Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] "At Fava Bekle" Teorileri

İşte bu kısım korkutuyor beni. Big Mom'dan sonra Oda'dan her türlü trollük beklenir.

"Hahahahhahahahahh ne gadar gomik laaa

Bunu yazan tosun..... yazmış aaaahahahahahah"

Gibi
Bilmiyorum. Ben bir süredir denizlerle alakalı bir şey olduğunu düşünüyorum. Birisi Mariejoi ile Joyboy'u birleştirmişti. Marie's joy. Marie'nin joyu şeklinde. Ben de düşünürken Marie acaba Marine olabilir mi diye düşündüm. Marine aynı zamanda deniz demek. Denizcilerin ismi de oradan gelir. Hepsi böyle bağlantılı ya da tek bir şey çıkarsa mesela herkesin kahkahası ondan olabilir. La hepsi göz önündeymiş nası göremedik diye.

Bilmiyorum. Ben bir süredir denizlerle alakalı bir şey olduğunu düşünüyorum. Birisi Mariejoi ile Joyboy'u birleştirmişti. Marie's joy. Marie'nin joyu şeklinde. Ben de düşünürken Marie acaba Marine olabilir mi diye düşündüm. Marine aynı zamanda deniz demek. Denizcilerin ismi de oradan gelir. Hepsi böyle bağlantılı ya da tek bir şey çıkarsa mesela herkesin kahkahası ondan olabilir. La hepsi göz önündeymiş nası göremedik diye.
İnşallah. Ya yazarlarda son zamanlarda şöyle bir şey var, aman kimse tahmin edemesin, kimse bilemesin, herkes şaşırsın diye kasıp saçmasapan finaller yapma eğilimi. Ha tabi kimileri seviyor böyle finalleri. Ama One Piece açısından bu intihar olur bence. Çünkü One Piece'in genel olarak tahmin edilebilir bir kurgusu vardı. Hani ana kurgusu tabiki şaşırtıcıydı ama dar anlamda genelde beklenen ve iyi şeyler olurdu. One Piece'i sevenler de "yeter ki şaşıralum da gerekirse herkes ölsün" kitlesi değil. Çoğunluk için güzel ve anlamlı bir son yeter. Oda ise aslında One Piece her ne kadar hala devam etse de sonunu "mutlu ve makul" sonların moda olduğu zamanlarda tamamlamış. O yüzden öyle saçmalayacağını düşünmüyorum ama gene de belli de olmaz. Belki sonu mutlu bitse de eserin bir yönüyle saçmalayabilir.

Bu arada "One Piece" red line'ı yok edip denizleri birleştirme projesi tadında bir teori vardı.

Herkesin devrimci çıkması muhabbetini sevmiyorum ama hem durduk yere aklıma geldi hem de burası at fava bekle.
Fujitora da aslında devrimci ve ortada büyük silah falan yok. Dünya hükümetini kandırıyorlar. Zaten schilerin yakalanmaya gitmesinde dandik elemanların görevlendirilmesi garip gelmişti.
Bir de bu ara Lucifer izliyorum ve aklıma yukarıdaki Mariejoi muhabbetiyle, Joy Boy ve bu elamanın Habil ve Kabil olması geldi. Tam olarak Kabil gibi kardeşini öldürmemiştir ama korsanlık veya illegal herhangi bir şeyler. Mariejoi ise Habil ve masum olan denizcileri kuruyor gibi.( Tamamen Lucifer'da izlediğim kurguyla yazıcam burdan sonrasını.)
Kabil, Habil'i öldürdüğü için dünyada ölümsüzlükle lanetleniyor. Bu da aklıma İm'i getirdi. İlk yaratılanlardan ve gerçek kötülük.

Kuina ölmedi ve WANO'da Zoro vs Kuina göreceğiz. (Sonuçta Zoro'nun hocasındaki işaret belli. Kuina WANO ile ilgili bir şey öğrenmiş olabilir. Ölme konusu ise çözülebilir. Kuina herhangi bir meyve ile ölme süsü vermiş olabilir. Bence gerçekten merdivenden düşüp ölmemiştir.

Son düzenleme:
Luffynin hayali Dünyadaki tüm kızları mutlu etmektir.
Gomu gomu no bunun için biçilmiş kaftandır.

Gomu gomu nun kutsal meyve sayılmasının sebebi de bu amaç içindir.

Goroseiler için bu meyve gereklidir. Bu yüzden özel bir meyve.
Sabah buna benzer bir şey yazacaktım :D kutsal ejderin "boy" problemini müstehcen olmayan şekilde ifade etmenin yolunu bulamayınca vazgeçtim

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık