğiz gibi duruyor bu son bölümle beraber.

Dolunay ile alakalı Schierke'nin dediklerine bakarsak dediğin mantıklı gözüküyor.

--------

Yazarın diğer serisi Gigantomkhia'yı okuyayım bari. Merak ettim o nasıl bir şey.

Son düzenleme:
Bu mangada güç seviyesi diye bir şey yok. Her şey hikaye gereği yaşanıyor. Yani Guts çıldırıp her şeyi kesebilir, olayı bu adamın.

Seinen serilerde güç dengesi mi var?
Güç dengesi okuyucunun uydurduğu bir şey. Seinen, şonen fark etmez, hiçbirinde yok. Ama bazı eserler savaşlarda evrenin yapısından ve mangakanın üslubundan kaynaklı mantıksal durumlar barındırıyor. Bu mantık kırılmazsa okuyucu güç dengesi var diyor, kırılırsa yok diyor, durumlar hiç yoksa da işine gelince var, aksi durumda yok diyor.

Bütün bunlar bir kenara sözün özü Berserk'teki savaşlarda güç meselesine takmaya gerek yok. Guts bağıra çağıra rakibini keser. Bu hep böyle olmuştur.

Güç dengesi okuyucunun uydurduğu bir şey. Seinen, şonen fark etmez, hiçbirinde yok. Ama bazı eserler savaşlarda evrenin yapısından ve mangakanın üslubundan kaynaklı mantıksal durumlar barındırıyor. Bu mantık kırılmazsa okuyucu güç dengesi var diyor, kırılırsa yok diyor, durumlar hiç yoksa da işine gelince var, aksi durumda yok diyor.

Bütün bunlar bir kenara sözün özü Berserk'teki savaşlarda güç meselesine takmaya gerek yok. Guts bağıra çağıra rakibini keser. Bu hep böyle olmuştur.
Sonunda bu konuda böyle düşünen birini görmek iyi geldi. Fanlar tarafından güç dengesi kadar abartılmış bir unsur yok. Karakterler arasında bir fark var tabi. Ama sonuçta bunlar gerçek bir turnuva değil. Her şey yazarın keyfine göre.

Sonunda bu konuda böyle düşünen birini görmek iyi geldi. Fanlar tarafından güç dengesi kadar abartılmış bir unsur yok. Karakterler arasında bir fark var tabi. Ama sonuçta bunlar gerçek bir turnuva değil. Her şey yazarın keyfine göre.
Evet ki kendi kendine düşünürken bile işin sonu hep oraya varıyor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık