Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Animeler Dinsizliğe Sebep Oluyor

Bu fikre katılıyor musunuz

• Evet, katılıyorum

Kullanılan: 19 14.6%
  • Hayır, katılmıyorum

Kullanılan: 98 75.4%
  • Bilemiyorum

Kullanılan: 13 10.0%

• Kullanılan toplam oy
    130
Bir Ailenin çocuğuna kendi inancını öğretmesi aşılaması onu en doğal hakkıdır. Burada bunun da seviyesi var. Asker yetiştirir gibi değil. Çocuk yetiştirmek de ayrı bir olay zaten. Ama öyle kendi haline bırakayım istediğini yapsın felan da zor çocuk yaşta. Büyüdüğünde ise zaten kendi seçimlerini yapmaya başlıyor yapmasına da izin vermek lazım.
Ben en doğal hakkı olduğunu düşünmüyorum. Bence lise çağına kadar çocuklar dini bir eğitim almamalı. Lise çağında da seçmeli olarak din dersi verilmeli. 1 tane değil en azından 3 semavi din olmalı tabi bu da. Din felsefesi din tarihi konuları da kapsamlı olarak öğretilmeli. Çocuk ondan sonra istediğini seçmeli ya da seçmemeli bence.

Ben en doğal hakkı olduğunu düşünmüyorum. Bence lise çağına kadar çocuklar dini bir eğitim almamalı. Lise çağında da seçmeli olarak din dersi verilmeli. 1 tane değil en azından 3 semavi din olmalı tabi bu da. Din felsefesi din tarihi konuları da kapsamlı olarak öğretilmeli. Çocuk ondan sonra istediğini seçmeli ya da seçmemeli bence.
O zaman hiçbir şeyin öğretilmemesi lazım çocuklara.

La bizim tv lerde zengin koca aramayı marifet gibi gösteren, kolay yoldan zengin olmaya çalışmayı marifet gibi gösteren, mafya olmayı öven diziler, baldızıyla yasak ilişki kurup anasını babasını öldürmüş kayın babasıyla ilişkisi olan insanları gösteren tv programları varken . İçinde çalışkanlık azimli olmak çabalamazsan başarılı olamazsın temalı yardıma muhtaca yardım edilen kötülük yapana karşı çıkılan animeleri eleştirmek nasıl bir mantık. Ki bunları yapan ve yayınlayan ülke şu asırda aile kültürü en sağlamlardan, milleti en çalışkan en disiplin li olanlardan biri hatta belkide en iyisi. Bence ağam bizimle eğleniyor. Muhtemelen anime mangada okumamış izlememiştir 1 bölüm bile

Animelerden daha çok marvel dc hem popüler hemde bu konuda bayrağı taşıyorken onlara göre çok çok küçük bir kitleye sahip(Türkiye de) animeyi hedef almak ne kadar mantıklı o da tatrışılır Tüm kuşlar bitti şimdi sıra leylekte .

Ciddili yorum yapacak olursak klâsik 80 IQ 40 yaşında milliyetçi saçmalaması.
Sebeplerini madde madde açıklayayım:
1. Bir çocuk direkman etkilenip bir düşünce değiştiriyor düşüncesi ilk olarak senin ihmalini gösterir ikinci olarakta çocuğuna birşey veremediğini gösterir.
2. Anime ile dinsizlik sebep sonuç ilişkisini o kadar kuramadım ki. Hani deseler berserk dinsiz yapıyor falan anlarım kulağa inanılmaz saçma gelsede. Full metal izleyen adam neden dinsiz olsun?
3. Bu bir iddia. Bilimsel dayanak için araştırma konusu yapılıp büyük ölçüde incelenmesi lazım. Hani 100 dindar aile çocuğunu toplayacaksınız bunlara belli aralıklarla anime izleteceksiniz sonra dini değişim var mı inceleyeceksiniz. Öyle atıp tutmakla olmuyor böyle iddialar.
4. Bir konuda tam tersi düşünen biri geldiğinde hele bu çocuğunuzsa oturup konuşmak çok mu zor o konu ile ilgili hani kendi çocuğunuza bir dizi karakteri kadar güven vermiyor musunuz?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 9)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık