Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] Bara Bara No Mi'nin Gerçek Gücü

Kesme saldırılarına karşı refleks ile bölündüğü için zaten hakili bir saldırı ile onun bu refleksi göstermesine engel olunamadığı, yani meyve gücünün iptal olması sağlanamadığı için haki ile de kesmek imkansız diyor arkadaş. Kesilmeye karşı bağışıklığı var.:D Yoksa refleks ile bölünmese Nami Buggy'nin parçalarını bağlayamazdı. Kendi istemiyle bölüne bildiği parça sayısının ise kısıtı olduğu o sahneden ve Luffy'nin Buggy'e vurabildiği sahnelerden açık. Ama kesilmeye gösterdiği reflekslerde ise bölünmenin bir sınır yok gibi.

Haki irade gücü. Belliki meyve gücünü vücutlarını başka elementlere dönüştürebilenleri eski haline yani insan haline dönüşmeye zorluyor. Kizaru ışıktan tekmesi ile Zoro'a saldıracak. Rayleigh tekme atarak içinden geçmesi gereken Kizar'u vurabiliyor. Demek ki tekme ile dokunduğu kısımdaki elementleri eski haline dönüşmeye zorluyor. Chopper, insana dönüşmek için meyve yemiş ve meyve gücü sayesinde insan gibi konuşup düşünebiliyor. Hakili bir saldırı alsa geyik mi olacak? Hayır. Bence haki az önce de belirttiğim gibi meyve gücü ile vücutlarının genetik yapısı bozulmuş ve başka bir bedene ve vücut yapısına kavuşmuş kişilerde etkili oluyor.(Element olarak bakmak lazım, Zoanlar için yorum yapmıyacam) Luffy'nin yanağını Garp sıkıyor. Demekki haki ile sıktığı yerdeki meyve gücü sayesinde lastiğe dönüşmüş hücreleri eski haline dönmeye zorlayarak sıktığı yeri acıtmayı başarıyor. Jozu'a hakili bir saldırı yapsak demek ki kesilecek bu mantığa göre. Yazalım düşünce sonuçta.;)
Hocam bikaç şey söylemek istiyorum :D Elmas en zor kesilen maden ama yine de kesilip işleniyor :D Bu yuzden kesilebilir. Ama Buggy "KESILEMEYEN" adam. (Bkz: Bara Bara No Mi - Chop Chop Fruit- Doğrama Doğrama meyvesi). Meyve gücü iptal olmuyor ve kesilmiyor. Logialardan Kizaru örneginde de Kizaru nun geri dönebileceği bir insan bedeni var. Çünkü logia tanımı: Meyveyi yiyen kişinin elementine/ maddesine dönüşebilmesini sağlaması. Ama Paramecia tanımı: Kullanıcıya insanustu gucler vermesi. Yani parameciaların bedenleri kendi bedenleri.

Edit: Lastiğin fiziksel ataklara, elmasın kesme saldırılarına karsı bir sınırı vardır. ama "KESILEMEYEN" adamın kesme saldırılarına karsı bir sınırı yoktur

Hocam bikaç şey söylemek istiyorum :D Elmas en zor kesilen maden ama yine de kesilip işleniyor :D Bu yuzden kesilebilir. Ama Buggy "KESILEMEYEN" adam. (Bkz: Bara Bara No Mi - Chop Chop Fruit- Doğrama Doğrama meyvesi). Meyve gücü iptal olmuyor ve kesilmiyor. Logialardan Kizaru örneginde de Kizaru nun geri dönebileceği bir insan bedeni var. Çünkü logia tanımı: Meyveyi yiyen kişinin elementine/ maddesine dönüşebilmesini sağlaması. Ama Paramecia tanımı: Kullanıcıya insanustu gucler vermesi. Yani parameciaların bedenleri kendi bedenleri.
''duman adam,ışık adam'' olması ile ''kesilemeyen adam'' olması arasında ne fark var ?
Sen dumanı kesebilir misin ? kesemezsin...
haki ile kesiliyor,
bara bara nın farkı ne ? o da meyve bu da meyve
paramecia diyorsun; luffy diyoruz onuda kabul etmiyorsun...

Kesilsin ama kan çıksın, bu şekilde desen yine kabul ; hakili-hakisiz aynı olur diyorsun
biz başından beri ne izliyorduk ? haki şeytan meyvesi savunmasına vurmayı sağlıyor, ama bu bara baraya gelince olmuyor.

''duman adam,ışık adam'' olması ile ''kesilemeyen adam'' olması arasında ne fark var ?
Sen dumanı kesebilir misin ? kesemezsin...
haki ile kesiliyor,
bara bara nın farkı ne ? o da meyve bu da meyve
paramecia diyorsun; luffy diyoruz onuda kabul etmiyorsun...

Kesilsin ama kan çıksın, bu şekilde desen yine kabul ; hakili-hakisiz aynı olur diyorsun
biz başından beri ne izliyorduk ? haki şeytan meyvesi savunmasına vurmayı sağlıyor, ama bu bara baraya gelince olmuyor.
Fark arıyorsan ustteki mesajımda editlediğim bölüme bak

Bara bara hem hakiden etkilenmiyor hemde sınırı yok yani ? Bu dediğine göre en güçlü meyve bu oluyor.
Hiçbir kesme saldırısından etkilenmiyo diye en guclu diyemeyiz. Cunku her fiziksel ataktan, her delici ataktan, ve genelde logiaların kullandıgı her alan saldırısından(buz-ışık-magma-zehir-bataklık) etkilenir. Fazlasıyla zayıf yanı var yani

Luffy'nin bedeni kendi bedeni bile olsa sonuç olarak dönüştüğü birşey var. İstemli olarak kendisi lastik yapamıyor ama vücudu bir elemente dönüşmüş. Yani o kendi bedeni kanı olsa bile Luffy lastikten. Bedeni kendi bedeni olsa yani lastiğe dönüşmüş olmasa Enel vssinde buhar olurdu. Bedenini lastiğe dönüştüren meyve gücü onu elektrik akımlarından korudu. Hakide onun bu lastiğe dönüşmüş bedenini asıl haline dönmeye zorluyor. Nasıl açıklayacaksın Luffy'nin normal saldırılardan az ya da hiç darbe almazken, hakili yumruklardan darbe almasını. Demek ki onunda dönebileceği(yani kemikler, ten vb) bir insan bedeni var.

Kuma'nın meyvesi var mesela. Bu karakterin patilerine hakili vurulabilir mi vurulamaz mı? Bununla başlarsak düşünmeye sanırım Luffy'nin paramecia meyvesinin farkını daha iyi anlarız diye düşünüyorum.

Luffy'nin bedeni kendi bedeni bile olsa sonuç olarak dönüştüğü birşey var. İstemli olarak kendisi lastik yapamıyor ama vücudu bir elemente dönüşmüş. Yani o kendi bedeni kanı olsa bile Luffy lastikten. Bedeni kendi bedeni olsa yani lastiğe dönüşmüş olmasa Enel vssinde buhar olurdu. Bedenini lastiğe dönüştüren meyve gücü onu elektrik akımlarından korudu. Hakide onun bu lastiğe dönüşmüş bedenini asıl haline dönmeye zorluyor. Nasıl açıklayacaksın Luffy'nin normal saldırılardan az ya da hiç darbe almazken, hakili yumruklardan darbe almasını. Demek ki onunda dönebileceği(yani kemikler, ten vb) bir insan bedeni var.

Kuma'nın meyvesi var mesela. Bu karakterin patilerine hakili vurulabilir mi vurulamaz mı? Bununla başlarsak düşünmeye sanırım Luffy'nin paramecia meyvesinin farkını daha iyi anlarız diye düşünüyorum.
Hocam kalın yazılı olan şeyi şöyle açıklıyorum: One piece dünyasında lastik "fiziksel" ataklara karsı bir sınırla yaratılmış. Bu yuzden Lucci de Luffy den kan çıkarabilmiştir. Ha diyosan ki luffy e yapılacak hakili bir fiziksel atakın farkı ne olur? Saldıran kişinin saf gücüne hakisinin gücünü eklersin, oluşan güç luffy nin fiziksel saldıralara karsı olan dayanıklılıgından fazlaysa, ağzından kan çıkar.

Hocam kalın yazılı olan şeyi şöyle açıklıyorum: One piece dünyasında lastik "fiziksel" ataklara karsı bir sınırla yaratılmış. Bu yuzden Lucci de Luffy den kan çıkarabilmiştir. Ha diyosan ki luffy e yapılacak hakili bir fiziksel atakın farkı ne olur? Saldıran kişinin saf gücüne hakisinin gücünü eklersin, oluşan güç luffy nin fiziksel saldıralara karsı olan dayanıklılıgından fazlaysa, ağzından kan çıkar.
Lucci kan çıkardı ancak yinede Luffy acı almadı orada hemen kalktı ayağa bi sahneye bak bide Sentoumaru'nun Marigold'un vurduğu yerlere ak ile kara kadar farklı,
neden gerçek bedenine çakıyor çünkü.
İki meyvenin çevirisinden bi kesit ;
Bara Bara no Mi Gomu Gomu no Mi'nin tam zıttıdır. Kesme saldırıları Gomu Gomu no Mi'ye işlerken Bara Bara no Mi'ye ise delme saldırıları işler.
Bende böyle düşünüyorum iki meyve tamamen zıtlar, biri kesilmek en büyük düşmanı diğerinin avantajı diğerinin darbeler avantajı diğerinin düşmanı...
Ancak Luffy hakili darbeli vuruşlardan etkilenirken, Buggy hakili kesme vuruşlarından etkilenmeyeceğini söylüyorsun...
bunuda Buggy'nin sınırı yok diyorsun,
sınırı olmayan meyve yok, atomlarına mı ayrılacak bu Buggy ?

Dostum beni inandırdın tebrikler :respect: arkandayım:ehe:

Shanks buggy yi normal olarak 6 parçaya ayırdı.2 kol 2 bacak baş ve gövde.Sonra kılıcına b.haki yükleyip sağ kola değdirdi.Tam kesme pozisyonunda.Kolu kesti.O kola ne olur?

Lucci kan çıkardı ancak yinede Luffy acı almadı orada hemen kalktı ayağa bi sahneye bak bide Sentoumaru'nun Marigold'un vurduğu yerlere ak ile kara kadar farklı,
neden gerçek bedenine çakıyor çünkü.
İki meyvenin çevirisinden bi kesit ;

Bende böyle düşünüyorum iki meyve tamamen zıtlar, biri kesilmek en büyük düşmanı diğerinin avantajı diğerinin darbeler avantajı diğerinin düşmanı...
Ancak Luffy darbeli vuruşlardan etkilenirken, Buggy kesme vuruşlarından etkilenmeyeceğini söylüyorsun
bunuda Buggy'nin sınırı yok diyorsun,
sınırı olmayan meyve yok, atomlarına mı ayrılacak bu Buggy ?
Aynen kalın yerdeki gibi söylüyorum. Sen "sınır" kelimesinin mantıgını çözemedin henüz. Elmas,çelik, lastik bunların her birinin farklı maddelere karsı farklı dayanıklılıkları vardır. Yeterli gücü olan kimi kişiler( hakisiz gücü bunların dayanıklılıgından fazla olanlar yani) bunlara direk zarar verebileceği gibi , kimi kişiler(hakisiz gücü yetmeyenler) bunlara zarar vermek için B. haki kullanmak zorunda kalır. Kimisi ise zaten gücü karşıdakinin dayanıklılıgından fazla olmasına ragmen B. haki ekleyerek mükemmel bir güç elde eder... Olay bundan ibaret...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık