Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Amiral Gücüne En Yakın Kişi

Amiral Seviyesine En Yakın Karakter

• Kullanılan toplam oy
    264
Aslında amiralleri muhattap olduğu güçsüz kişiler biraz güçsüz gösteriyor. Mesela Aokijiyi alabilecek sadece Yonkolar var seride birde Akainu ile Garp fakat karakteri Akainu gibi olmadığı biraz yufka yürekli olduğu için hor görülüyor. Mesela Akainu Dof ile karşılaşsaydı veya Akainu bizimkiler Crocoyu daha yeni yenmişken çıksaydı bizim tayfanın,veya Akainu Zoronun karşısına çıksaydı Dresrosada,hatta Sabondyyi Akainu bassaydı şuan belki serideki çoğu karakter yaşamıyordu başta süpernovalar ve bizim tayfa olmak üzere :D.
Ben şimdi Akainunun yerine Mihawkı veya Ben Beckmanı koyamıyorum tüm WB tayfasının karşısına.
Garp olsun Sengoku olsun Aokiji,Fujitora hatta Kizaru bile çok yufka yürekli karakterler. Bir Big Mom,BB veya Kaidouyla kıyaslanınca.

Aslında amiralleri muhattap olduğu güçsüz kişiler biraz güçsüz gösteriyor. Mesela Aokijiyi alabilecek sadece Yonkolar var seride birde Akainu ile Garp fakat karakteri Akainu gibi olmadığı biraz yufka yürekli olduğu için hor görülüyor. Mesela Akainu Dof ile karşılaşsaydı veya Akainu bizimkiler Crocoyu daha yeni yenmişken çıksaydı bizim tayfanın,veya Akainu Zoronun karşısına çıksaydı Dresrosada,hatta Sabondyyi Akainu bassaydı şuan belki serideki çoğu karakter yaşamıyordu başta süpernovalar ve bizim tayfa olmak üzere :D.
Ben şimdi Akainunun yerine Mihawkı veya Ben Beckmanı koyamıyorum tüm WB tayfasının karşısına.
Garp olsun Sengoku olsun Aokiji,Fujitora hatta Kizaru bile çok yufka yürekli karakterler. Bir Big Mom,BB veya Kaidouyla kıyaslanınca.
Aslında olması gereken denizci profili Garp veya Aokiji olmalı bakınca. One piece evreninde yaşasam, akainu yerine aokiji gibi bir denizcinin beni korumasını tercih ederim. :gamyon:

O değil de akainu'nun karşılarına çıkmamasının sebebi belli zaten, sorgulamaya gerek yok. Aokiji veya Kizaru gevşeğinden bir kılıf uydurarak kurtardı ama akainu karşısında her hangi bir kılıf uyduramazdı malesef. :D

Amiral üstü dediğin adam, Amiral seviyesinden uzak dediğin adamı geçip Beyazsakal'a ulaşamıyor.

Benzer bir şey Daz Bones'dede oldu. Slash attığında kesemedi ama yakından, hiç te zorlanmadı.

Kaldı ki elmas bu, boru değil. Elması da kesmek her babayiğidin harcı olmasa gerek. Yalnız Mihawk, bi şekilde Jozu'nun da üstesinden gelecektir.

Bir de Jozu şöyle zayıf bi karakter. Hem Doflamingo'nun tellerine takılıp kalıyor. Hem de Kuzan'ın Buzlarından kurtulamıyor ama gördük ki hem tellerden hem de buzdan kurtulmak, yeterince güçlüysen mümkünmüş.. Jozu'nun elmas sertliği dışında çok bi espirisi olmasa gerek.. Buna rağmen, Jozu ile ilgili beklentilerim çok da düşük değil.

Benzer bir şey Daz Bones'dede oldu. Slash attığında kesemedi ama yakından, hiç te zorlanmadı.

Kaldı ki elmas bu, boru değil. Elması da kesmek her babayiğidin harcı olmasa gerek. Yalnız Mihawk, bi şekilde Jozu'nun da üstesinden gelecektir.
.
Tamam işte bende aynı şeyi söylüyorum, aynı benzer şeyin daha küçük çaplı bir saldısını (Jozu'nun tuttuğu 100 ise Daz'ın ki 10 şiddetindedir muhtemelen) Daz Bones tuttu ama ardından Mihawk onu kolayca geçebildi, ama Jozu'yu geçemedi. Demek ki Mihawk, Jozu'yu yenebileceğini düşünmedi.

Elmas kılıca karşı ekstra avantajlı ama ayrıca güçlü vuruşlar yapmak içinde bire bir, Krieg eline elmas eldiven takıp gücünü arttırıyordu mesela, Jozu da kolunu elmas yapıp vuruş gücünü sertleştirebiliyor, yani Jozu genel olarak güçlü bir karakter, sadece kılıca gelince değil. Kılıca ekstra avantajlı tabii orası ayrı.

Tamam işte bende aynı şeyi söylüyorum, aynı benzer şeyin daha küçük çaplı bir saldısını (Jozu'nun tuttuğu 100 ise Daz'ın ki 10 şiddetindedir muhtemelen) Daz Bones tuttu ama ardından Mihawk onu kolayca geçebildi, ama Jozu'yu geçemedi. Demek ki Mihawk, Jozu'yu yenebileceğini düşünmedi.

Elmas kılıca karşı ekstra avantajlı ama ayrıca güçlü vuruşlar yapmak içinde bire bir, Krieg eline elmas eldiven takıp gücünü arttırıyordu mesela, Jozu da kolunu elmas yapıp vuruş gücünü sertleştirebiliyor, yani Jozu genel olarak güçlü bir karakter, sadece kılıca gelince değil. Kılıca ekstra avantajlı tabii orası ayrı.
Üstad, yukarıdaki yorumu editledim..
Söylediklerine, söylenecek pek bir şey yok ama genel olarak çok iyi görmüyorum Jozu'yu. Tamam, iyidir, defansı da iyi olsun, hadi saldırısı da güçlü olsun. Yine de Jozu'nun Mihawk'a denk olmayacağını düşünüyorum. Şu an için Mihawk elması keser diyemesem de Jozu'nun Mihawk'a zarar verebilecek kadar gücünün olmadığını da düşünüyorum.

Küçük ayrıntılar gibi ama Mihawk bana göre Doflamingo'nun tellerinden, Kuzan'ında buzundan kurturlur.. Bu açıdan baktığımda, Mihawk üstün diyebiliyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 7)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık