Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Avatar: The Last Airbender (2005-2008)

2. Dediğine katılmıyorum. Teknoloji gelişmesi dengeyi bozmuyor. Element bükme tabiki insanların günlük hayatını kolaylaştıracak zaten bu yüzden bükmede ustalaşıyor insanlar. Su bükücüler buzun üstüne medeniyet kurdular. Bu da hayatı kolaylaştıran bir durumdur.
Şarkıları hatırlamıyorum.
Aang hava bükücü olduğu için keşişlerin arasında yetişen biriydi. Yaşıtlarına göre daha olgun olmasına o kadar takılmıyorum ben. Ama kıyaslayacak olsam Aang'in olgunluğu, Korra'nın durumundan daha abartı bir durumdu bence.
Korra'nın kötü görünme sebebi ergenlik döneminde olması. Ergenlik dediğin ana-babanın bile evladını en az sevdiği dönemdir. İlla ergen bir karakter yapmak istiyorsan bütün ergenlik sorunları yükleme karaktere. Sen zaten devam serisi yapmışsın, herkes nostalji duygusuyla izliyor, bir ton ergen tribini içinde barındıran bir baş karakter yapmak niye.
Korra'nın avatar yaptıklarına bir eleştiri yapamam ama insan olarak yaptıkları içinde tek düzgün şey en sondaki love interest durumuydu. Gereksizdi ama en azından izleyiciye verdiği güzel bir mesaj vardı.
Onun dışında oldukça itici bir karakterdi.
Dediğin gibi bir devam serisi ve Aang'in zamanında uçan balon gören şaşkınlıktan altına ediyordu. Korra'da model arabalar modern hayat var. Ne ara bu kadar medeniyet gelişti. AoE da bile bu kadar hızlı medeniyet atlamıyoruz.
Ateş bükmenin üstü olan elektrik(veya şimşek) çok zor anlatıldı ve öğretilmeyen tehlikeli bir teknikken Capital City'de sokak lambalarının elektriği şimşek büken işçilerden geliyor... Yerim lan seni bu kadar da değil çizer bey lütfen.(bakış açım yanlış anlama lütfen)

Dediğin gibi bir devam serisi ve Aang'in zamanında uçan balon gören şaşkınlıktan altına ediyordu. Korra'da model arabalar modern hayat var. Ne ara bu kadar medeniyet gelişti. AoE da bile bu kadar hızlı medeniyet atlamıyoruz.
Ateş bükmenin üstü olan elektrik(veya şimşek) çok zor anlatıldı ve öğretilmeyen tehlikeli bir teknikken Capital City'de sokak lambalarının elektriği şimşek büken işçilerden geliyor... Yerim lan seni bu kadar da değil çizer bey lütfen.(bakış açım yanlış anlama lütfen)
Yooo. Anlıyorum. Ama uyarayım. Aang'in döneminde dünyada kabileler arasında 100 yıldır süren bir savaş var ve Avatar falan yok. Denge bozulmuş.
Korra döneminde ise savaş 80 yıl önce bitmiş. Kabileler arasında denge ve işbirliği var. Ve insanlık Avatar ile çok başarılı bir şekilde yönlendirilmiş.
Kabileler arasında evlilik olduğu için de çocuklarda birden fazla elementin özellikleri ortaya çıkmaya başlıyor. Bu da onları güçlendiriyor.
Bolin toprak bükücüydü ama diğer ebeveyni de ateş bükücü olduğundan lav bükebilmişti.
Muhtemelen Korra'nın soyunda her üç elementin kabilesinden birileri olduğu için bebek denilecek yaşta üç elementi de rahatlıkla bükebiliyordu.
Bir elementin bükülmesinin uzmanlaşılması ve yaygınlaşması da zor bir şey değil zaten. Zor olan onu icat etmek.
Kan bükücülük gibi. Kadının bilmem kaç yılını alan bükücülüğü Katara hemen öğreniyor.
Ya da metal bükücülüğü çözebilmek için onca uğraşan Toph, sonrasında çabucak başarılı bir metal bükücü oluyor.
Bu dediklerin dikkat çeken ama ana hikayeyle çelişmeyen şeyler. O yüzden beni o kadar rahatsız etmemişti.

Yooo. Anlıyorum. Ama uyarayım. Aang'in döneminde dünyada kabileler arasında 100 yıldır süren bir savaş var ve Avatar falan yok. Denge bozulmuş.
Korra döneminde ise savaş 80 yıl önce bitmiş. Kabileler arasında denge ve işbirliği var. Ve insanlık Avatar ile çok başarılı bir şekilde yönlendirilmiş.
Kabileler arasında evlilik olduğu için de çocuklarda birden fazla elementin özellikleri ortaya çıkmaya başlıyor. Bu da onları güçlendiriyor.
Bolin toprak bükücüydü ama diğer ebeveyni de ateş bükücü olduğundan lav bükebilmişti.
Muhtemelen Korra'nın soyunda her üç elementin kabilesinden birileri olduğu için bebek denilecek yaşta üç elementi de rahatlıkla bükebiliyordu.
Bir elementin bükülmesinin uzmanlaşılması ve yaygınlaşması da zor bir şey değil zaten. Zor olan onu icat etmek.
Kan bükücülük gibi. Kadının bilmem kaç yılını alan bükücülüğü Katara hemen öğreniyor.
Ya da metal bükücülüğü çözebilmek için onca uğraşan Toph, sonrasında çabucak başarılı bir metal bükücü oluyor.
Bu dediklerin dikkat çeken ama ana hikayeyle çelişmeyen şeyler. O yüzden beni o kadar rahatsız etmemişti.
Serinin devamı olduğu için dikkat çeken şeyler. Öncesinde de huzur ortamı varken gelişme olmuyor böyle birden ve hızlı. Mesele bu. Dediklerin doğru mu tabiki doğru ustalaşmak ile bulmak farklı şeyler. Demek istediğim element kullanımının öyle ayak altına alınmasını kabul edememe

Aang denen vasıfsızın son bölümlerde yaşadığı kaplumbağa yolculuğu dışında tüm süreç boşadır zira dövüşü kazanan kendisi değil avatar modudur.
Avatar ile ilgili bir mesaj yazacağım hiç aklıma gelmezdi ama çocukluğumun en güzel animesine de haksızlık ettirmek istemedim. :)

Aang'in yolculuğu olmasaydı avatar formunda o kadar ustalaşamazdı. Bundan da önemlisi finalde o kararı vermezdi. Kralı öldürür geçerdi. Yani yolculuk boşa değildi.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık