Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Attack on Titan

Manganın sonu hakkında

• Kullanılan toplam oy
    122
Kurucu titan en başından beri Fritz soyunda değil mi? Başka bir Eldia'lı ortaya çıkması saçma olmaz mı?
Aynı soydan birine geçecek diye bir bilgi yok, Kruger dev güçleri devir teslim yapılmazsa rastgele bir Eldia bebeğinde ortaya çıkar dedi. Kurucu Dev için de geçerlidir bu yoksa Fritz ailesi de bu devir teslim olayını yapmazdı.

Eren'in Zeke'e katıldığını düşündüğünü söyleme bana. Zeke'i en uygun zamanda harcayacak. Dünya görüşleri tamamen ters.
Eren'in neye katıldığı umrumda değil. Neye izin verdiği, olanak sağladığı umrumda.
Paradis ordusuna çok büyük bir darbe vurdu. Bence bu yeter.

Eren ne planlıyor peki? Kaç kişi biliyor tam olarak ne planladığını?
Eren'in planını kimseye söyleniyor çünkü söylerse Yelena ve Zeke kanadından gelen desteği kaybeder, halk Eren'in onları kurtaracağını ve düşmanları yeneceğini düşünüyor ki bu doğru aslında. Eren zaten zaman atlamasından hemen önce duvardaki devleri uyandırma olayından bahsetmişti toplantıda. Kafasını kullanıp da Eren'in bunu planladığını anlayan tek kişi ise üzücü olarak Armin'di.

Eren'in neye katıldığı umrumda değil. Neye izin verdiği, olanak sağladığı umrumda.
Paradis ordusuna çok büyük bir darbe vurdu. Bence bu yeter.
Paradis her türlü büyük bir darbe yiyecekti. Eren ilk saldırıyı yaparak karşı tarafa çok daha fazla zarar verdi. Şu an baktığımız konumda en zararlı taraf Marley.

Paradis her türlü büyük bir darbe yiyecekti. Eren ilk saldırıyı yaparak karşı tarafa çok daha fazla zarar verdi. Şu an baktığımız konumda en zararlı taraf Marley.
Sürpriz saldırı başka, kendi askerlerini durup dururken öldürmek başka.
En güçlü askerini savaşamaz hale getirmek ise bambaşka.

Yani iki kişi bir milletin geleceğine karışmalı diyorsun hiç soru sormadan karar alabilir? Benim en çok karşı çıktığım olay bu aslında.
Hayır aksine ben de bu konuda sizin gibi düşünüyorum. Ve Eren'in hiç bir zaman abisinin ideallerini kabul etmediğini ve her zaman başka bir planının olduğunu da düşünüyorum. Ki bu planı da nedense Kurucu Dev gücüyle ilişkilendirerek yaptığını düşünüyorum.
Zeke karakterinin çok iyi işlendiğini düşünsem de fikirlerine katılmıyorum. Ama Eren'in yapmış olduğu planda yalnız kalmasının nedenini de adadaki yönetimi elimde tutanlara bağlıyorum. Eren eğer kendi başına bir plan yapmak zorunda kaldıysa bunun nedeni bencilliği değil. Asıl yönetimdekilerin bencilliği, Historia'yı kraliçe yaptılar ama yönetmekten uzak olduğu için çoğu kararı kendileri verdiler, onu eleştirdiler ve Marley ya da dünya gibi gerçekten büyük bir düşmanları olmasına rağmen ona göre hareket etmediler. Sadece Levi ya da Mikasa olsa bin kişi öldürür (Mübalağayı anlatmak için böyle bir örnek verdim. Yoksa ben ikisini de severim.) diyen hayalperest fanlar gibi onlar da karşılarındaki gelişmiş teknolojileri, karşılarındaki binlerce askeri yok sayarak yeterli olmayan güçlerine güvendiler. Hala unutamıyorum Keith Shadis'in tüm devleri öldürmelerine rağmen hala dev kesme eğitimi vermeye ısrar etmesini. Eğer Eren kendi başına bir plan yaptıysa bence bunun nedeni bu şekilde vizyonsuz olan başta olanlar, gücü elinde tutanlar, yöneticiler nedeniyledir.

Sürpriz saldırı başka, kendi askerlerini durup dururken öldürmek başka.
En güçlü askerini savaşamaz hale getirmek ise bambaşka.
Eren'i hapse tıktılar Eren de kendisini hapse atanları ortadan kaldırdı çünkü o kişiler bildiğin engeldi. Zaten bizimkiler Marley'den dönünce halk Eren'in serbest kalması için toplanmıştı.
Eğer bu kişileri kitlemeseydi ona engel olmaya çalışırlardı ki denediler de zaten. Zeke de Eren de şu an tüm dünyanın Paradis'e düşman olduğunu biliyor ve ciddi anlamda iç meselelerle uğraşmak esas düşmanlara karşı onları açık bırakır ve bıraktı da zaten Pieck ve Porco içeri sızdı.

Hayır aksine ben de bu konuda sizin gibi düşünüyorum. Ve Eren'in hiç bir zaman abisinin ideallerini kabul etmediğini ve her zaman başka bir planının olduğunu da düşünüyorum. Ki bu planı da nedense Kurucu Dev gücüyle ilişkilendirerek yaptığını düşünüyorum.
Zeke karakterinin çok iyi işlendiğini düşünsem de fikirlerine katılmıyorum. Ama Eren'in yapmış olduğu planda yalnız kalmasının nedenini de adadaki yönetimi elimde tutanlara bağlıyorum. Eren eğer kendi başına bir plan yapmak zorunda kaldıysa bunun nedeni bencilliği değil. Asıl yönetimdekilerin bencilliği, Historia'yı kraliçe yaptılar ama yönetmekten uzak olduğu için çoğu kararı kendileri verdiler, onu eleştirdiler ve Marley ya da dünya gibi gerçekten büyük bir düşmanları olmasına rağmen ona göre hareket etmediler. Sadece Levi ya da Mikasa olsa bin kişi öldürür (Mübalağayı anlatmak için böyle bir örnek verdim. Yoksa ben ikisini de severim.) diyen hayalperest fanlar gibi onlar da karşılarındaki gelişmiş teknolojileri, karşılarındaki binlerce askeri yok sayarak yeterli olmayan güçlerine güvendiler. Hala unutamıyorum Keith Shadis'in tüm devleri öldürmelerine rağmen hala dev kesme eğitimi vermeye ısrar etmesini. Eğer Eren kendi başına bir plan yaptıysa bence bunun nedeni bu şekilde vizyonsuz olan başta olanlar, gücü elinde tutanlar, yöneticiler nedeniyledir.
Çoğu karakter zaten çok iyi işlendi bu seride. Belki de dediğin gibidir. Merakla bekliyorum tam olarak ne planlıyor.

Buna bir +1.

Zeke karakterinin çok iyi işlendiğini düşünsem de fikirlerine katılmıyorum.
Özellikle şu kısma +5. Zeke'in planı mantıksız değil, siz etik veya değil diye tartışın yok efendim "soykırım" falan diyin ama yine de mantıklı bir çözümdür ve Zeke'in karakterine de uygundur. Zeke'in fikirleri benim düşünceme çok ters olsa da bu o fikrin tamamen saçma olduğu anlamına gelmez.

Dev kesme eğitimine devam edilmesi lazım zaten. Devler, Marley ordusunun en büyük askeri gücü.

Eren'i hapse tıktılar Eren de kendisini hapse atanları ortadan kaldırdı çünkü o kişiler bildiğin engeldi. Zaten bizimkiler Marley'den dönünce halk Eren'in serbest kalması için toplanmıştı.
Eğer bu kişileri kitlemeseydi ona engel olmaya çalışırlardı ki denediler de zaten. Zeke de Eren de şu an tüm dünyanın Paradis'e düşman olduğunu biliyor ve ciddi anlamda iç meselelerle uğraşmak esas düşmanlara karşı onları açık bırakır ve bıraktı da zaten Pieck ve Porco içeri sızdı.
Zeke'in kaçabilmesi için öldürülen askerleri de bu şekilde doğruluyoruz o halde?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık