Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] "At Fava Bekle" Teorileri

Hatırlarsanız Luffy, serinin ilk bölümlerinde haki bilmemesine rağmen Crocodile ve Enel gibi logia meyve kullanıcılarına zarar verebilmişti.Biz de bu Luffy, haki bilmemesine rağmen nasıl bu logia meyvesine sahip kullanıcılara zarar verebildi diye düşünmüştük.

Benim teorim ise şu: Luffy'nin meyvesinin pasif özelliği dokunulamayan şeyleri dokununur hale getirebiliyor.Ve bunun içinse meyvesini uyandırmasına gerek yok.

Luffy aslında meyvesini uyandırmamış olmasına rağmen herşeyi dokunur yapabilme özelliği sayesinde serinin ilk bölümlerinde Enel ve Crocodile'a hakisiz vurabildi.Yani Luffy hakiyi bilmemesine rağmen meyvesi yıldırıma ve kuma dokunabilirlik özelliği kazandırdı ve rakiplerine bu şekilde zarar verebildi.

Böylece Oda, serinin ilk bölümlerinde Luffy'nin haki kullanmadan logia kullanıcılarına vurabilmeyi benim nazarımda açıklamış olur.

Lastik üzerinden elektrik akmıyor, bu yüzden Enel'e dokunuş olduğunda vücudu hareket edemiyor bir logia gibi.

Croco'da da aynı mantık var. Kendisi kum ama, sıvı ile temas hâlinde kum özelliğini kaybediyor. O yüzden normal logia gibi vücudu hareket edemiyor sıvı ile temasta.

İkinci teorim (aslında çok sık dile getirdim)

Bu savaş sırasında hükümetin en büyük rakibi CP olacak.Çünkü hükümet CP'ye üye olan birçok kişiyi Vegapunk'un bulunduğu hapishaneye attırdı.Hükümetin en büyük destekçisi olarak görülen örgüt, bizim Luffy'lere yardım edecek ve bu Egghead'da bulunan savaşın kazanılmasında önemli bir rol oynayacak.

Satürn ise CP tarafından esir olarak alınacak.Bunun sebebi ise CP'nun hem hükümetten intikam almak istemesi hem de hükümete karşı bir koz elde etmek istemesi...Satürn'ün, CP tarafından esir alınması ise Kizaru'nun amiralliğinin düşmesine sebebiyet verecek.Garp ise Karasakal mücadelesinde en çok katkı yapmış kişi kendisi olmasına rağmen hem hükümete yaranmak istememesinden hem de Coby'nin amiral olma hayali nedeniyle Coby kahraman olarak gösterecek ve Coby, Kizaru'nun yerine geçecek...

Usopp ise bence bu savaş sırasında "Denizlerin En Cesur Savaşçısı" ünvanını alacak.Burayı tam bilemiyorum ama hikayesi Elbaf yerine bu savaşta işlenecek.

Kid'in yüzü yaralı olarak bahsettiği kişi bence devlerin kralı Loki çıkacak.Özellikle Killer, Kid'le olan konuşmasında diğerlerinden önde olmak istiyorsak onun peşine düşmeliyiz demişti.Yani Shanks'ın tayfasıyla işbirliği yapmayacağını düşünürsek Kid'in Elbaf'a gelmesi Loki'yle ilgili.Devlerin desteğini isteyecek.Çünkü Kid tek başına Shanks, tayfası ve devlerle mücadele edemeyeceğini biliyor.Yani deli cesaretinden Elbaf'a gelmedi o adam.

Hatırlarsanız Luffy, serinin ilk bölümlerinde haki bilmemesine rağmen Crocodile ve Enel gibi logia meyve kullanıcılarına zarar verebilmişti.Biz de bu Luffy, haki bilmemesine rağmen nasıl bu logia meyvesine sahip kullanıcılara zarar verebildi diye düşünmüştük.

Benim teorim ise şu: Luffy'nin meyvesinin pasif özelliği dokunulamayan şeyleri dokununur hale getirebiliyor.Ve bunun içinse meyvesini uyandırmasına gerek yok.

Luffy aslında meyvesini uyandırmamış olmasına rağmen herşeyi dokunur yapabilme özelliği sayesinde serinin ilk bölümlerinde Enel ve Crocodile'a hakisiz vurabildi.Yani Luffy hakiyi bilmemesine rağmen meyvesi yıldırıma ve kuma dokunabilirlik özelliği kazandırdı ve rakiplerine bu şekilde zarar verebildi.

Böylece Oda, serinin ilk bölümlerinde Luffy'nin haki kullanmadan logia kullanıcılarına vurabilmeyi benim nazarımda açıklamış olur.
Croko değilde Enel için bende böyle bir düşünceye sahibim. Sonuçta Luffy uyanan meyvesi işe yıldırımı eliyle tutup oynuyordu.

Enel'in antisiydi. Croco'da da o anki ruh haliyle sınırlarını zorlayıp saldırılarında istemsizce haki kullandığı bence net. Aynı şey Lucci'ye attığı son gatling için de geçerli. Arlong'un fişini çektiği saldırıda da kullanmış olabilir. İstemsizce diğer haki türlerini duruma göre kullandığını gördük sonuçta.
Lastik üzerinden elektrik akmıyor, bu yüzden Enel'e dokunuş olduğunda vücudu hareket edemiyor bir logia gibi.

Croco'da da aynı mantık var. Kendisi kum ama, sıvı ile temas hâlinde kum özelliğini kaybediyor. O yüzden normal logia gibi vücudu hareket edemiyor sıvı ile temasta.
Croko değilde Enel için bende böyle bir düşünceye sahibim. Sonuçta Luffy uyanan meyvesi işe yıldırımı eliyle tutup oynuyordu.

Luffy’nin meyve uyanışında yıldırımı tutup Kaido’ya fırlatabildiğini gördük.Yani dokunulamayan bir şeyi Luffy dokunur hale getirerek Kaido’ya fırlatabildi.

Ne çıkar bilmiyorum ama ben bu teorinin tutabileceğini düşünüyorum.Bana çok mantıksız gelmiyor çünkü.

Luffy’nin meyve uyanışında yıldırımı tutup Kaido’ya fırlatabildiğini gördük.Yani dokunulamayan bir şeyi Luffy dokunur hale getirerek Kaido’ya fırlatabildi.

Ne çıkar bilmiyorum ama ben bu teorinin tutabileceğini düşünüyorum.Bana çok mantıksız gelmiyor çünkü.
Lufynin enele ve crocoya nasıl dokunduğunun mantığı çoktan açıklandı. Yıldırımı tutma olayıysa yıldırımı tuttuğu anda onu lastiğe çevirdi. O da uyanışın özelliklerinden biri.

Son düzenleme:
Bende ortaya Nika üzerinden aklıma gelen bir teoriyi paylaşayım.

Luffy, Nika meyvesini yedikten sonra Güneşi temsil ederken,
IM de Ayı temsil eden bir Tanrı meyvesini yemiştir.

Kayıp yüzyılda Güneş Tanrısı antik krallığı yönetirken onun küçük kardeşi olan Ay bunu hapsedip Antik Krallığın yeni kralı olmuştur. Ama bu darbeyi kabullenemeyen Güneş Tanrısı taraftarları Ay Tanrısı ve onun yanında bulunan 20 aileye savaş açmışlar bunun neticesinde kıtalar ayrılmıştır ve Antik Krallık yok olmuştur.

bilmem kaç milyon volt o lastiği eritir buhar yapardı. Oda sıçmış orda diye açıklamak daha mantıklı olabilir bunun yerine.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık