Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Aile Evi mi, Kendine Ait Ev mi?

Aile evi vs Kendine ait ev

• Kullanılan toplam oy
    122
Garip bir durum yoksa eğer ortada, aile evini tek geçerim. Aileniz sizin tek varlığınız, gençler. Yarın bir gün olmayacaklar, kaybettiğiniz zaman onlarla geçirebileceğiniz her bir dakikayı yalnız yaşadığınız için pişman olursunuz.
Konu görünce bunu yazacaktım, ama yazılmış. +1.

Aile evini konfor alanınız haline getirirseniz başınız belada demektir..Çıkın oradan hayatının zorlukları biraz belinizi büksün.Beceremezseniz sonra yine dönersiniz.

Ama ayarlayabiliyorsanız işi gücü o zaman aile evi gibisi yok.

Normalde kendi evini tercih etsen bile ailen ile bağının kopmasını doğru bulmam ama herkesin ailesi aynı değil ve keskin tercihler yapmak da gerekebilir. Benim ailemle ciddi bir sorunum yok kavga gürültü olmadan - biraz erkene almam annem sebepli olsa da - ayrı eve çıktım. Evimde de keyfim yerindeydi şimdi de yerinde. Onun tadı ayrı bunun ayrı. Devamlı görüşüyoruz zaten. Tek fark maddi olarak zorlanıyorum doğal olarak. Fakat şunu söyleyeyim ki arkadaşlarınız geliyorsa ya da benim gibi dışardan gelen insanları misafir etmeyi seviyorsanız hele bi de hayvan bakıyorsanız ayrı ev neredeyse mecburiyet. Hayat tarzınıza göre bir tercih yapmanız gerekir yani. Fakat tavsiyem odur ki gerçekten sorunlu bir aile ile yaşamıyorsanız ayrı eve de çıksanız bağınızı koparmayın. Sadece ayrı evde yaşayabileceğiniz tecrübeler çok güzel ama iyi bir ailenin kıymeti de paha biçilemez.

Bu sorunun cevabını etkileyen bir çok faktör var. Mesela; ailenin eğitimin seviyesi ve dünya görüşü, kişinin dünya görüşü, kişinin hayalleri/beklentileri, kişinin psikolojik durumu, kişinin ekonomik durumu ve imkanları, ailenin ekonomik durumu ve imkanları vs. Yapmak istediğiniz şeyleri yapamıyorsanız, istediğiniz hayatı yaşamanıza engel bir durum varsa hiç düşünmeden kendi ayaklarınız üstünde durmayı deneyin derim.

Düşünmeden kendi evim yazmışım. Hala öyle ama Türkiye koşullarında sanırım artık en makul olan şey en azından iş hayatınun asgari ücret ya da bir tık üstü sürünmece zamanları geçene kadar aile evinde kalmak :/. Ya da evlenene kadar.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık