Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Amiraller Arasındaki Güç Dengesi

Ben akainu ve aokijiyi bi tık yukarda görüyorum diğerlerinden. İkisi de tecrübeli amiraller. Filo amirali koltuğu boş olsun veya olmasın ikisi de o koltuğa oturmayı hakediyordu.

Fujitora meyvesiz hallerini karşılaştırırsak en güçlüleri olabilir. Meyvesine alışması lazımmış gibiydi. Bu sayede dengeleniyordur. Herkes meyvede iyiyken fuji hakilerde ve fiziksel güçte iyi. Şuanki amiraller eşittir diye tahmin ediyorum.

Luffy’nin gear 3’ü dof’un spider web’iyle durduruldu. Cracker’in kalkanlarıyla yaptığı duvarla da durduruldu. Ama direk kendi fiziksel gücüyle durduran olmamıştı. Fuji gear 3’ü kılıcıyla durdururken armament’i bile yok.
Armament ustası olarak gösterilen sabo bile saldırısına hiken ekleyince anca çarpıştı bu adamla.

Akainuda bu fiziksel güç+armament olabilir ama diğer amirallerde yoktur bence. Akainu’da ise fujitora’nın kenbunshokusu yoktur. Bi şekilde meyvesiz fuji diğer meyvesiz amirallerden küçük farkla üstündür diye tahmin ediyorum. Diğerleri meyve ustalığıyla kapatır bu farkı.

Edit:

Bu arada akainu’nun fuji’ye değil fuji’nin akainu’ya yaklaşması lazım. Akainu bi logia. Fuji yerçekimine veya neteora haki koyamayacağı için yaklaşmak zorunda. Akainu uzaktan magma atabilir.

Ben akainu ve aokijiyi bi tık yukarda görüyorum diğerlerinden. İkisi de tecrübeli amiraller. Filo amirali koltuğu boş olsun veya olmasın ikisi de o koltuğa oturmayı hakediyordu.

Fujitora meyvesiz hallerini karşılaştırırsak en güçlüleri olabilir. Meyvesine alışması lazımmış gibiydi. Bu sayede dengeleniyordur. Herkes meyvede iyiyken fuji hakilerde ve fiziksel güçte iyi. Şuanki amiraller eşittir diye tahmin ediyorum.

Luffy’nin gear 3’ü dof’un spider web’iyle durduruldu. Cracker’in kalkanlarıyla yaptığı duvarla da durduruldu. Ama direk kendi fiziksel gücüyle durduran olmamıştı. Fuji gear 3’ü kılıcıyla durdururken armament’i bile yok.
Armament ustası olarak gösterilen sabo bile saldırısına hiken ekleyince anca çarpıştı bu adamla.

Akainuda bu fiziksel güç+armament olabilir ama diğer amirallerde yoktur bence. Akainu’da ise fujitora’nın kenbunshokusu yoktur. Bi şekilde meyvesiz fuji diğer meyvesiz amirallerden küçük farkla üstündür diye tahmin ediyorum. Diğerleri meyve ustalığıyla kapatır bu farkı.

Edit:

Bu arada akainu’nun fuji’ye değil fuji’nin akainu’ya yaklaşması lazım. Akainu bi logia. Fuji yerçekimine veya neteora haki koyamayacağı için yaklaşmak zorunda. Akainu uzaktan magma atabilir.
Meteor bildiğin taş,taşa haki her türlü eklenir.

Saçma bir örnek. Konu akainunun hızı, rakibinin değil. Aokiji logia olduğu için saldırmak için yaklaşmak zorunda. Akainu da tanklamıştır. Fujide ise dibe girmek zorunda olan kişi akainu. Herifin meyvesi itip duruyor.
Saçma olan yaklaşımın örnek değil. Akainu’unun yaklaşamayacağını neye göre iddia ediyorsun Luffy bile yer çekiminden kurtuluyorken.
Ayrıca Sabo çok güzel dibine kadar giriyor hatta tekmeyle saldırıyorda.
Fuji 24 saat yer çekimi uygulamıyor rakibe .

Akainu çok güzel karşılık verir kendisine , hantalmış felan uydurmayın.

Ayrıca logia olan Akainu fuji yaklaştırmasa eline ne geçecek ?
Zarar bile veremez akainu’a .

Aokijinin hızı konusunda herkesin hemfikir olduğunu düşünüyorum yukarıda da bazı arkadaşlar söylemişler. Aokijinin hızına buz meyvesi nasıl etkileyecek ki ? Mf’de dalgaları durdururken buggy’i dondururken daha çok fiziksel tekniklerle(soru gibi) aokijinin ani hareket ettiğini düşünüyorum. Ha meyvenin etkisi varsa ani buz basıncı ile falan :confused: zemine karşı itme kuvveti uygulayıp hızını daha arttırabilir de. Akainunun vivre kartında magma en güçlü ani patlama özelliği veren meyve olduğu yazıyor yanlış hatırlamıyorsam. Bunu bacaklarında kullanıp hızlanıyordur sadece daha görmedik.

Marco vista hakiyle vurunca bile akainuya bişey olmuyor. Ya silahlanma daha iyi ya da logia savunması yapıyor(gözlem haki). Fujinin akainudan tek gözlem hakisi iyidir bence.

Sonuç olarak fuji, green bull eski üçlü gibi olamaz olmamalı da. Fujiyi akainu ve kizarudan daha çok sevdiğim halde.

Edit:

Eger Kizaru'nun karakteri ciddi olsa onu yaparlar dı filo amirali.

Saçma olan yaklaşımın örnek değil. Akainu’unun yaklaşamayacağını neye göre iddia ediyorsun Luffy bile yer çekiminden kurtuluyorken.
Ayrıca Sabo çok güzel dibine kadar giriyor hatta tekmeyle saldırıyorda.
Fuji 24 saat yer çekimi uygulamıyor rakibe .

Akainu çok güzel karşılık verir kendisine , hantalmış felan uydurmayın.

Ayrıca logia olan Akainu fuji yaklaştırmasa eline ne geçecek ?
Zarar bile veremez akainu’a .
Luffy yerçekiminden falan nerede kurtuldu ben hatırlamıyorum? Sabo saldırıyor ama vuramıyor. Yerçekimi adamı itiyor. Adam yatayda da yer çekimi uyguluyor. Temas edemiyorsun adama yani. Akainu hantal. Bu bir uydurma değil. Hızlı olduğu tek bir sahne varsa göster. Akainuya zarar veremese de sürekli yorar baskılar enerjisini bitirir. Sonra da gider işini bitirir. Sen herhalde animeye göre manga yorumluyorsun pff.

Aşağıdaki sahnede sabo saldırırken yer çekimi dalgalarını görebilirsin.
@Cavitq11 kendi teması olmadığı bir şeye haki ekleyemez. Bunu bir tek katakuri yapıyor o da kendi mochisine ekliyor. Dışardan bir nesneye değil.

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık