Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Geyik] Amiralleri Sevmek için Nedenler

Üslubunu düzelt önce.

Tek bir örnek vereceğim. Smoothie de istese bir sürü şey yapardı, Brook'u kapının önünde beklediği için gömülüyor mesela. İstese kıramaz mıydı, kırardı. Veya Reiju meselesi, Reiju'yu evire çevire dövemez miydi, döverdi. Ama yapmadı. Neden? Çünkü vasıfsız. Neden? Çünkü geri zekalı. Bak, seride en sevdigim karakterlerden biri için diyorum bunu. Gidip istese yapardı, o yüzden Smoothie çok iş bitirici bir karakter demiyorum.

Amirallerin durumu Smoothie kadar vahim değil, kabul. Ama benzer durumlar. Aokiji Robin ve Luffy'i öldürmedi. Neden çünkü geri zekalı. Robin'i öldürmemenin ileride nasıl sonuçlara yol açabileceğini düşünecek kadar kafası yok. Kizaru neden novaları öldürmedi? Eveleyip gevelemeye gerek yok, çünkü Kizaru tembel ve vasıfsız. Fujitora keza öyle, ona ben adalet anlayışı öyle demem, ona ben bu adam geri zekalı derim.

Daha da dürüst olayım. Bu durum amirallerin suçu mu, hayır. Adamları doğru dürüst işleyemediği için bir şekilde kıvırmaya çalışan Oda'nın suçu. Smoothie durumu da öyle. Ama durum buyken Smoothie veya Kizaru'ya iş bitirici diyemeyiz.

Amirallerin arasında bir iş bitirici var ama: Akainu. Ace olayı haricinde bile adam yonko ile dövüşüyor, adama ölümcül darbe vuruyor. Ondan sonra da gidip korsan kovalamaya devam ediyor örneğin. Üç amiral de bu kadar uğraşsa Shanks geldiğinde sadece ceset bulurdu adada.
Akainu'yu günahım kadar sevmem, çünkü bence yolu yanlış. Ama bu konuda hakkını da yemiyorum.
Algıda sıkıntı var senin. Hadi devam et kendi at gözlüğün ile görmeye.

Sıra amirallerin itibarına geldi yonko sistemi bitti Buggyle amiralleride rahat harcar daha büyükleri var nasılsa sevmek içinde bişey kalmaz.

Ohara olayından bahsetmiyorum, tayfa ile Aokiji'nin ilk karşılaşmasından bahsediyorum. Ve evet, Aokiji'nin orada Luffy'i öldürmeme sebebi Garp'ın torunu olması ve Luffy'nin ne yapacağını merak etmesi ise Aokiji bence geri zekalı.
Korsanfan genel bakış açısı.

Garp Ace için hamle yapmadı çünkü onca sene denizcilik yapmış bu işin şerefi var.
Aokiji onları öldürmüyor çünkü Garp onun hocası. Şerefe haysiyete, görevin sorumluluğuna ne oldu :oleyo2:

İşlerine gelince denizcidir öyle davranamaz, işlerine gelince ama falanca ile bağı var öyle olmaz :ehe:

Aokiji Robin ve luffy yi öldürmemesinin nedeni geri zekalı olması mı? Ohara da çocuk öldürmek istemedi. O çocuk büyüdü korsan oldu bir nevi mentoru olarak gördüğü kişinin torununun tayfasına katıldı. Hem aokiji hem garp o tayfanın ne yapacağını merakla bekliyor. Bu meraklılar listesine fujitora da eklendi. Olay zeka falan değil kusura bakmayın da son 2 3 sayfada yazılanların alayı yanlış. Serinin tayfa açısından mihenk taşı olan w7 arci okunmamış izlenmemiş ama sıka sıka yazılıyor...
Bu duruma Mihawk Zoro örneği de verilebilir.Bu arkadaşın kafasına göre Mihawk ta vasıfsız bir gerizekalı :oleyo:

Mihawk'la ne alakası var ?
Alıntıladığım mesajdaki durumla çok alakası var, Mihawk da Zoro'nun ve Luffy'nin neler yapacağını merak ediyor, kendisine saldırmalarına rağmen öldürmüyor
Baratide istese kesemez mi kafalarını keser ama bunu yapmadı diye ona Vasıfsız gerizekalı denmiyor
Bunu amiraller kendi adalet anlayışı için yaptıklarında onlara Vasıfsız gerizekalı deniyor.
Aynı örnek WB-Ace de verilir WB de Ace'yi öldürmedi kendisine saldırmasına rağmen neden sempati duydu neler yapacağını merak etti.

Alıntıladığım mesajdaki durumla çok alakası var, Mihawk da Zoro'nun ve Luffy'nin neler yapacağını merak ediyor, kendisine saldırmalarına rağmen öldürmüyor Baratide istese kesemez mi kafalarını keser
ama bunu yapmadı diye ona Vasıfsız gerizekalı denmiyor bunu amiraller kendi adalet anlayışı için yaptıklarında onlara Vasıfsız gerizekalı deniyor.
Aynı örnek WB-Ace de verilir WB de Ace'yi öldürmedi kendisine saldırmasına rağmen neden sempati duydu neler yapacağını merak etti.
Alakasız.
Aokiji=Denizci Amirali
Mihawk = Korsan Bireysel biri

Kendisini kesecek adamı bile isterse yetiştirir isterse bırakır.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 8)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık