Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Amiraller'in Seviyeleri

Ne düşünüyorsun?

• Katılıyorum

Kullanılan: 16 24.6%
  • Katılmıyorum

Kullanılan: 22 33.8%
  • Ehh.. Bazı yönlerine katılıyorum bazılarına katılmıyorum.

Kullanılan: 27 41.5%

• Kullanılan toplam oy
    65
Katakuri kadar k.haki
Daha güçlü b.haki
Daha dayanıklı/fiziksel
Daha güçlü bir meyve

Eskiden Yonkou 10 desek Amiraller 9 Sağkollar 8 derdim ama şuan sağ kollar 7 gözümde. Bir Marco 8 denebilir.

Objektif demişsin ama tek taraflı amiral övmüşsün. Objektif olsan Wb'nin yaşı, savaşa girilmeden deşilmesi, tüm herkezin baş hedefi olması, hakisini kullanamaması gibi bir sürü dez avantaj ile başladıgını belirtmen gerekirdi. Prime Wb'ye eşdeger buldugunu söylüyorsun kendince, manga da kanıt göstermelisin yoksa bende derin, bence bm 3 amiral yer. Biraz objektif bakabilsen Aka'nın yerin dibine girmesi onun hayatının devam etmesi için yapılan bir durum oldugunu anlarsın zira işi bitmişti orda.

Kizaru ile Marco olayına Kizaru sadece trol diye geçiştirmen aşırı basit, bildigin denk gidiyor kelepçe olayına kadar. Dikkati filan dagılmışı geçtim 3. adam diye anılan birinin bir amiralden kan alması bile Yonka güçünde olmadıgının kanıtıdır.

Dof aynı gün içinde 2 amirale atar yapıyor vurmaya filan kalkıyor. Gel gelelim Kaido ismini duyunca verdigi reaksiyon ortada. Hayatının smile fabrikasına baglı oldugu koca arc'ın konusu.

Wb sadece 2 vuruş ile Aka'yı saf dışı bıraktı hadi Kaido 4 hadi 5 vursun diyelim. Ama bu sefer g4'den savunma dahi yapmadan 0 hasar alan birisi olucak.

1. Marco 3 amirale kafa atıp ciddi bir hasar almadan Mf'den çıkmayı başarmış çok özel bir sağ koldur. Dolayısıyla Kizaru'nun kendisine zarar verebileceği herhangi bir saldırısı gözükmediğinden ve uzun süren bir savaşın Marco lehine olacağından ötürü Kizaru'nun Marco'yu yenmesi mümkün değildir. Ayrıca sağ kollar hakkında söylenenler olsun(Beckman'ın Shanks'la kıyası) bu adamların konumları ve bu konumların ifade ettiği güç seviyeleri olsun(Ray, Zoro, Shiryu) sağ kolların geneline baktığımızda bu adamların amirallerden güçlü oldukları açık ve net bir şekilde ortadadır.
  2. Jozu, Mf'de kendisini en kolay oyun dışı bırakacak amiralle karşılaşmıştır. Aksi halde Jozu'nun meyvesi tüm Op evreninde en iyi 3 savunma meyvesi arasına girecek bir meyvedir. Jozu o meyveyle Kizaru'nun lazerlerine de delinmez Akainu'nun magmasına da eriyip marmelat olmazdı. Bu meyve dünyanın en sert maddesi olması dolayısıyla fiziksel olarak zarar vermesi çok zor bir yapıda. Bunun yanında yine çok sert olması nedeniyle vurdu mu oturtan bir yapıda. Nitekim sadece omuz atmasıyla amiralden kan alması örneği karşımızda durmakta. Lakin elmasın buzu kontralayacak bir özelliği olmaması Jozu'nun dezavantajı oldu. Mangaka sırf bu durumundan dolayı Jozu'yu Aokiji karşısına çıkardı. Jozu'nun yeniliş biçimi de bu dezavantajından ötürü kolaymış gibi gözüktü ve ooo amiral Yk3 tekledi gibi bir algı ortaya çıktı. Oysaki Jozu başka bir amiralle dövüşse yenmese bile saatlerce uğraştırırdı amirali. Dolayısıyla Jozu'nun tek amiral karşısındaki performansını (ki o performansın sebebi de Wb'nin yaralanması idi...) diğer amiraller karşısında genelleyip amirallere prim vermenin gücü Luffy karşısında işe yaramayan Enel'i gömüp Luffy'ye prim yaptırmaktan pek de bir farkı yoktur.
  3. Wb meselesi.. Bu seride Wb kadar handikaplı olup ya da daha doğrusu gücü kısılıp Wb kadar performans gösteren bir karakter daha yoktur. Dolayısıyla Wb'nin handikaplarından yola çıkarak amiral övmek amiralleri yüceltmez, aksine küçük düşürür. Akainu öylesi öldürücü bir meyveye sahip olmasına rağmen Wb dizlerinin üzerindeyken bile işini bitirememiştir. Mf'deki Wb'nin kk değil yonkou gücünde olduğunu düşünürsek Akainu'nun yonkou gücünde olması mümkün değildir. Zira aynı durumda Wb karşısında Kaido, Bm ya da Shanks olsa Wb'nin işi bitmiş olurdu. Ikinci mesele de Akainu'nun Aokiji karşısındaki performansı. Iddia edildiği gibi Akainu>Aokiji olsaydı ya da Akainu yonkou gücünde olsaydı Aokiji'yle 10 gün dövüşmezdi. Akainu'nun filo amirali olmasının tek nedeni adalet anlayışının "görece olarak iyi korsanlar açısından" intikam alınması gereken bir adalet anlayışı içermesidir. Yani Akainu'nun Aokiji'ye göre "insan olarak" daha kötü biri olması filo amiralliğinin yolunu yapan şey olmuştur. Bunun güçle ilgisi falan yoktur.
Sonuç olarak yonkou>sağ kol>=amiraldir.
Reyiz sağ kol amiral alırsa bu denizciler ne işe yarıyor

@Void yıllardır bu forumda 2 büyük sıkıntılı konu vardır.Biri Mihawk'ın Güç Seviyesi diğeri ise Amiral=Yonkou mu değil mi tartışması.Ben şahsen eşit güçteler desemde bana destek verende var karşı çıkanda.Yeni olarak aramıza hoş geldin.Barzo Oda böyle bi tam Amiral vs Yonkou göstermeden kimse kesin bir şey diyemiyor bazen ancak bu tartışma yeri geldiğinde baya alevleniyor.Burası muhtemelen bir kaç güne büyük karışır hazır ol

Şu Kaido o sıralar güçsüzdü geyiği çok bayık bir şey. Oden WB'nin "Dikkat edin çok dehşet bir şey geliyor," deyip tayfasını çektiği biri. Ve bu adamı hile hurdayla da olsa yeniyor Kaido, saldırı gücünün en az amiral üstü olduğu su götürmez gerçek. Buna rağmen o zaman ki Kaido sağ kollardan filan geride oluyor. : D Oden'in feat ve söylemlerine(evet feat) başka biri sahip olsa en az Yonko ilan edilirdi. Ki Kaido zaten Yonko, Wano'yu ele geçirecek kadar taştaşlı ama sağ kol etmiyor. : - )
+ 1 oden sevmedikleri için kaidou'yu yc1 edecekler neredeyse. Bir de oden tek e gitti demiyorlar mı...

Amiraller yonkou seviyesi olsaydı bu baya belli edilirdi.

Bizim tayfanın yonkoulara verdikler tepkilere bakmak yeterlidir. Nami “bi insan bu kadar güce nasıl sahip olabilir?” Diyor big mom için. Bu kız aokiji’nin 2 ada arasında köprü yapmasına da şahit oldu kizaru’ya da şahit oldu. Hatta fuji’nin meteoru da görmüş olabilir uzaktan.
Luffy çığlık atarak kaçtı be big mom’dan :D

Kaido’nun mangada ne kadar şişirildiği de ortada. Milletin tepkilere, luffy’nin haline bak.

hadi herşeyi geçtim. Kaido’dan it gibi korkan doflamingo’nun fujitora karşısındaki haline bak. Adam kaidoyla düşman olmak yerine “amiraller” tarafından avlanmayı tercih ediyor. Tamam onun ordusu da var ama marine ordusu daha fena değil mi? Mesele karakterse zaten iki taraf da idam edecek veya hapse atacak.

akainu ve wb arasında geçen şey aslında çok adildi dikkat ederseniz. Ne kadar farklı ligde olduklarını gördük.

ikisi de tank karakterler. Akainu diğer amiraller gibi hızlı, logia savunması yapan biri değil. Onu yapıyor ama dayanıklı diye işlemiyor adama.

dövüşlerinde akainu wb’nin kalbi durunca 1 kere vurdu meigoyla. Daha sonra wb de akainu’nun arkası dönükken vurdu. İkisi de kalleşlik yapmış gayet adil.

bundan sonraki kısımda ise ikisi de kendi yedikleri saldırıyı önemsemiyor. Akainu wb’yi ortadan kaldırma derdinde wb ise öfkeli ve zaten ölmeye kararlı. Yani saldırı değiş tokuşu yapıyorlar. Animede farklı diye kafası karışan olmuştur da mangada aynı anda vuruyor sayılırlar:

ayrıca animedeki gibi wb flashbackler alıp goku gibi bağırarak vurmadı. Akainu kendine ne olacağını sallamadan adama zıplıyor. Wb de bu açığı bilerek verip duruşunu yapıyor ve akainuyu hazır havada yakalamışken hızlıca vuruyor.

Öyle ultimate saldırı gibi bişey değil bu wb için. Adam tüm tayfayı arkasına ilk kez burda aldığı için kendini tutmadan vurdu o kadar. O saldırıda 1-2 saniye bile bekleyip güç toplamaya kalksa zaten akainu kaçardı ordan. Mangada baya belli akainu havada sabit duruyor wb yumruğu hazırlayıp sonra vururken. Baya hızlı bi saldırı.

Yani ikisi de aynı şartlarda 2 kere vurdu birbirine. Sonuç olarak ise kazanan wb oldu tüm diğer yaralara rağmen. Boşuna “akainu yenilmedi çukura düştü” demeyin. Direk boşluğa düşmedi zaten ayağa kalkamıyor yuvarlanarak gitti:

Bu adam logia. İstese magma olur döner. Onu geçtim ayağının altında zemin var kalkar zıplar. Hali yoktu buna. Burda akainu düştükten sonra teach geldi konuştu, wb ile dövüştü, tayfa mermiler yağdırıp öldürdü, wb son konuşmasını yaptı. Tüm bunlardan sonra anca geri çıktı akainu.

bu dövüş 1 vs 1 olsa orda akainu öldü zaten. Wb’nin derdi tüm marineford. Baktı akainu gidiyor bıraktı onu. Tek düşman o olsa ona bi deprem daha atması zor olmazdı burda.

Kizaru vs marco’yu ise yanlış anlamak zor. Marco’ya uzaktan saldırı işlemedi meyveden dolayı. Yakın mesafede ise üstün gelmesi çok çok normal.
Kizaru orda ışıklı tekme falan atmadı arkadaşlar. Düz fiziksel güçle bloklamaya çalıştı deli herif. O durumda marco bi zahmet üstün gelsin logialı bi rakibe karşı.

genel olarak wb tayfasının derdi bu adamları geride tutmaktı. Wb’ye saldırdıklarında araya girdiler sadece. Bunların derdi wb ace’in kuleyi yıkmak için ilerliyorken önünü temizlemek. O yüzden tam bi dövüş göremedik.
aynısı wb için de geçerli. Baştaki dövüşüne bakın akainuyla. Bu ikili dövüşmüyor. Wb depremlerle etrafı yıkarken “yiyorsa durdur” diyor o kadar. Yakın mesafede 1 tane çarpışmaları yok. Uzaktan magma yolladı sadece akainu.
En başta fodder’lara salladığı depremi durdurdu sadece. O da gayet normal.

Sadece dayanıklılığa dayalı oldukları için demiyorum. Bi komutanın yonkouya zarar verişini hayal etmek çok zor. Meyveli yonkou meyveyi ve armamenti kullanmadan komutan eziyor. 3-4 komutan beraberken big mom zayıfladığı halde durdurmaya çalışmıyorlar bile. Ya ülke gider ya da big mom zehirden ölür diyorlar sanjinin pastası hakkında düşünürlerken. Aradaki lig farkı çok fazla.
Bi amiralle komutanlar arasında bu kadar fark hissettirilmedi hiç. Savaşta o senaryodan gelen açıkları yaratmaya ne gerek var? Ben beckman ne cesaretle arada o kadar fark varken amiral tehdit ediyor? Dof ne cesaretle tekme sallayacak kadar ileri gidebiliyor?

komutanlardan güçlüdürler. Ama yonkoular kadar ayrı bi lig hissi vermediler komutanlara veya diğer karakterlere karşı.

İyi ne diyim öyle olsun.
darılma hiruruk.stres atıyorum covid yüzünden bunaldık hak ver sende da :D

konu ile alakalı yazayım.
seri yaklaşık 20 küsür yıllık.2 büyük oluşum var.biri denizciler diğeri korsanlar.korsanların zirvesine yonkou denilmiş.denizcilerin amiral.garp ve sengoku zamanının amiralleri 2side roger tarafından onaylı kendi seviyesinde rakipler.ee şuan ki amirallerin de yonkoulara rakip olarak görülmesi kadar normal bir durum olamaz.bana da yonkoular daha heybetli geliyor şuanki amirallere göre ama gidipte sağ kol seviyesine çekerseniz saçmalık olur yani.

Açıkladım etkisiz kalmasının sebebi deprem nedeniyle çukur açılıp yere düşmesi yoksa sonradan görüldüğü gibi Akainu devam ederdi. Evet katılıyorum bazıları dayanıklılık zaafını diğer yönleriylede kapatabilir ama yinede bana göre en az 4-5 adam gibi vuruşa dayanması lazım Amiral seviyesi birinin.
Wb burada ikinci vuruşu yapıyor.Sonra yer yarılıyor ve Akainu hareket edemez bir şekilde yeraltına düşüyor.Eğer etkisiz hale gelmese adam düşmaz zaten. İlk vuruşta olduğu gibi hemen kalkardı. Burada ise BB geliyor, Wb'yi öldürüyor ve meyvesini çalıyor Akainu anca gelebiliyor o zaman. Yani baya derine düşmüş. WB'nin ikinci vuruşundan sonra kısa süreli bir hareketsizlik yaşadı öyle düştü o kadar derine. Normal bir dövüşte o hareketsizlik anında ölürdü ama burada kurguda ölmeyeceği için yeraltına düştü.

Baba göre de öyle bir mecburiyeti yok amirallerin. Çünkü bu adamlar birbirlerinin kopyası değiller. Aynı seviyenin adamları fakat bazısı meyveyle o seviyede bazısı hakisiyle bazısı dayanıklılığı ile bazısı hızıyla. Mesela Fuji'nin Wb'den iki tane öyle darbe yiyip de Akainu gibi kısa sürede toparlanmasının mümkün olduğunu hiç sanmıyorum. Ama aynı seviyenin adamları çünkü Fuji'nin gözlemi daha iyi.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık