Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Ace ve Luffy'nin Potansiyelleri

Hangisinin potansiyeli daha yüksek?

• Kullanılan toplam oy
    184

Üye silindi 1004

Neyy ? WB ile tanışmadan önce bu adam KK olmak istiyordu.
İstemiyordu aslında ne istediğini o zamanda bilmiyordu Ace. Beyazsakal'ı tanıyıp sevdikçe bağlanabileceği bir istek buluyor sadece. Atıyorum Ace kurtulsaydı ve sadece Beyazsakal ölseydi, muhtemelen Ace kafayı kırardı. Kral olmayı geçtim Beyazsakal korsanlarını bile idare edemezdi.

Roger'in bu özelliği seride vurgulanmadı mı? Nakamasına dokunan kişinin ne olurla olsun peşinden giderdi, kendi oğlu da aynısını yaptı. Adam tüm karşı seslere karşı yasaya bağlı kalıyorsa bu onun kararlı olduğunu gösterir. Shanks ılıklık yapıp WB ve tayfasının kafasını bulandırmasa belki Teach şimdi bu kadar büyük bir tehlike olmayacaktı. Teach'in böyle büyük bir tehlike olmasının suçu başta Shanks ve WB'nin onu başıboş bırakması.
Luffy de birisi nakamasına dokunduğu zaman aynısı yapıyor. Bu çok ayrı bir şey. Nakamasına yanlış yapılmasıyla bunun kişisel bir hadiseye dönüşmesi arasında fark var. Ace bildiğimiz Karasakal'ın yaptığını kişisel bir saldırı olarak algılıyor. "Nakamama nasıl zarar verirsin?" gibi değil de daha çok "BABAMA NASIL BUNU YAPARSIN?" gibi. Yapılan haksızlığın bedelini ödetmekten ziyade, kana susamış bir şekilde Karasakal'ı arıyor. Ace adaletten çok intikam istiyor.

O inanç kendinde olmadıktan sonra istediği kadar güçlü olsun ki değil zaten orası da ayrı.
Tüm veriler aksini gösterirken olmadığını nereden çıkardın bilmiyorum. Mesele inanç değil, sanki olmak istiyordu da inancı yoktu gibi söylüyorsun. Adamın hakisi ve yaydığı aurası direk alev.

Yahu dönmedi işte, bu subjektif bi' şey değil. Ayrıca ikisi çok farklı şeyler, ne alaka yani?
Ben "döndü" demiyorum zaten. Sadece "dönecekti" diyorum. Çünkü Ace öyle biri.

Bunun için de değer verdiği insanlar için ne kadar ileri gidebileceğini gösteren bir örnek verdim. Akainu'nun bar bar konuşmasına katlanamayan adam, Tama'nın aç kalmasına katlanmışsa vardır bir sebebi.
Bunu diyorum. :bilmem:

İstemiyordu aslında ne istediğini o zamanda bilmiyordu Ace. Beyazsakal'ı tanıyıp sevdikçe bağlanabileceği bir istek buluyor sadece. Atıyorum Ace kurtulsaydı ve sadece Beyazsakal ölseydi, muhtemelen Ace kafayı kırardı. Kral olmayı geçtim Beyazsakal korsanlarını bile idare edemezdi.

Luffy de birisi nakamasına dokunduğu zaman aynısı yapıyor. Bu çok ayrı bir şey. Nakamasına yanlış yapılmasıyla bunun kişisel bir hadiseye dönüşmesi arasında fark var. Ace bildiğimiz Karasakal'ın yaptığını kişisel bir saldırı olarak algılıyor. "Nakamama nasıl zarar verirsin?" gibi değil de daha çok "BABAMA NASIL BUNU YAPARSIN?" gibi. Yapılan haksızlığın bedelini ödetmekten ziyade, kana susamış bir şekilde Karasakal'ı arıyor. Ace adaletten çok intikam istiyor.
Arkadaşı öldürüldüğü için peşine düşüyor. Bunu bile eyip bükmeye çalışıyorsun. :D
Luffy'nin Jinbei'yi geride bırakması çok uzun zaman önce değil.

Tüm veriler aksini gösterirken olmadığını nereden çıkardın bilmiyorum. Mesele inanç değil, sanki olmak istiyordu da inancı yoktu gibi söylüyorsun. Adamın hakisi ve yaydığı aurası direk alev.
Tüm veriler tam aksini gösteriyorlarken sen nereden çıkardın bende onu bilemiyorum.

O kılıcın çalınma sebebi belli. İlla yazmak mı gerekiyor ? :(

Brook da bir söz verdi 50 senedir tutamadı. Bu sözünün olduğu ya da sözünü tutacağı gerçeğini değiştirmiyor. Ek olarak Thatch'in öldürülmesinden sonra aylarca BB'nin peşindeydi adam. Birileri gibi tayfasından birini düşman topraklarında bırakacak ya da nakamasını düşman topraklarında tehlike içinde bırakacak kadar karaktersiz mi olsaydı ? Bunlara alışıksınız tabi. Puhhh yazıkkk! :artiz:
Halen devam ediyorsun, hoş değil bence :(

Üye silindi 1004

Arkadaşı öldürüldüğü için peşine düşüyor. Bunu bile eyip bükmeye çalışıyorsun. :D
Luffy'nin Jinbei'yi geride bırakması çok uzun zaman önce değil.
Arkadaşı öldürüldüğü için mi? Yoksa kendi filosu altındaki adam birisini öldürüp onu babasına karşı rezil ettiği için mi? Karasakal, Ace'in filosunda olmasaydı yine gidecek miydi Ace?

Ne kadar kıvırırsan kıvır, Ace dostu öldü diye tüm dünyada dostunu öldüren adamın peşinden gidiyor, seninki dostunu arkasında bırakıp yoluna devam ediyor, hanimiş benim yemeğim falan yapıyor :oleyo2:

Yemek çok güzel gelmez misin :a:

Banane sebebinden sonuçta farkı bir şekilde senaryo da çizebilirdi tükürdüğünü yalatmış Zoro'ya zaten OP evreninde her şey bir sebep ve sonuç ilişkisiyle çiziliyor.
Tamam.

Brook'un olayıyla bunun ne alakası var? Strawman gördüm de böylesi pes.
Brook, sözü ve hayali birbirine bağlı olmasına rağmen keyfince geziyor ama sıkıntı yok. Ama Ace söz verdi de tut(a)madı diye lafını yiyor hemi ? Gerçekten arkadaşlar lafını yiyen görmek istiyorsanız Luffy'ye bakın. Hem de birden fazla kez. Onun yanında diğerlerinin esamesi okunmaz :fool:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık