Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Amiraller Arasındaki Güç Dengesi

Cok fark oldugunu sanmiyorum. Akainu ile Aokiji arasi 10 gun surmus bir savas. Bu ikisinin denk oldugunu gosterir.
Ama Aokiji'nin meyvesi Akainu'ya karşı baya dezavantajli bir meyve. Bu durumda 10 gun basa bas dovusmesi bu dezavantaja ragmen olaganustu. Ben Kuzan'i Sakazuki bi tık ustune koyuyorum sahsen.

Kuzan>Sakazuki>Borsalino=Issho

Green bull abimiz hakkinda pek bi fikrim yok.

Funduska

Marineford’da marco sanki kizaru’yu yenebilirmiş gibi görünüyordu. Yenemeyecekse bile çok yakın gibiydiler. Anca kelepçe yediğinde hasar aldı. Ayrıca benn beckman’ın kizaru’yu tehdit ettiği sahne de var.

Evet sonradan tehdidi çok ciddiye almadığını gösterdi ama Sağ kollar kizaru için büyük bi tehditmiş gibi bi his aldım marinefordda. akainu’dan bu hissi almadım ben. Wb’den aldığı darbelerden sonra yaşamasına bile şaşıranlar varken whitebeard tayfasına kafa tuttu adam. Vista ve marco dışında haki bilen görmediğimiz için çok bi anlamı yok tabi ama marco kizaru’ya yaptığını yanında vista varken akainu’ya yapamıyorsa vardır bu adamın bi farkı.

Kizaru’yu ciddi görmemiz lazım. Belki sürpriz yapar ve en güçlüleri çıkar. Agresifken eminim ki farklıdır ama mf’de diğerlerinden zayıf göründü.
Marco ne yapmışta kizaru'yu yenecek güce sahip olmuş ? Jozu dahi kuzan'dan kan alabilirken,Marco kime hasar verebilmiş ? Kizaru gevşek gevşek gülerken,ters kelepçe yemiş ace'i kurtaramamış luffy'nin de ölümün eşiğine gelmesine mani olamamış.Mangaka en sonunda shanks ile law'ı devreye sokmuş luffy kurtulabilsin diye.Nasıl bir başarı elde etmiş de bu denli bir güç seviyesine erişmiş ?

Haki bilen denizci eri, Akainu'nun magma yumruğunu hakili şekilde durdurmaya çalışsa ne olur?
Magma yumruğunda haki olursa o eri tozla buz eder. Bana göre meyve şu faktörde etkili oluyor. Karşı tarafın hakisini aştığında meyve gücünü çok fazla hissettiriyor. Bu mantığa göre magma meyvesini kullanan kişi haki bilmiyorsa ve karşıda ki kişi haki biliyorsa olacaklar bellidir. Bunu şuna benzetiyorum, Luffy'nin bir kova suyla croco'ya vurması gibi. Tabi burada tam olarak haki ile kıyaslanamaz ama bir düşününce mantıklı geliyor. Bu meyveleri de normal insanlar yemiyor zaten, yiyen kişi ya amiral çıkıyor ya da rütbeli bir yonkou astı. Bir amiralin meyvesine haki eklememe gibi bir durum aşırı saçma olur da burada şu örnek üzerinden gidelim istersen. Magma meyvesini bir amiral değilde herhangi bir kişinin yediğini düşün. Bu adam haki de bilmiyor. Senin sorunu değiştirip şöyle yazsak

Haki bilen denizci eri, magma meyvesini yiyen sıradan bir adamın (ya da denizci eri olsun) yumruğunu hakili şekilde durdurmaya çalışsa ne olur ?

Haki logia'ya vurmayı sağlıyorsa o zaman hangi logia meyvesi yemiş olursa olsun eğer o logia kullanıcısı haki bilmiyorsa mantıken silahlanma hakisi bilen kişiye bir şey yapamaması lazım.

Cok fark oldugunu sanmiyorum. Akainu ile Aokiji arasi 10 gun surmus bir savas. Bu ikisinin denk oldugunu gosterir.
Ama Aokiji'nin meyvesi Akainu'ya karşı baya dezavantajli bir meyve. Bu durumda 10 gun basa bas dovusmesi bu dezavantaja ragmen olaganustu. Ben Kuzan'i Sakazuki bi tık ustune koyuyorum sahsen.

Kuzan>Sakazuki>Borsalino=Issho

Green bull abimiz hakkinda pek bi fikrim yok.
https://www.instagram.com/p/BsLB7eZgh2h/?utm_source=ig_share_sheet&igshid=fx9kbgfqfs4q

Mf de gözlem kullanan amiral yoktu adamlar herkesten tekme yumruk demeden yediler, yoksa enel'i de gördük adama dokunamıyosun bile.

Zırhlanma hakisi olabilir o kadar dayak yediler gene sağlam kaldılar ama tabi depremi yiyip ölmeyenler vardı ona haki olsa ne süpermen olsan ne tozu kalmaması lazımdı ayrı konu.

Hakide usta karakral ile akanıu kapışsa o zaman hakinin magmayı ne hale getirdiğini görürdük anca heralde gerçi güya vistada en güçlü kılıççılardan ve zırhlanmayla kesiyo akayı ama sıyrık atabiliyo ne hikmetse oda ayrı bi saçmalama.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık