Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Amiraller'in Seviyeleri

Ne düşünüyorsun?

• Katılıyorum

Kullanılan: 16 24.6%
  • Katılmıyorum

Kullanılan: 22 33.8%
  • Ehh.. Bazı yönlerine katılıyorum bazılarına katılmıyorum.

Kullanılan: 27 41.5%

• Kullanılan toplam oy
    65
P
Objektif demişsin ama tek taraflı amiral övmüşsün. Objektif olsan Wb'nin yaşı, savaşa girilmeden deşilmesi, tüm herkezin baş hedefi olması, hakisini kullanamaması gibi bir sürü dez avantaj ile başladıgını belirtmen gerekirdi. Prime Wb'ye eşdeger buldugunu söylüyorsun kendince, manga da kanıt göstermelisin yoksa bende derin, bence bm 3 amiral yer. Biraz objektif bakabilsen Aka'nın yerin dibine girmesi onun hayatının devam etmesi için yapılan bir durum oldugunu anlarsın zira işi bitmişti orda.

Kizaru ile Marco olayına Kizaru sadece trol diye geçiştirmen aşırı basit, bildigin denk gidiyor kelepçe olayına kadar. Dikkati filan dagılmışı geçtim 3. adam diye anılan birinin bir amiralden kan alması bile Yonka güçünde olmadıgının kanıtıdır.

Dof aynı gün içinde 2 amirale atar yapıyor vurmaya filan kalkıyor. Gel gelelim Kaido ismini duyunca verdigi reaksiyon ortada. Hayatının smile fabrikasına baglı oldugu koca arc'ın konusu.

WB sadece 2 vuruş ile Aka'yı saf dışı bıraktı hadi Kaido 4 hadi 5 vursun diyelim. Ama bu sefer g4'den savunma dahi yapmadan 0 hasar alan birisi olucak.
Kimse doğru düzgün Haki kullanmadı Arm. Haki dışında. Prime WB'ye eşdeğer bulduğum rage anında Akainu'ya attığı iki yumruk, onun dışında tabiiki de çok potensiyeli düşük. Seride 2 Amiral yenecek adam yokken nasıl 3 Amiral yeniyor? Böyle bir konu vardı anca Roger - WB 2 Amiral almaya yaklaşabilir onlarda yapamazdı diyordu çoğu kişi. Troll diye geçiştirmedim, sadece Kizaru'nun ciddiye almadığını belirttim animede öyle görünüyor. Amirallere de Yonkou gücünde demedim yahu çok yanlış anlıyorsunuz. Yonkou'larla savaşmak onlarla eşit olmak anlamına gelmiyor sadece Akainu Yonkou seviyesinde olabilir gerek olsun dayanıklılığı, gerek olsun meyvesi nedeninden.

Doffy olayı bence Kaido olursa ölüm korkusu var ama Amiraller olsa hapise gircek. Aokiji vs'sinde geri vites yaptı zaten.

Not: Evet objektifin biraz dışına çıktım ama Yonkou gömmedim ve Yonkouları hâla Amirallerin üstünde gördüğümü belirttim. Benim dediğim Amiral ile Yonkou arasında ki savaşta kim kazanırsa kazansın ağır yaralar alacağıdır.

1. Marco 3 amirale kafa atıp ciddi bir hasar almadan Mf'den çıkmayı başarmış çok özel bir sağ koldur. Dolayısıyla Kizaru'nun kendisine zarar verebileceği herhangi bir saldırısı gözükmediğinden ve uzun süren bir savaşın Marco lehine olacağından ötürü Kizaru'nun Marco'yu yenmesi mümkün değildir. Ayrıca sağ kollar hakkında söylenenler olsun(Beckman'ın Shanks'la kıyası) bu adamların konumları ve bu konumların ifade ettiği güç seviyeleri olsun(Ray, Zoro, Shiryu) sağ kolların geneline baktığımızda bu adamların amirallerden güçlü oldukları açık ve net bir şekilde ortadadır.
  2. Jozu, Mf'de kendisini en kolay oyun dışı bırakacak amiralle karşılaşmıştır. Aksi halde Jozu'nun meyvesi tüm Op evreninde en iyi 3 savunma meyvesi arasına girecek bir meyvedir. Jozu o meyveyle Kizaru'nun lazerlerine de delinmez Akainu'nun magmasına da eriyip marmelat olmazdı. Bu meyve dünyanın en sert maddesi olması dolayısıyla fiziksel olarak zarar vermesi çok zor bir yapıda. Bunun yanında yine çok sert olması nedeniyle vurdu mu oturtan bir yapıda. Nitekim sadece omuz atmasıyla amiralden kan alması örneği karşımızda durmakta. Lakin elmasın buzu kontralayacak bir özelliği olmaması Jozu'nun dezavantajı oldu. Mangaka sırf bu durumundan dolayı Jozu'yu Aokiji karşısına çıkardı. Jozu'nun yeniliş biçimi de bu dezavantajından ötürü kolaymış gibi gözüktü ve ooo amiral Yk3 tekledi gibi bir algı ortaya çıktı. Oysaki Jozu başka bir amiralle dövüşse yenmese bile saatlerce uğraştırırdı amirali. Dolayısıyla Jozu'nun tek amiral karşısındaki performansını (ki o performansın sebebi de Wb'nin yaralanması idi...) diğer amiraller karşısında genelleyip amirallere prim vermenin gücü Luffy karşısında işe yaramayan Enel'i gömüp Luffy'ye prim yaptırmaktan pek de bir farkı yoktur.
  3. Wb meselesi.. Bu seride Wb kadar handikaplı olup ya da daha doğrusu gücü kısılıp Wb kadar performans gösteren bir karakter daha yoktur. Dolayısıyla Wb'nin handikaplarından yola çıkarak amiral övmek amiralleri yüceltmez, aksine küçük düşürür. Akainu öylesi öldürücü bir meyveye sahip olmasına rağmen Wb dizlerinin üzerindeyken bile işini bitirememiştir. Mf'deki Wb'nin kk değil yonkou gücünde olduğunu düşünürsek Akainu'nun yonkou gücünde olması mümkün değildir. Zira aynı durumda Wb karşısında Kaido, Bm ya da Shanks olsa Wb'nin işi bitmiş olurdu. Ikinci mesele de Akainu'nun Aokiji karşısındaki performansı. Iddia edildiği gibi Akainu>Aokiji olsaydı ya da Akainu yonkou gücünde olsaydı Aokiji'yle 10 gün dövüşmezdi. Akainu'nun filo amirali olmasının tek nedeni adalet anlayışının "görece olarak iyi korsanlar açısından" intikam alınması gereken bir adalet anlayışı içermesidir. Yani Akainu'nun Aokiji'ye göre "insan olarak" daha kötü biri olması filo amiralliğinin yolunu yapan şey olmuştur. Bunun güçle ilgisi falan yoktur.
Sonuç olarak yonkou>sağ kol>=amiraldir.

Hiçbir argüman beni Sağ Kol ≥ Amiral olduğuna inandıramaz.

Tilkicik ve Kamazo karşısında ayakta duramayan Zoro ''dünyanın en güçlü adamının'' saldırısını kafasına yiyip, karşılığında rakibinin kafasının yarısını alabilecek dayanıklılığa ve saldırı gücüne sahip Amiraller ile aynı seviyedeymiş. :hhh:

Wb burada ikinci vuruşu yapıyor.Sonra yer yarılıyor ve Akainu hareket edemez bir şekilde yeraltına düşüyor.Eğer etkisiz hale gelmese adam düşmaz zaten. İlk vuruşta olduğu gibi hemen kalkardı. Burada ise BB geliyor, Wb'yi öldürüyor ve meyvesini çalıyor Akainu anca gelebiliyor o zaman. Yani baya derine düşmüş. WB'nin ikinci vuruşundan sonra kısa süreli bir hareketsizlik yaşadı öyle düştü o kadar derine. Normal bir dövüşte o hareketsizlik anında ölürdü ama burada kurguda ölmeyeceği için yeraltına düştü.

Baba göre de öyle bir mecburiyeti yok amirallerin. Çünkü bu adamlar birbirlerinin kopyası değiller. Aynı seviyenin adamları fakat bazısı meyveyle o seviyede bazısı hakisiyle bazısı dayanıklılığı ile bazısı hızıyla. Mesela Fuji'nin Wb'den iki tane öyle darbe yiyip de Akainu gibi kısa sürede toparlanmasının mümkün olduğunu hiç sanmıyorum. Ama aynı seviyenin adamları çünkü Fuji'nin gözlemi daha iyi.
Evet açıkladım zaten konuda WB birkaç saniyeliğinede olsa Akainu'yu etkisiz bıraktı ve bu onun yere düşmesine yol açtı ama orda çukur felan açılmasaydı diyelim ki WB Akainu'yu daha kötü kanatırdı ama Akainu devam ederdi. " Eğer etkisiz kalmasa " demişsin ama ben etkisiz kaldığını zaten kabul ettim lütfen mesajları dikkatli okuyalım :)

Şu Kaido o sıralar güçsüzdü geyiği çok bayık bir şey. Oden WB'nin "Dikkat edin çok dehşet bir şey geliyor," deyip tayfasını çektiği biri. Ve bu adamı hile hurdayla da olsa yeniyor Kaido, saldırı gücünün en az amiral üstü olduğu su götürmez gerçek. Buna rağmen o zaman ki Kaido sağ kollardan filan geride oluyor. : D Oden'in feat ve söylemlerine(evet feat) başka biri sahip olsa en az Yonko ilan edilirdi. Ki Kaido zaten Yonko, Wano'yu ele geçirecek kadar taştaşlı ama sağ kol etmiyor. : - )
En az Amiral üstü.:D

Akainu vurdu mu WB'nin kafasını yarısını alıyor. En az Amiral üstü.:D

1. Luffy sağ kol seviyesi diyebilmen için tüm sağ kolların aynı seviyede olması lazım. Var mı öyle bir bilgi, sahne, sayfa, argüman? Yok. O yüzden en başta bunun üzerinden kurduğun denklem hatalı.
  2. Sadece omuz atarak Akainu'yla 10 gün dövüşmüş birine hasar veren adam yumruk abansa ağız burun kırabilir.
  3. Wb'nin o saldırıları yeme sebebi gözlem haki kullanaması ki bunun sebebi de hastalığı zaten. O kadar handikapı olan birinin gücü yerinde olamaz. Wb'nin daha hiç yarası yokken Squardo'dan aldığı kılıç darbesi bunun en büyük kanıtı. Gücü yerinde olsa o saldırıyı atlatırdı ki 20 kişi dedi zaten Wb'nin böyle bir saldırı almayacağını.
Genellikle sağ kollar aynı seviyede gördüğümüz kadarıyla. King >= Luffy = Katakuri. Bunların aralarında çok büyük bir fark yoktur ama Shanks'ın tayfası hakkında birşey diyemeyeceğim.

Hasar veremez derken ölümcül/ciddi hasar veremez demek istemiştim.

Arm. Haki bile tam oturmamışken herkes Obs. Haki hakkında konuşuyor. Çok defa yazdım Obs. Haki o zaman ki Arm. Haki den bile daha belirsizdi. Şu ana kadar zaten Aokiji ve Akainu savaşta Obs. Haki kullandı onun dışında kullanan hatırlamıyorum. Başka bir arkadaşa da cevap yazdım bence yazarın aklında her karaktere Arm. Haki ve Obs. Haki verme gibi bir düşüncesi yoktu sonra oturunca herkeste olur hale geldi.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık