Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Aşk-ı Memnu (2008-2010)

Yayınlayan Kanal: Kanal D
Sezon Sayısı: 2
Bölüm Sayısı: 79
Türü: Dram, romantik
IMDb Puanı: 7.7
Yönetmen: Hilal Saral
Uyarlama: Halid Ziya Uşaklıgil’in ‘Aşk-ı Memnu’ adlı eseri
Yapımcı: Kerem Çatay
Senarist: Ece Yörenç, Melek Gençoğlu
Konu:

Ay Yapım tarafından 2008-2010 yılları arasında Kanal D’de yayınlanan, İstanbul’da aynı yalıda yaşayan iki insanın yasak aşkını ve etraflarında kişilerin hayatını ele alan dram ve romantik türünde bir dizidir. 2 sezondan oluşan Aşk-ı Memnu, 4 Eylül 2008’de başlamış ve 24 Haziran 2010’da 79.bölümü ile sona ermiştir. Final bölümü, izleyicilerin yaklaşık %73,7 oranını ekran başına çekmiş ve Aşk-ı Memnu, Türk dizi tarihinde en yüksek izlenme oranına sahip dizi olarak tarihe geçmiştir.

Bu yapım ikinci uyarlamadır. Onun öncesinde Halid Ziya Uşaklıgil'in Aşk-ı Memnu'nun ilk uyarlaması 1975 yılında TRT'de 6 bölüm olarak yayınlanmıştı. 2023 yılında Amazon Prime'da "Bihter" adıyla üçüncü uyarlama yapılarak film olarak yayınlanmıştı.

Karakterleri oynayan oyuncuların karakterler üzerinden görüntülerini vererek tanıtmak istiyorum:

Bihter Ziyagil (Yöreoğlu):

Adnan Ziyagil:

Behlül Haznedar:

Firdevs Yöreoğlu:

Nihal Ziyagil:

Matmazel Deniz de Courton:

Bülent Ziyagil:

Peyker Önal (Yöreoğlu):

Beşir Elçi:

İnci Ziyagil:

Hilmi Önal:

Aynur Önal:

Nihat Önal:

Arsen Ziyagil:

Süleyman Efendi:

Şayeste Hanım:

Cemile:

Nesrin:

Katya:

Elif:

Sevil:

Rıza Kaptan:

Çetin Özder:

Melih Yöreoğlu:

Jenerik: Dizinin jenerik müziği Toygar Işıklı’ya aittir. Dizinin genel müziklerini de Toygar Işıklı yapmıştır.

Birkaç önce dizinin Şayeste Hanım'ını oynayan usta oyuncu Fatma Karanfil vefat etti. Allah rahmet eylesin, nur içinde yatsın.

- Ayrıca Süleyma Efendi'yi oynayan Rana Cabbar,
- Hilmi Önal'ı oynayan Recep Aktuğ da nur içinde yatsın.

Son düzenleme:
Bihter ölüm yıldönümü mu geldi ne oldu?
Böyle bir konu açma planım yoktu ama o gün açıldığını son anda fark ettiğim bir başlık hakkında yazı yazıp 4-5 saat boşa gitmesinden ötürü içim soğuması amacıyla o günün akşamı televizyonda iki bölümü yayınlandığını gördüğüm -sanıyorum ki artık her perşembe akşamı iki bölüm yayınlanacak- bu dizinin konusunu kırk dakikada açtım. İçimi hafifletti mi, maalesef hayır.

Not: Kurduğum uzun cümleyi düzenlenmeye kalksam dört cümle çıkar. Sonunu zor bağlamışım.

Son düzenleme:
Bu diziyle alakalı hiç unutamadığım bir anım var Halit diye bir arkadaşımız var diziyi izlerken ona hep Adnan diyoruz. Halite her yerde Adnan derken ortamda bunu tanımayan kişiler de Halite Adnan demeye başlamışlardı ne gülmüştük ya:hhh:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık