Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Amiral Gücüne En Yakın Kişi

Amiral Seviyesine En Yakın Karakter

• Kullanılan toplam oy
    264
mihawk bence ben beckmanla ya eşittir yada daha güclüdür. hatta iç güdülerim mihawk shanksın sag kolu olarak shiryuya karsı savasabilir diyor büyük savasta.

yani bence ;

mihawk = beckman > marco = sabo > jozu = doflamingo

gibi duruyor. o eşittirlerde asagı yukarı işte ;)

mihawk bence ben beckmanla ya eşittir yada daha güclüdür. hatta iç güdülerim mihawk shanksın sag kolu olarak shiryuya karsı savasabilir diyor büyük savasta.

yani bence ;

mihawk = beckman > marco = sabo > jozu = doflamingo

gibi duruyor. o eşittirlerde asagı yukarı işte ;)
Mihawk, Shanks ile dövüştükten sonra, Shanks'ın gerisine düşecek olsa bile adamının seviyesine kadar ineceğine ihtimal vermiyorum.

Mihawk, Shanks ile dövüştükten sonra, Shanks'ın gerisine düşecek olsa bile adamının seviyesine kadar ineceğine ihtimal vermiyorum.
zoro, luffynin adamı degilmi ? daha en basta mangaka zoroya, mihawk seni gecicem dedirtmedi mi ? peki aynı mangaka, luffye shanks seni gecicem dedirtti mi ? evet dedirtti. peki seninkileri yenicek tayfa bulucam dedirttimi ? evet dedirtti.

yani zoro, hem beckmanı, hemde mihawkı asıcak. çünkü luffynin ana hayali bu. ve sanılanın aksine, manganın bas karakteri zoro degil. hikayenin adıda zoronun yolu degil.

luffynin, nihai hedefi shanksın tayfasını ve shanksı asıcak gücü elde etmek. buda beckman ve shanksı asmakla mümkün. ki zaten mangaka cok basit acıklıyor herseyi, shanks bizi gecicen ha diyor, tak diye kknin sapkasını kafasına koyuyor, yani beni gec kksin zaten diyor ;)

gördügün üzere, alt alta üst üste toplarsak, hersey yerli yerine oturuyor.

mihawk fanları dua etsinler o gün, shiliew yenmesin mihawkı. çünkü bana göre teach shanksı, shiliew mihawkı harcıyacak, augerde yasoppu.

geriye ilerdeki cocuklara akıl verip, onları egitmek için kafası calısan bir sag kol kalıcak ( bknz beckman )

yani adamı olucak demiyorum. onunla birlikte dövüsecek, sag kolu gibi hareket edicektir diyorum. ve aynı zamanda adamı olsa bile gocunmaması gerektigini zoro üzerinden acıkladım.

enies lobbyden bir konusma;

- o adamı tanıyorum, hasırsapkalı luffynin ''emrindeki'' korsan avcısı.

- peki sanji ne dedi, haha emir altındaymısın...

- peki zoro ne dedi ? sen daha asagı degilmişin korsan a, yok korsan b dedi :D yani itiraz etmiyor adam kabullenmiş ;)

Son düzenleme:
Vista'da Mihawk ile dövüştü, ondan sonra neden gidip Marco'nun gerisine düşüyor ? Databook Blue Deep'te özellikle Mihawk ve Vista denk güçte karakterler demişken hemde.

Shanks ile Mihawk ne zaman dövüşmüş bu önemli, 12 sene öncesinden bahsediliyor, Teach'te meyve kullanmadan Shanks'ı yaralayabilecek konumdaymış, ama Shanks hem Teach'i, hem Mihawk'ı aşmış, ardından Teach ancak 2 meyve gücü ile o seviyeye çıkmış ve yeni yeni onu geçmeyi başarıyor. Shanks, aynı Law'ın çıktığı gibi gizli bir D. bile çıkabilir, Korsan Kral Roger'ın hasır şapkasını emanet ettiği bir karakter olmuş Shanks, Shanks'ta gidip başka bir D. Luffy'ye emanet etti. Shanks'ın sahip olduğu Haki seviyesi seride çok özel bir yere kondu, Mihawk ise sadece kılıç yetenekleri ile ön plana çıkarıldı.

Zoro'nun Mihawk'la karşılaştığı ilk sahnede Mihawk'ın Zoro'ya söylediği şey şu:

''Eğer gerçek bir kılıç ustası olsaydın kılıcını çekmeden önce aradaki güç farkını görürdün''.

Bunu diyen adam daha sonra Shanks'ın yanına gittiğinde ve;

''Senin gibi tek kolu olmayan bir adamla dövüşmem zaten'' dediğinde güçler arasındaki farkı bilmiyor ve işkembe-i kübradan mı konuşuyor acaba ?

Yani Zoro'ya söylediği şeyi kendisi yapmıyor ya da yapamıyor hemi ? Bir de bu adam dünyanın en güçlü kılıç ustası olacak hemi ? Güzel yorumlar bunlar, güzel :)

''Eğer gerçek bir kılıç ustası olsaydın kılıcını çekmeden önce aradaki güç farkını görürdün''.

''Senin gibi tek kolu olmayan bir adamla dövüşmem zaten'' dediğinde güçler arasındaki farkı bilmiyor ve işkembe-i kübradan mı konuşuyor acaba ?

Yani Zoro'ya söylediği şeyi kendisi yapmıyor ya da yapamıyor hemi ? Bir de bu adam dünyanın en güçlü kılıç ustası olacak hemi ? Güzel yorumlar bunlar, güzel :)
İyi de kendisi de WB'ye slash atıyor farkı görmek için.

Shanks'a söylediği de güç ile alakalı degil, kol sayisi ile alakalı. Adam öyle veya böyle yonko. Küçük görüp dovusmeyecegi biri değil.

Ordaki olayı yanlış anlamışsın bence, oraya geliş amacı luffy'nin posterini göstermek olduğu için alaycı bir tavırla söylüyor. Şöyle örnek veriyim, futbolda adama çalım atıp "Büyü de gel" diyorsun mesela ama onun büyüyüp gelmesine gerek yok sadece sinir etmek için söylüyorsun bunu. Mihawk da dövüş için gelmediğini o şekilde söylüyor. Benim düşüncem bu.

Birbirlerine yakın güçte olanlar kimin daha güçlü olduğunu anlayamaz. Öyle olsaydı kimse savaşmazdı sanırsam. Yoksa Mihawk kim ki Shanks'ı küçümsesin? Yonkou'yu küçümsemek kimsenin haddine değil bu seride.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık