Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] "At Fava Bekle" Teorileri

Ace idam edilerek ölmedi ki, luffyi korurken öldü
sonuç olarak amaca ulaşıldı ve tek amaç ace değildi beyazsakalla savaşacaklarını bilmeseler idam mı ederlerdi garptanda aynı tür iş çıkar ya dragonu öldürmek için idaam ederler ya da luffyi öldürmek için garpı idam ederler ben sanmıyorum torununun veya oğlunun geleceğini tahmin edemeyeceklerini

sonuç olarak amaca ulaşıldı ve tek amaç ace değildi beyazsakalla savaşacaklarını bilmeseler idam mı ederlerdi garptanda aynı tür iş çıkar ya dragonu öldürmek için idaam ederler ya da luffyi öldürmek için garpı idam ederler ben sanmıyorum torununun veya oğlunun geleceğini tahmin edemeyeceklerini
Ben garp ile ace'in ölümü benzer olacak derken Garp birini korurken ölecek demek istedim, idam durumundan bahsetmiyorum

Ne onurundan bahsediyorsun hocam bu adam Marineford'a gidem de ölmek üzere olan ağır yaralı WB'yi ben öldürem demedi mi? Shanks olmasa yapacaktı da.
Adam düşmanını öldürmek istiyor ve bunun için en iyi anı kollamış. Dostluk ilişkileri yok. Gayet mantıklı bir hareket.

Zaten şunu diyorum. Kaido onursuz ise diğer birçok karekter de onursuzdur.
Bize kötü lanse edildigi için kaido çok göze çarpıyor.

Hasır şapka filosunun 7bin civarı olan üye sayısı wano arcının bitmesi ile tahmini 25-40bin civarı bir üye sayısına gelecektir ve tahmini olarak 70-80 civarı ada onun koruması ve bayrağı altında olacaktır. biz bu haberi gazetelerden luffynin yonkou olmasıyla beraber alacağız.
Bunu düşünme sebebim;
- bartoyu en son gördüğümüzde luffy için destekçi arıyordu ve kezza shabondy adalarında sahtesinin bile ne kadar adam topladığını gördük ( sadece elitleri topluyordu) büyük ihtimalle luffy şuanda hızla toplanan bir gruba sahip. Aynı şekilde barto saldırılar düzenleyerek halkın luffyi desteklenmesini sağlıyordu.

Son düzenleme:
Crocodile aslında Vivi'nin halasıdır.

Şöyle ki Crocodile aslında Cobra'nın ablası olup Cobra'nın doğumu yüzünden taht hakkından olmuştur. Bu yüzden sinir olmuş, çareyi kaçıp korsan olmakta bulmuştur. Ama bir prensesin korsan olması biraz sıkıntılı durum olduğu için devrimcilere yanaşmış ve Croco İvachan tarafından erkek yapılmıştır. Ayrıca kendisi de zaten doğuştan erkek hissetmektedir kendini.

Crocodile aslında Vivi'nin halasıdır.

Şöyle ki Crocodile aslında Cobra'nın ablası olup Cobra'nın doğumu yüzünden taht hakkından olmuştur. Bu yüzden sinir olmuş, çareyi kaçıp korsan olmakta bulmuştur. Ama bir prensesin korsan olması biraz sıkıntılı durum olduğu için devrimcilere yanaşmış ve Croco İvachan tarafından erkek yapılmıştır. Ayrıca kendisi de zaten doğuştan erkek hissetmektedir kendini.
@Sir Crocodile için yine bir çıldırma devri başlaması yok mu

Evet arkadaşlar, büyük resmi gördüm. Aşağıdaki resme bakarsanız ittifak olanlar birbirine yakın çizilmiş. X Drake ne ayak olduğu belli olmadığı için grubun dışına atılmış. Büyük resme göre Karasakal - Mihawk ortaklığı olacak ya da Teach Mihawk'ın peşine düşecek. Ortak olurlarsa başka bir senaryo Hancock için dönecek bir savaş. Teach Hancock için denizcilere saldıracak orada Shanks ile bir savaş patlak verecek.
Mihawk ve Zoro'nun bakışları aynı, Zoro vs Mihawk işareti olabilir mi?

@Sir Crocodile için yine bir çıldırma devri başlaması yok mu
Aslında yarı troll ama tam da değil. Şöyle ki Crocodile'ın geçmişi hakkında düşündüm. İki tane ipucu var.

1. Alabasta'da yatan antik silah hakkında bir şeyler biliyor. Peki nereden öğrendi? Basit bir korsan olarak bir yerlerde denk mi geldi yoksa bu bilgiye haiz birileriyle ilişkisi mi var? Şimdilik 4 tane olasılık var. Bunlardan ikisi Nefartari ailesi ve Oharalılar. Kesin olarak bilemler bunlar. Hükümet ve devrimciler de olasılık halinde. Hükümet yüksek olasılık, devrimciler ise bir ihtimal. Bu 4 unsurdan biriyle ilişkisi olmuş olabilir ki zaten İva ile bir geçmişi var. Mesele sadece İva mı yoksa daha fazlası var mı sorunsalı. İkinci maddede bahsedeceğim şey daha fazlasına dair işaret.

2. Dünya hükümetinden hoşlanmıyor. Şimdi tabi sebep olan şey bakkala giderken kutsal ejderle karşılaştı gibi basit bir şey de olabilir. Ama İva'nın ifşaatından korktuğı mevzu fazlasına da işaret ediyor olabilir.

Şimdi tabi bu iki madde çok basit şeylerle açıklanabilecek şeyler. Mesela en basitinden Croco kaçak bir köledir İva bir şekilde saklanmasına yardımcı olmuştur vs gibi bir senaryo da vuku bulabilir.

Ancak burada şöyle bir şey de var, Alabasta ve Dressrossa hikayeleri arasında görmezden gelemeyeceğimiz kadar fazla paralellik var. Dolayısıyla Crocodile ve Doflamingo'nun geçmişleri birbirine benziyor olabilir. Zaten Doflamingo dediğin adam hala kutsal ejder kibrine sahip birisi. Crocodile gibi fazla ortak geçmişi olmadığı birime direkt ortak olak demesi de Croco'nun belki yüksek perdeden birisi, Doffy gibi bir soylu eskisi olması muhtemel. Antik silahın yerini bu konumuyla bağlantılı geçmiş hikayesinde bir yerlerde öğrenmiş, gene aynı konteksle alakalı hikayesindeki bir noktada hükümetten gıcık kapmış olabilir. Bu konu "tesadüfen" öğrenmesine kıyasla daha dolu ve zengin bir hikaye olur.

Peki o zaman ne bu Crocodile'ın geçmişi? Kaçak kutsal ejder? Doffy'nin hikayesiyle olan paralellik olması sınırı geçirmiş ve direkt kopyalanmış olur.

Peki Nefartari ailesi? Öyleyse nasıl?

İşte Croco'nun kadın olması teorisiyle bunu birleştirince böyle bir sonuca ulaştım. Ayrıntılar önemsiz. Ama Crocodile bir Nefartari prensesi olabilir. Zaten Crocodile'ın hikayedeki işi bitmedi ve Nefartari ailesi son zamanlarda yeniden gündem oldu.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık