Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Ace ve Luffy'nin Potansiyelleri

Hangisinin potansiyeli daha yüksek?

• Kullanılan toplam oy
    184
Ben sana ne diyorum? Shanks kafalarını bulandırdı ve BB'yi istisna bir durum olarak Ace'e dayatmaya çalıştılar.
Ace ise istisna falan dinlemedi kim olursa olsun peşinden gidecekti yani.
Ne kafa bulandırması bu? WB tehlikenin farkındaydı. Affetmeyeceği tek şey nakama katliyken, Ace'e gitme demesini nasıl açıklayabilirsin ki? WB, gitme içimde kötü bir his var dedi. Teach yıllardır WB'nin tayfasındaydı. WB gayet farkındadır Teach'in bir plan dahilinde hareket ettiğinin. Yıllardır kendi halinde takılan, kumandan olmaya bile yanaşmamış birinin bir anda nakamasını öldürüp, meyveyi çalıp kaçmasında bir bit yeniği olduğunu anlamıştır. Bu yüzden Ace'i uyardı. Ace de eşşek kadar adam. Bağlayacak halin yok. Shanks geldi, WB'nin zaten farkında olduğu birşeyi söyledi. WB de haklı olarak sen kimsin velet çekti. Böylece Ace'in kararınında arkasında durduğunu gösterdi. Kendisi iyi bir fikir olduğunu düşünmese bile dışarıya karşı doğru tavrı takındı.

Sanki Kutsal Ejder'in kölesini çaldığı ve ahtapotu kaçırdığı için benzer bir şeyler olmayacaktı. Ayrıca mangada nasıl olduğunu tam hatırlamıyorum. Ağır çekimde yürüme olayı sahneyi daha epik hale getirmek için yapılmış bir hareket. Orada arkadaşının canını kurtardı zaten tehdit gidince Kutsal Ejder'e saldırmadı. Cidden intikam niyetinde olan birisi yumruk atıp bırakmaz. Ace olsa öldürürdü muhtemelen Kutsal Ejderi. İntikam budur.
Alıp kaçsa nasıl aynı şey olacaktı? Amiral niye gelsin o zaman.

Ne kafa bulandırması bu? WB tehlikenin farkındaydı. Affetmeyeceği tek şey nakama katliyken, Ace'e gitme demesini nasıl açıklayabilirsin ki? WB, gitme içimde kötü bir his var dedi. Teach yıllardır WB'nin tayfasındaydı. WB gayet farkındadır Teach'in bir plan dahilinde hareket ettiğinin. Yıllardır kendi halinde takılan, kumandan olmaya bile yanaşmamış birinin bir anda nakamasını öldürüp, meyveyi çalıp kaçmasında bir bit yeniği olduğunu anlamıştır. Bu yüzden Ace'i uyardı. Ace de eşşek kadar adam. Bağlayacak halin yok. Shanks geldi, WB'nin zaten farkında olduğu birşeyi söyledi. WB de haklı olarak sen kimsin velet çekti. Böylece Ace'in kararınında arkasında durduğunu gösterdi. Kendisi iyi bir fikir olduğunu düşünmese bile dışarıya karşı doğru tavrı takındı.
Ben öncesinde de Shanks'ın yüzyüze olmasa da WB'nin aklını bulandırdığını düşünüyorum. Öyle olmasa kralına res çeken adam BB'den çekinmez. Hadi dediğin gibi olsun. O durumda da WB en az Shanks kadar suçlu olur. Ace'i dinleyip yanına adam verseydi en azından BB'yi yenerlerdi ve şimdi bu kadar büyük bir tehdit olmazdı.

Üye silindi 1004

Alıp kaçsa nasıl aynı şey olacaktı? Amiral niye gelsin o zaman.
Kutsal Ejder'e illa vurmasına gerek yok ki. Amiral çağırma yetkileri zaten var. Ejder mallarının muhtemelen filo bile çağırma yetkileri vardır. Ben her şeyi kendime hak gören bir asil olacağım, herifin teki hem kölemi hem de altımdan öldüreceğim adamı çalacak. Luffy orada keyfi atmadı o yumruğu atmak zorundaydı zaten.

Ace'nin imajı o değil yaptığı şey o, daha çocukken ağaca bağlamışlar seninki zırlarken diyorum hala kalkıp ama sonra çözmemişler mi diyorsun xD

Aklı başında savuracağın bir çamur kalmadı da Sabo ölürken el kadar velet intikam için kutsal ejderlerin peşinden neden gitmedi mi diyorsun ? Bundan daha iyisi yok mu len cidden :oleyo2:
Algıya gerek yok. Ace'i gördüğümüz kaç sahne var ki zaten? Herif ,WB'yi ardından bırakıp gidecekti zaten sırf Akainu laf etti diye geri dönüyor. Yani Ace'de mantıklı olanı yapmak üzereydi. Babasına laf söylenmesi ağrına gitti de döndü. Ama Ace hiçbir engel dinlemez kafasına eseni yapar diye bir şey yok işte. Yok çünkü laf gelmese bırakıp gidecekti.

Yok çünkü Tama'ya verdiği söz içeriside bir hesap vardı. Yok çünkü Sabo'nun ölümünü o öfkenin ardından sinesine çekti. Ciddi anlamda Ace ile Luffy arasında ahım şahım bir fark yok. Ace'in öfkesi bir anda alevlenirken Luffy'nin öfkesi dolup taşar. Bu noktada Ace ile Luffy arasındaki en belirgin fark öncelikleridir. Luffy için önceliğinin net en başta nakamaları olduğunu söyleyebilirim. Ama Ace için bunu söyleyemem.

Üye silindi 1004

Ben öncesinde de Shanks'ın yüzyüze olmasa da WB'nin aklını bulandırdığını düşünüyorum. Öyle olmasa kralına res çeken adam BB'den çekinmez. Hadi dediğin gibi olsun. O durumda da WB en az Shanks kadar suçlu olur. Ace'i dinleyip yanına adam verseydi en azından BB'yi yenerlerdi ve şimdi bu kadar büyük bir tehdit olmazdı.
Karasakal rahat rahat geziyordu dünyanın dört bir yanında. Zaten Karasakal, Beyazsakal'ın onun peşinden adam göndermeyeceğini düşünüyordu.

Kutsal Ejder'e illa vurmasına gerek yok ki. Amiral çağırma yetkileri zaten var. Ejder mallarının muhtemelen filo bile çağırma yetkileri vardır. Ben her şeyi kendime hak gören bir asil olacağım, herifin teki hem kölemi hem de altımdan öldüreceğim adamı çalacak. Luffy orada keyfi atmadı o yumruğu atmak zorundaydı zaten.
Oradaki olay, Kustal Ejder'e dokunulması halinde oraya anında bir amiral geleceğiydi. Yani benim dediğim senaryoda en fazla Luffy ahtapotu kaçırdı diye kutsal biraz dellenirdi, kendi adamlarına talimat falan verirdi. Luffy'de çekip giderdi olay kapanırdı. Ama ilk başta dediğim olay sonucu amiral geldi ve katliam yaptı. Yani amiral öyle hop diye ayak işine gelmiyor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 9)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık