Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Adalet Konusunda En Fanatik Olan Dünya Hükümeti Çalışanı

Sizce hangisi ?

• Kullanılan toplam oy
    27
Başlığı düzeltmek için girmiştim, herkesin adaleti kendine göre doğru. Sorunun cevabı yok.
Biraz acele açtım o yüzden tam açıklama olmadı galiba konu açmasam belki daha iyi olacak konu açmak yorucu geliyor artık.
Demek istediğim şey herkesin kendine göre doğru ancak bu duygulara en aşırı biçimde sahip olanı hangisi ? Takım taraftarı gibi düşünürsek.Akainu gibileri gemi uçuracak Magellan gibileri de mahkumlar kaçtı diye intihar etmeye kalkışacak karakterler örneğin.Yoksa bazı isimler ılımlı adamlar ama davalarına kendilerini ne kadar adamışlar o önemli biraz da.Bu kişiye göre değişiyor işte.

Biraz acele açtım o yüzden tam açıklama olmadı galiba konu açmasam belki daha iyi olacak konu açmak yorucu geliyor artık.
Demek istediğim şey herkesin kendine göre doğru ancak bu duygulara en aşırı biçimde sahip olanı hangisi ? Takım taraftarı gibi düşünürsek.Akainu gibileri gemi uçuracak Magellan gibileri de mahkumlar kaçtı diye intihar etmeye kalkışacak karakterler örneğin.Yoksa bazı isimler ılımlı adamlar ama davalarına kendilerini ne kadar adamışlar o önemli biraz da.Bu kişiye göre değişiyor işte.
Neye göre adaletten bahsediyoruz? Sakazuki'nin Ohara'da yaptığı şeye yanlış diyebilir miyiz? Yolcuların içinde arkeolog olmadığı halde antik dili bilen birileri olabilir, ama belki de yoktur. Bunun kıstasını neye göre belirleyeceğiz? Herkesin adaletinin kendine olduğunu söylerken bundan bahsetmiştim. Adalet değil de, iyi niyet falan soruyorsan, konuyu yanlış açmışsın.

Neye göre adaletten bahsediyoruz? Sakazuki'nin Ohara'da yaptığı şeye yanlış diyebilir miyiz? Yolcuların içinde arkeolog olmadığı halde antik dili bilen birileri olabilir, ama belki de yoktur. Bunun kıstasını neye göre belirleyeceğiz? Herkesin adaletinin kendine olduğunu söylerken bundan bahsetmiştim. Adalet değil de, iyi niyet falan soruyorsan, konuyu yanlış açmışsın.
İşte mangada Kuzan adaletinin yanlış olduğunu düşünüyordu.Ona rağmen birşey demiyordu kendi düşüncesi diye.Fakat Ohara'da Kuzan duruma çıldırdı çünkü bunun kesinlikle yanlış olduğunu düşünüyordu.Kendi adaleti için bile fazla abarttığını düşünüyordu.Ohara'yı yok edersin ama alakasız adamlardan ne istedin şeklinde.Pire için yorgan yaktın muhabbeti yani.Konuyu açma sebebim bildiğimiz klasik amirallerin adalet türleri değil bu fazla olan kısım aslında.Tabii çok düşünmeden açtım başlığı ve cümleleri pek toparlayamadım gibi o ayrı konu.

Elbette bu fazla olan kısım mutlak adaletin içinde mi dışında mı bunu da kesin söyleyemediğimizi farkettim şu an.O da tartışılır bir konu fanatiklik mi mutlak adalete sebep oluyor yoksa tam tersi mi gibi.

Adaleti konusunda tavizi olmayan olarak da güncelleyebiliriz anlatılmaya çalışılan bu sanırım. Yani yumuşak bir noktası yok. Akainu için belki onigumo için de böyle diyebiliriz fujitora için de. Ne kadar az değişime yatkın mesele bu sanırım

En duygusal ve iyi niyetli olanı Coby'dir muhtemelen. Dünyayı pembe renkte görüyor. Sonradan Garp'ın yanında değiştiyse bilemem.

En gerçekçi adalet duygusana sahip olan da Issho'dur.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık