Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Batman vs. Captain America

Kim kazanır?

• Kullanılan toplam oy
    74
Gece vakti ve ara sokak olması Kaptan için dezavantaj değil ki. Kendisi hem bir asker, hem de normal insanlardan 3-4 kat daha iyi duyulara sahip. Yani karanlıkta bizden daha iyi görüyor, duyuyor. Daha iyi kokluyor. Fiziksel güç bir yere kadar demek haksızlık olur, bu adamın metabolizma hızı 4 kat yüksekti sanırım. Yani normal insana göre 4 kat geç yorulur bir de üzerine yılların antrenmanı var. Ayrıca kendisi elektriğe ve gazlara karşı da daha dayanıklı. Yüzbaşının fiziksel özellikleri küçümseniyor diye düşünüyorum. Bane'e tek bile atabilir.
Kaptan Bane'yi alır zaten onda ben de hemfikirim seninle fakat bu durumda Batman'ı alamaz diyorum. Yoksa Kaptan ve Batman'in eşit dövüştüğü bir vs'de Kaptan kesinlikle Batman'ı alır ama burada eşitlik yok. Hem teknoloji bakımından hem mekan bakımından Batman daha üstün. Hatta Batman ve Kaptan'ın vs attığı çizgi romanda sırf ortam yüzünden Batman'in kazandığı belirtiliyor. Ayrıca Batman'ın fiziksel gücü vs.'de küçümsenecek gibi değil.

Bir ringe çıkıp yumruk yumruğa dövüşecek olsalar Kaptan Amerika alır ama böyle bir dövüşten bahsedilmiyor bu yüzden Batman tokatlar.

Kalkanla da mücadele etti. Ayrıca Hulk'la sadece kalkanla mücadele etti, karşı koyduğu animasyonlar da var. Batman'ın Darkside ile kapıştığı çizgiromanlar da var. Çok uçuk kaçık olaylar var yani. Olabildikçe minimumdan değerlendirmeye çalışıyorum.
Çizgi roman hiç katmayalım bence çünkü Batman'in en güçlü formu çok rahat alıyor diye biliyorum.

Ortam ve diğer küçük şeylerin etkisiyle Batman alır. Batman için yazılan bazı şeyler (madde 16 gibi) kaptan için de geçerli ancak Batman kadar iyi olduğunu düşünmüyorum. En büyük sebebi ortam tabi ama.

İki türlü de gidebilir. Kaptan daha iyi fiziksel statlara ve de tecrübeye sahip.

Öte yandan Batman daha teknik, daha çok yönlü ve de zeki olan taraf.

İlla bir taraf seçsem Batman olurdu.

Batman'in adalet birliği elemanlarına hazırladığı planları biliyorum. O planların hepsini boşa çıkarabilecek güçleri var o ekibin. Yüzbaşı yener Bruce Wayne'i.

-Fiziksel olarak üstün.
-Strateji olarak geri değil.
-Batman'in zırhı aksine her gücü emebilen bir kalkana sahip.
-Duyuları daha gelişmiş.
Batman'in hazırladığı o planlar o kadar kusursuzdu ki, planları çalan kişi neredeyse bütün Justice League elemanlarını teker teker yamultmuştu. Bu olaydan sonra Superman bizzat Batman'e kriptonitle dolu bir kutu verip, "bir gün ben de yolda çıkarsam bunu bana karşı kullanırsın" diyor. Yani Batman'in kendisini durdurabileceğini düşünüyor, ki bunu birkaç kez yapmışlığı da var.

Ayrıca dövüş yerinin de önemi büyük. Bir hikayede Batman ile Superman şehirleri değiştiriyorlar. Superman o gece Nightwing ve Robin'den yardım almasına rağmen bir gecede gerçekleşen tüm suçları durduramıyor. Captain America güçlüdür, ama karşısında salt güçle alt edemeyeceği bir rakibi var.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık