Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Berserk - Teşekkürler Kentaro Miura

Evet ne yazık ki öyle. Ama yine de bu okumak isteyip de okumayan varsa onlar için bir engel olmamalı. En bariz örnek "Vagabond" bilmeyen yoktur. Vagabond'un şuan ölmüş bir seri olmasına rağmen okuyana vermiş olduğu zevk tartışılmazdır
Vagabond'un ilk 220 sayısını çok severim, evet o da ayrı bir yerde. Hatta ona bir güç listesi yapmıştım geçenlerde kendi başlığında sanırım.

Yıllarca bölüm gelmiyor diye okumadım, en son okuyacak pek fazla iyi manga kalmayınca başladım ve bir hafta gibi bir sürede güncele geldim. Berserk çok iyi bir fantastik manga ve şu an için zihnimde iki parçaya bölünmüş durumda, iki yüzlü bölümlere kadar olan kısım ve sonrası.

İkiyüzlü bölümlere kadar olan kısımdan bahsedecek olursam, buraya kadar sadece boğucu karanlık bir atmosfer ve dehşet var desem doğru olur. Bunun en önemli sebebi de Gatts, şöyle ki buraya kadar, seriinin baş karakteri olan Gatts sadece savaşıp can alıyor, sürekli bir mücadele içerisinde, normal insanlarda olduğu gibi insani bir kaç şey göremezsiniz bu adamdan, hani görseniz de genel haline göre yok gibidir, haliyle bu durum seriinin atmosferine de yansıyor.

İkiyüzlü bölümlerden sonra ise yanına koruması gereken bir kaç insan aldığı için insani yönünü görmeye başlıyoruz, bu da seriinin havasını yumuşatıyor, tamam yine savaş var, yine canavarlar yaratıklar var ama Gatts'ın insani yönü de ön plana çıktığı için karanlık atmosfer dağılıyor.

Benim gibi bölüm gelmiyor diye okumayanınız varsa beklemeyin başlayın, şu haliyle bile gayet tatmin ediyor.
Yumuşadı demek az kaçmış. Eridi gitti bitti demek daha doğru.

Eski bölümler bi başkaydı. Damgadaki mühür yapılmasa o günlere geri döneriz, cadıyı ortadan kaldırmak lazım.
Kadim elf fırtına Puck reyiz tek başına yeterliydi havayı yumuşatmak için. Cadılar, elfler, denizkızları, sikidro çiçekler böcekler derken mahvetti havayı. Daha da düzelmez. Zaten ben manga bitmesin istiyorum, bitirecekse yaşasın Guts Griffith'i yendi hadi parti yapalım tadında bölümler çizer bu adam. Böyle kalsın daha iyi..

Kadim elf fırtına Puck reyiz tek başına yeterliydi havayı yumuşatmak için. Cadılar, elfler, denizkızları, sikidro çiçekler böcekler derken mahvetti havayı. Daha da düzelmez. Zaten ben manga bitmesin istiyorum, bitirecekse yaşasın Guts Griffith'i yendi hadi parti yapalım tadında bölümler çizer bu adam. Böyle kalsın daha iyi..
Yolculuğuna bu kadar çok karakter dahil etmesinin sebebi Casca'ydı. Casca şu an için düzelmiş gibi gözüküyor, ihtimal vermiyorum ama Casca ve diğerlerini elf adasında bırakıp macerasına yalnız devam etmek isterse eski günlere, hatta daha da karanlık günlere geri dönebiliriz. Çünkü artık Berserker zırhı var, bu zırhın kotnrolüne girdiğinde çok daha Vahşi bir Gatts ortaya çıkıyor. Yalnız küçük bir soru işareti var burada, o zırhın kotnrolüne girdiğinde savaş bittikten sonra geri dönebiliyor mu? Bu zamana kadar ya o küçük kız ya da cadı bu konuda Gatts'a yardım etti, birileri yardım etmezse ne olur?

Yolculuğuna bu kadar çok karakter dahil etmesinin sebebi Casca'ydı. Casca şu an için düzelmiş gibi gözüküyor, ihtimal vermiyorum ama Casca ve diğerlerini elf adasında bırakıp macerasına yalnız devam etmek isterse eski günlere, hatta daha da karanlık günlere geri dönebiliriz. Çünkü artık Berserker zırhı var, bu zırhın kotnrolüne girdiğinde çok daha Vahşi bir Gatts ortaya çıkıyor. Yalnız küçük bir soru işareti var burada, o zırhın kotnrolüne girdiğinde savaş bittikten sonra geri dönebiliyor mu? Bu zamana kadar ya o küçük kız ya da cadı bu konuda Gatts'a yardım etti, birileri yardım etmezse ne olur?
Artık Casca'dan ayrılmaz, ayrılırsa yazıklar olsun cidden, adam değildir. Kaç defa ondan ayrılmak hataydı diye düşündü. Bir daha ayrılırsa bu kadar söz bu kadar sahne çöpe atılır. Yapmaz bunu.

Yani yolculuğa çıkacaksa Casca ile birlikte çıkar. Bu durumda diğerleri olmasa bile Casca onu geri geitirir. Hatta bölümler devam ederse bu sahne banko olacak bir yerde. Artık Berserk böyle bir manga oldu.

Artık Casca'dan ayrılmaz, ayrılırsa yazıklar olsun cidden, adam değildir. Kaç defa ondan ayrılmak hataydı diye düşündü. Bir daha ayrılırsa bu kadar söz bu kadar sahne çöpe atılır. Yapmaz bunu.

Yani yolculuğa çıkacaksa Casca ile birlikte çıkar. Bu durumda diğerleri olmasa bile Casca onu geri geitirir. Hatta bölümler devam ederse bu sahne banko olacak bir yerde. Artık Berserk böyle bir manga oldu.
Haklısın ama geçmişteki karanlık atmosfere geri dönmek için Casca'yı geride bırakmasını çok görmem, hatta bi anlık çılgınlıkla Casca ve diğerlerini kesse ve eskisinden daha büyük bir kin ve nefretle Griffith'e yürüse efsane olur.

Bu manganın doğası bu, umutsuzluk, çaresizlik, kin, nefret, dehşet... Belki bahsettiğim ikici kısım bunun aksini gösteriyor ama bu adam mangaya devam edecekse bahsettiğim türden bir şeyler olmasını isterim.

Arşive aldığım 37 cildini 5 kere falan baştan sona okumuşumdur. Her zaman her yerde derim Berserk bambaşka bir alem muazzam bir başyapıttır. Kurban olduğumun serisine tekrardan başlayınca bu sefer güncele geleyim bari dedim bakalım neler olmuş diye. Gelmez olaydım *******. 355'in sonundan sonra 356'yı o şekilde bağlamak nasıl bir onun bunun çocukluğudur lan aklım almıyor. Griffith'in ihanetine şahit olmuş Guts gibiyim. Anasını satayım yılda üç beş bölüm çıkartan adamsın, okuyucularının yıllardır görmeyi köpek gibi arzuladıkları sahneyi kesip nasıl başka bir arca geçebiliyorsun? Hayır tarihin en kral kurgusuyla çizsen bu arcı kim ipler lan. Kaldı ki arcın konusu tamamen Arog'daki Arif'ten arak "bir haftaya ortaçağ 15 güne yeniçağ 1 aya fransız devrimi" kafasıyla çizilmiş. Doyumsuz Griffith'in bilmem kaçıncı tek atması ve başarıdan başarıya koşan kariyerini okumak hepimizin en büyük arzusu anasını satayım. Lanet gelsin lan

Arşive aldığım 37 cildini 5 kere falan baştan sona okumuşumdur. Her zaman her yerde derim Berserk bambaşka bir alem muazzam bir başyapıttır. Kurban olduğumun serisine tekrardan başlayınca bu sefer güncele geleyim bari dedim bakalım neler olmuş diye. Gelmez olaydım *******. 355'in sonundan sonra 356'yı o şekilde bağlamak nasıl bir onun bunun çocukluğudur lan aklım almıyor. Griffith'in ihanetine şahit olmuş Guts gibiyim. Anasını satayım yılda üç beş bölüm çıkartan adamsın, okuyucularının yıllardır görmeyi köpek gibi arzuladıkları sahneyi kesip nasıl başka bir arca geçebiliyorsun? Hayır tarihin en kral kurgusuyla çizsen bu arcı kim ipler lan. Kaldı ki arcın konusu tamamen Arog'daki Arif'ten arak "bir haftaya ortaçağ 15 güne yeniçağ 1 aya fransız devrimi" kafasıyla çizilmiş. Doyumsuz Griffith'in bilmem kaçıncı tek atması ve başarıdan başarıya koşan kariyerini okumak hepimizin en büyük arzusu anasını satayım. Lanet gelsin lan
Belkide yazar!!! kendince her hızlı yükselişin sert bir düşüşü olur demek istiyordur.

(Not: Kendimi avutuyorum, çokta şey etmeyin)

Sandım ki yeni bölüm gelecek :of:

Belkide yazar!!! kendince her hızlı yükselişin sert bir düşüşü olur demek istiyordur.

(Not: Kendimi avutuyorum, çokta şey etmeyin)
Bölümler haftalık aylık, bi şekilde düzenli gelse böyle bir geçişi sövmeden geçiştirebilirdik ama her bölümü son bölümmüş gibi okuduğumuz için insan ister istemez sitem ediyor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık