Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] Bara Bara No Mi'nin Gerçek Gücü

Luccinin saf gücü yetiyorsa Garpın saf gücü de yetiyor olabilir. Luffy nin lastikliğinin bir dayanıklılık sınırı vardır. Kiminin saf gücü bu sınırı gecer, kiminin, saf gücu yetmez haki eklemek zorunda kalır, kiminin ise saf gücü yeter ama buna ragmen bir de haki ekler ve cok yuksek bir güce ulaşır
Luccinin gücü nerde yetti ? Bi kere uçan tekme attı burada, az bişey ağzından kan çıkıyor, hemen ayağa kalkıyor.
http://www.mangareader.net/103-2517-8/one-piece/chapter-410.html
öbür sayfaya bak, etkilenmiş gibi duruyor mu ?
http://www.mangareader.net/103-2517-9/one-piece/chapter-410.html
Lucci'nin yaptığı saldırıların tümü shigan ve ranyaku,rokougan'dan oluşuyordu.
Kısaca Lucci'nin uçan tekmesinin dahi belirgin bi etkisi olmadı.
Sentoumaru'nun vuruşuna bak bide nasıl acı çekiyor ; http://www.mangareader.net/103-2618-14/one-piece/chapter-511.html

Luccinin vuruşu etkili ise bununda olması gerekli Morianın dev hali ile ezişi ama buda etkisiz ;
http://www.mangareader.net/103-2589-10/one-piece/chapter-482.html

Enel'de Yıldırım var KK ilan etmiyoruz, Madem tartışma var böyle basit sözlere kaçmayalım Buggy'nın çapı belli.
Bence burda Şeytan meyveleri türlerinin yani logia,Zoan,Paramecia vesaire denize,Kairoseki'ye ve Hakiye nasıl tepkiler veriyorlar onlara bakalım.
Buggy'nin Denizde kesilmiyecek olması Haki kullanılarak kesilmeyeceğini garanti etmez yada belki yanlış hatırlıyorum ama Ms.1'ın alnı açılmıştı İD'de ellerinde kelepçe varken :)
Belki paramecia'lar içinde bile meyveler farklılaşıyordur.

B.Haki zaten Zırh sağlamıyor mu arkadaşlar ? Kılıç teması ile bölünüyorsa meyve hakinin Zırhı ile bölünmesini engelleyip saldırı yapılabilir.

Abowww.Logia'dan bile ender bulunan mistik zoan meyvesi kairoseki'den etkileniyor ama sıradan bir paramecia etkilenmiyor.Sana başarılar diliyorum.Eğer kairoseki meyveyi iptal ediyorsa zoan-paramecia-logia falan ayırt etmez.Kendin diyorsun meyveyi iptal ediyor diye.Yazdığını ''cevapla'' butonuna tıklamadan önce oku.Zoan ı iptal edecek ama paramecia yı etmiyecek ha? Alabasta'da logia smoker ve paramecia luffy kairoseki kafesinden çıkamadı.Bence sen yazmadan önce iyice düşün taşın oku öle tıkla.
Aktif Skill , Pasif Skill ve Silence bu 3 kelimenin ne oldugunu biliyorsan anlarsın ne demek istediğimi. Marco bir zoan ve absorbe yetenegini acmazsa hicbirsekilde darbelerden kacamaz. Kairoseki takıldıgı anki gücsüzlükun sersemligiyle o formu aktif edemiyor ve kizaru cok kısa bir an içinde ışınları gömüyor hepsi bu...

Edit: Ayrıca Marco ya kairoseki takan adam Vice Admiral Onigumo. Hakiye sahip

Ben açıkçası savunduğun şeyi mantıklı buldum gerçektende düşünence oldukça mantıklı kesilmemesi ama gördüğüm tek hatan sınırsız olayına takılman hani bunu düşünebilirsin ona da sözüm yok yalnız diğer düşünceyi biraz gölgede bırakıyor.

Buggy yerine sallıyorum Jozu bu meyveyi kullanıp bölünseydi vaayy derdi herkes. Buggy'ye göre düşünmeyin meyveye göre düşünün.
Ben de bölünemez dedim ama Locrian olaya mantıklı yaklaşmış. Bölünmeden hakili kılıç yerse kesilir, burası tamam. Ama kılıç gelmeden vücut refleksif olarak parçalara ayrılırsa, hakili de olsa kurtulmuş olur... ben böyle anladım.

Aktif Skill , Pasif Skill ve Silence bu 3 kelimenin ne oldugunu biliyorsan anlarsın ne demek istediğimi. Marco bir zoan ve absorbe yetenegini acmazsa hicbirsekilde darbelerden kacamaz. Kairoseki takıldıgı anki gücsüzlükun sersemligiyle o formu aktif edemiyor ve kizaru cok kısa bir an içinde ışınları gömüyor hepsi bu...
Dota oynamış bir hayli Oda.(makara olsun az)
Ben açıkçası savunduğun şeyi mantıklı buldum gerçektende düşünence oldukça mantıklı kesilmemesi ama gördüğüm tek hatan sınırsız olayına takılman hani bunu düşünebilirsin ona da sözüm yok yalnız diğer düşünceyi biraz gölgede bırakıyor.
Aynen öyle. Şu sınırsız işinden biraz vazgeçip sınırı vardıra gelsek. Ya da en azından hiçbir kılıç ustası ya da kılıç kullanıcısı Buggy'nin parçalanma ya da adı herneyse o sınırı geçemez desek te olayın haki ve meyvelere etki boyutuyla ilgilensek daha hoş olacak gibi.

O adamın hakili takmasıyla sorun olmaz temas kesildi mi haki de biter.Önce meyveyi iptal eder dedin şimdide güçsüzleştirip sersemletiyor yazmışsın.Bende diğerleri gibi boşa kürek çekmek istemiyorum.Kolay gelsin.

Buggy yerine sallıyorum Jozu bu meyveyi kullanıp bölünseydi vaayy derdi herkes. Buggy'ye göre düşünmeyin meyveye göre düşünün.
Ben de bölünemez dedim ama Locrian olaya mantıklı yaklaşmış. Bölünmeden hakili kılıç yerse kesilir, burası tamam. Ama kılıç gelmeden vücut refleksif olarak parçalara ayrılırsa, hakili de olsa kurtulmuş olur... ben böyle anladım.
Bu şekilde olursa tamam ona lafımız yok ama arkadaş bunuda kabul etmiyor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 9)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık