Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Aşk-ı Memnu (2008-2010)

Ölmeden önce izlenmesi gerekenlerde ilk 3 üm de olan dizi ... Anlatmaya gerek yok. Pembe dizilerle dalga geçen beni bile mosmor etmiş. Gerilim ve dramı iliklerime kadar yaşatmış tek drama dizisi buydu.

İlk sezon heyecan ve tutkuyu
İkinci sezon ise pişmanlık ve fedakarlık temasını göreceksiniz. Mükemmel bir uyum içerisinde hemde...

(Not : Abartmıyorum)
Bu bana bir tanıdığımı hatırlattı. Seveni de eleştireni de çok. Tercih meselesi.

Dizi açıp izleme özelliğim zayıf olduğu için "iliklerime kadar yaşatmış" ifadesini kullanamam. Bu dediklerine destekleyecek üç şey diyebilirim:

1. Bence dizi doğru zamanda yayınlandı. Şimdi olsaydı asla bu reytingi de başarıyı da elde edemezdi. Çünkü dizi süreleri üç saat olduğu için bu dizi de üç saate çıkarken saçma sahneler ve karakterleri görmekle sonuçlanacaktı.
2. Oyuncu seçimleri. O zaman için gerçekten yıldız savaşları ve iyi oyunculuklar. Bir yerde okumuştum ne kadar doğru bilemem, burada Matmazel ve Yaprak Dökümü'nde Fikret karakterinin seçimi o karakterleri oynayan oyuncuları tiyatroda izlerken olmuş. Ne kadar güzel. Şimdiki dizilerde de anca "sosyal medya gücü ne kadar, takipçisi nedir" diye baksınlar.
3. "Çok reyting alıyor" diye üçüncü, dördüncü vs. sezon diye uzatmadılar. Şimdiki dizilerde reyting alıyorsa senaryo uzatılıyor da uzatılıyor. Sonrasında izleyici de keyif kalmıyor. Bu anlamda Ay Yapım'ın kararında tamamladığı az dizilerden biridir.

Bunun dışında evet, Bihter'in bu kadar yüceltilmesi vs. onlara girmiyorum, mantıkla yaklaşıldığında doğru değil ve abartılı. Yorumu daha da uzatmayayım.

Bugün helva yapmadılar, sanırım. Görmedim. Kurgusal karakter için de yeter artık, gerek olmamalı, bir kere yapıldı.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık