Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] Bara Bara No Mi'nin Gerçek Gücü

Hocam kalın yazılı olan şeyi şöyle açıklıyorum: One piece dünyasında lastik "fiziksel" ataklara karsı bir sınırla yaratılmış. Bu yuzden Lucci de Luffy den kan çıkarabilmiştir. Ha diyosan ki luffy e yapılacak hakili bir fiziksel atakın farkı ne olur? Saldıran kişinin saf gücüne hakisinin gücünü eklersin, oluşan güç luffy nin fiziksel saldıralara karsı olan dayanıklılıgından fazlaysa, ağzından kan çıkar.
Luffy olayı şu haki ve meyve konusunda kafamı kurcalıyordu. Onuda oturttuk sayende. Sağolasın. Mantığıma yatmasa tamam demezdim bil.:D Zaten meyvelerle pek ilgilenen biri değilim. Yanlız kumanın meyve gücüne hakili bir saldırı yapıldığında da eğer benim atağım onun yansıtma gücünü bastıracak kadar güçlüyse ona da vururum anlamına mı gelir? ki öyle olsa gerek.

En azından hakinin Logialar üzerinde nasıl çalıştığı konusunu açıklığa kavuşturalım. Ben haki(irade gücümle) ile kendi istemiyle vücudunu element haline dönüştürmüş kişiyi element halinden çıkartarak normal vücuduna dönmesini sağlıyorum. Bu sayede kişinin iradesi ile meyve gücüne kullanmasını engelleyerek onu esas bedenine dönüştüyor ve orada vurabiliyorum. Mantıklımıdır?
Yanlız Buggy'nin bir sınırı varmıdır?Ki vardır. Ve bu paramecia mantığına göre bu sınırı geçen adam Buggy'i keser. Haki'e de gerek yok.

Aynen kalın yerdeki gibi söylüyorum. Sen "sınır" kelimesinin mantıgını çözemedin henüz. Elmas,çelik, lastik bunların her birinin farklı maddelere karsı farklı dayanıklılıkları vardır. Yeterli gücü olan kimi kişiler( hakisiz gücü bunların dayanıklılıgından fazla olanlar yani) bunlara direk zarar verebileceği gibi , kimi kişiler(hakisiz gücü yetmeyenler) bunlara zarar vermek için B. haki kullanmak zorunda kalır. Kimisi ise zaten gücü karşıdakinin dayanıklılıgından fazla olmasına ragmen B. haki ekleyerek mükemmel bir güç elde eder... Olay bundan ibaret...
Sorunun şu ; sınırı olmayan bi meyvenin var olduğuna kendini inandırmışsın.
2.ci sorununda şu hakinin etki etmediği bi meyve görmemene rağmen bunada kendini inandırmışsın.
ve kesin cümlelerle bunları ifade ediyorsun buda 3.

Neyse ne dersek diyelim bildiğini okuyorsun boşa kürek çekmeye gerek yok.

Luffy olayı şu haki ve meyve konusunda kafamı kurcalıyordu. Onuda oturttuk sayende. Sağolasın. Mantığıma yatmasa tamam demezdim bil.:D Zaten meyvelerle pek ilgilenen biri değilim. Yanlız kumanın meyve gücüne hakili bir saldırı yapıldığında da eğer benim atağım onun yansıtma gücünü bastıracak kadar güçlüyse ona da vururum anlamına mı gelir? ki öyle olsa gerek.

En azından hakinin Logialar üzerinde nasıl çalıştığı konusunu açıklığa kavuşturalım. Ben haki(irade gücümle) ile kendi istemiyle vücudunu element haline dönüştürmüş kişiyi element halinden çıkartarak normal vücuduna dönmesini sağlıyorum. Bu sayede kişinin iradesi ile meyve gücüne kullanmasını engelleyerek onu esas bedenine dönüştüyor ve orada vurabiliyorum. Mantıklımıdır?
Yanlız Buggy'nin bir sınırı varmıdır?Ki vardır. Ve bu paramecia mantığına göre bu sınırı geçen adam Buggy'i keser. Haki'e de gerek yok.
Kuma nın yansıtma sınırı oldugunu sanmıyorum. Cunku yansıtmak yansıtmaktır. Adam soyut bir şey olan "acı" yı bile bir yerden başka bir yere yönlendirebiliyor. Yani Kuma yı yenmek için çok hızlıı hareket edip saldırmak lazım ki patisiyle saldırıyı karşılamasın.Benim düşüncem bu... Dikkat edersen sınırı oldugunu söylediğim hersey bir "dayanıklılıgı" olan şeyler...Yansımanın veya kesilememenin bir sınırı yok bu yuzden..

Haki nin logialarda çalışması konusunda sana katılıyorum.B. haki ile yapılmış bir atak yalnızca vurulan bölgeyi kendi bedenine çeviriyor. Bu nedenle kişiye vuruluyor ve kişi acıyı hissedip o bölgede hasarı alıyor. Ama tabi herşey "güç sınırına" bağlı. Kizarunun tekmesiyle, Rayleigh in tekmesinin birbirini karşılaması buna örnek. Hatta aynı şey kılıçlarının karşılaşmasında da geçerli. Kizaru ışığı kullanarak bir kılıç oluşturuyor. Bu kılıca B. haki ekliyor. B. hakinin "kalkanlık" özelliği burada devreye giriyor ve bu sayede ışıktan sert bir kılıç varolabiliyor. İkisi kılıçlarını vurdukları andaki saf güçleri+ b hakileri birbirlerine eşit oldugundan, o an yenişemiyorlar...

İki soru soracağım önce(senin fikrine göre cevabı merak ettim),

1) Buggy'nin eline kairoseki kelepçe bağlayıp bileklerini kesersen ne olur..?

2) Buggy'nin parçalanma sınırı yoksa Buggy kendi isteğiyle istediği kadar parçaya bölünebilir mi..?

Benim yapıp yapmamam önemli değil,op'te haki konusunda attığı mesajlara bakarsan bu belli oluyor zaten.
Başka bi forumda bu konuya nerden geldiğinide söyliyim ;
mihawk'ta haki var yok tartışmasından buggy'nin hakisiz kesilmeyeceğini söyledi ordan gelip bu konuyu açtı olayı bu arkadaşın...
Farklı şeyler düşünürken farklı şeyler çakıveriyor bazen insanın aklında. Yani onu düşünürken oluşmuşta olabilir bu düşünce. Herşeyi fanlık ile bağdaştırmamak lazım bence. Haki ile kesilir mi? Bence Buggy'nin bölünme sınırı aşılamazsa hayır. Ama Buggy'nin bölünme sınırı aşılarak hakisiz dahi olsa kesilir mi? Bence evet.

İki soru soracağım önce(senin fikrine göre cevabı merak ettim),

1) Buggy'nin eline kairoseki kelepçe bağlayıp bileklerini kesersen ne olur..?

2) Buggy'nin parçalanma sınırı yoksa Buggy kendi isteğiyle istediği kadar parçaya bölünebilir mi..?
1)Hiçbirşey olmaz çünkü deniz meyve gücünü iptal etmiyor. Buggy nin meyvesi ise kesme saldırılarına karsı otomatik çalışıyor.
Denizin meyve gücünü iptal etmediğine örnek: Arlong Parkta Luffy nin kafasının denizin dışına uzatılması.

2) Bence bu kullanıcının tecrubesine baglı... Bilincli olarak ne kadar cok bolunurse, o parcaları kontrol etmesi de o kadar zorlasacaktır. Cunku o parcaları ucurarak kontrol ediyor. Bu yuzden kontrol etmeye alıstıkca bilincli olarak daha da küçük parçalara ayrılabilecegini düşünüyorum. Kısacası ilerleyen zamanlarda daha ufak parcalara ayrısacaktır. Ama kesme saldırılarında kontrol gibi bir problem yok. Çünkü meyve otomatik çalışıyor ve Buggy sabit, bu yuzden kesme saldırılarıyla kaça bölersen böl birşey yapamazsın. Eger Buggy i en cok parcaya ayıracak adamı arıyorsak bu adam şüphesiz Mihawk tır. Çünkü nereye vuracagını en iyi bilen adam bu ama o bile yeterli olmuyor, demek ki bölünme sınırı yok:

http://www.youtube.com/watch?v=uj9hWWLMUOI

rocker_tr

roger' ın idam edildiği yerde buggy ağın içinden parçalara ayrılıp niye kaçmadı?

1)Hiçbirşey olmaz çünkü deniz meyve gücünü iptal etmiyor. Buggy nin meyvesi ise kesme saldırılarına karsı otomatik çalışıyor.
Denizin meyve gücünü iptal etmediğine örnek: Arlong Parkta Luffy nin kafasının denizin dışına uzatılması.

2) Bence bu kullanıcının tecrubesine baglı... Bilincli olarak ne kadar cok bolunurse, o parcaları kontrol etmesi de o kadar zorlasacaktır. Cunku o parcaları ucurarak kontrol ediyor. Bu yuzden kontrol etmeye alıstıkca bilincli olarak daha da küçük parçalara ayrılabilecegini düşünüyorum. Kısacası ilerleyen zamanlarda daha ufak parcalara ayrısacaktır. Ama kesme saldırılarında kontrol gibi bir problem yok. Çünkü meyve otomatik çalışıyor ve Buggy sabit, bu yuzden kesme saldırılarıyla kaça bölersen böl birşey yapamazsın. Eger Buggy i en cok parcaya ayıracak adamı arıyorsak bu adam şüphesiz Mihawk tır. Çünkü nereye vuracagını en iyi bilen adam bu ama o bile yeterli olmuyor, demek ki bölünme sınırı yok:

http://www.youtube.com/watch?v=uj9hWWLMUOI
Demek bugyy ye kairoseki takınca hiç birşey olmaz ha.Luffy ve buggy den kat kat güçlü ve meyve yeteneğini daha iyi kullanan üstüne üstlük yeteneği damageleri absorbe etmesine sağlayan marco'ya bile kelepçe taktıklarından sonra kizarunun ışınlarına maruz kalınca vücudun'dan kan çıktı ah çekti çöktü.Ama kami-sama buggy nin öyle bir meyvesi var ki ne kesilir ne de başka bir şey olur.Baya sağlam meyveymiş.

Demek bugyy ye kairoseki takınca hiç birşey olmaz ha.Luffy ve buggy den kat kat güçlü ve meyve yeteneğini daha iyi kullanan üstüne üstlük yeteneği damageleri absorbe etmesine sağlayan marco'ya bile kelepçe taktıklarından sonra kizarunun ışınlarına maruz kalınca vücudun'dan kan çıktı ah çekti çöktü.Ama kami-sama buggy nin öyle bir meyvesi var ki ne kesilir ne de başka bir şey olur.Baya sağlam meyveymiş.
Marco ya normalde de ışın zarar verebilir sacmaladın resmen

Haki'nin değdiği yerin meyve gücünü iptal ettiğini söyleyenler, Garp'ın, Luffy'nin yanağını sündürerek canını nasıl yaktığını söyleyebilir mi? Denilenlere göre bir mantığa oturtamadım.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık