Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Ace ve Luffy'nin Potansiyelleri

Hangisinin potansiyeli daha yüksek?

• Kullanılan toplam oy
    184
Bence Ace her zaman cok daha güclüydü tabii ama sonucta hersey görünürde Luffy nin üstüne kurulu. Boyle olunca da bi yerden sonra Ace in üstüne cikmasi lazim. O yüzden oyum Luffy e :)

Luffy bence Ace'den daha D. Dedesi seride ki en güçlü 2, 3 kişiden biri ve meyvesi var mı yok mu belli değil. Babası seride en çok aranan adam. WG 1. sıraya koymuşsa Dragon'u güçlü olsa gerek. Robin'in bahsettiği gibi bu ailede birşey var?
Ace, Roger'ın oğlu olmasına rağmen Luffy, Roger'a daha çok benziyor ve birde üstüne aile soyundan gelen entresan bir güç var. Kim ne derse desin. Garp, Dragon, Luffy çok büyük kitleleri peşinden sürükleyen, idol karakterlerdir. Ace'e nazaran Luffy meyvesiyle veya düşünce yapısı itibariyle gelişmeye çok açık bir karakter. Oyum Luffy'e.
öylede luffy ne dedesine ne babasına çekmiş baksana dedeside babasıda 3 metre kalıplı tipler luffy ufacık tefecik kesin annesine çekmiş yani. luffynin bu manyak gücünün kaynagını annesini ögrendigimizde anlıycaz kesin dragon rogerin kızkardesiyle evlidir garp la rogerde bu sebeple dövüşüyodur ama roger tayfasından biri gibi güveniyor garpa baksana 2 kaynata seviyorlar yani birbirlerini :)

Abi aynen öyle:D Biri kk dengi diğeri tarihin en büyük şuçlusu onların kanını ne yapıcaz:D Ace'de Luffy'de en baba D.'lerin kanından geliyor. Babası şöyleydi buda bu kadar olucak diye sınırlarını çizmeye gerek yok belkide ikiside atalarını geçicek kadar potansiyelli. Ama biz burda Ace'de aynı eğitimi alsaydıyı tartışırsak karakterlerin potansiyellerinin bir anlamı kalmaz. Tabikide savaştaki halleri ile aynı eğitimi alsalar Ace ile Luffy arasındaki güç farkı kapanmıcak aynı mesefe yine korunacaktı, çünkü Ace luffy'den 3 yaş daha büyük. Hem fiziksel hemde zihinsel anlamda daha olgun. Bundan bahsedip Ace'i yüceltmeye Luffy'de yermeye gerek yok. Yaş farkı inkar edilemez bir gerçek Ace'in potansiyelide öyle. O yüzden öldü zaten adam Luffy'nin Ace'i yakalaması en az onun kadar güçlü olması demek serinin 2000+ bölüm sürmesi demek (ki buda başka bir kurguda başka bir one piece izliyor olmamız demek. Oda en başından beri Ace'in ölümünü üzerine tasarlamış seriyi). Aradaki farkın kapanması için ikisininde sınırına ulaşması lazım o zaman görürüz kim kimi yeniyor, kk seviyesi hakinin yanında varlığını hatırlatmanın utanç verici olacağı bir ateş logiasımı kk seviyesi haki ile harmanlaşmış boyut atlamış gomu gomu mu belirliyecek aradaki güç farkını. Fiziksel güçte azçok denk olsalar hakide azçok denk olsalar dövüşme azmi pes etmeme konusunda denk olsalar (ki luffy'nin belkide fazlası vardır ama denkler diyelim Ace'in hakkını yemek gibi olmasın oda iyi bu konularda) meyve güçleri ve kullanımı işin seyrini değiştirir, Luffy'i öne çıkartır bence.
Aynen katılıyorum hocam.Ace e Rogerın oğlu diyorlar.Luffyde tarihin en büyük suçlusunun oğlu ve garpın torunu.Soy bakımından bir farklarını göremedim ben.Ace avantajı yaş üstünlüğü olması yüzünden.Ace uzun bir süre Luffynin önünde olurdu ama Luffy sınırına ulaştığında onu yakalayacaktı.Yaş yüzünden Ace hem daha olgun hem daha tecrübeli.Fiziksel olarak daha gelişmiş.Ace 10 yaşında haki patlattı diyorlar ama aynı durumda o şokta luffyde açardı bence.Ace i wb kral yapmak istedi diyorlar Luffy arkaındada Shanks var kolumu yeni çağ a yatırdım diyor adam.Rayleigh zirveye tırman diyor daha ne olsun.Haki ve fiziksel olarak denk olsalar bile meyve gücü Luffy ön plana atar bencede.Birde bana mı öyle geldi bilmem ama Moneky D.ailesi çok garip bir aile.Robin bile bu nasıl bir aile böyle dedi.Garp(Denizci kahramanı en güçlü denizci) Dragon(Devrimcilerin lideri En güçlü Devrimci) Luffy (Kendinden önceki korsanlar kralından bile daha büyük bir korsanlar kralı).Her noktada en tepedeler.

Luffy, en az Ace kadar korumacı bir kişiliği sahip. Hayalleri de daha geniş ve kendisi ile muhatap olanlar Luffy'de Roger'i görüyorlar. Köken olarak zaten söylemeye gerek yok, arada sadece yaş farkı vardı yoksa Luffy'nin Ace'den eksik kalır yanı yok hatta fazlası bile var. İkisi de maceralarını yaşarken ve amaçlarını düşündüğümüzde Luffy daha önde.

Ace'in bütün potansiyelini meyvesi yaktı kül etti. İkisi de aynı eğitimi alsa da Luffy meyve avantajı ile yine yener. One Piece'de bir kaç tahtası eksik olanlar kendi sınıflarının en güçlüsü(Garp, Roger) veya en eziği(Buggy, Caribou) olabiliyor. Beyazsakal ise meyvesi ile denk olabiliyordu Roger ve Garp'a, gerçi Roger'da meyve varmı yok mu bilinmiyor heralde ama yinede durum bu. Luffy'de de baya malzemeden çalmış Dragon..:D Mera Mera yemiş Roger vs Gomu Gomu yemiş Garp'tan bence kazanan Garp olurdu örnek verecek olursak.

oyumu ace e attım. düşüncem ace logia yemeseydi her türlü daha güçlü olacaktı. logia yemesi O'nun meyve gücüne çok güvenmesine ve buna bağlı olarak hakisini geliştirmesine engel teşkil etti diye düşünüyorum.

Abi Logiaya bu kadar takılmayın. Uç örnek ama amirallerde logia yani. Yok onların meyvelerinin saldırı,savunma güçleri fazla falan anlamam adamlar meyvelerini kontrol etmeyi öğrenmişler. Ace'den de o yaşında amiral savunması beklemiyorum tabii ama meyve dezavantajı olduğuna katılmıyorum. Görüyorsunuz meyve için arc bile yapılıyor.

Abi Logiaya bu kadar takılmayın. Uç örnek ama amirallerde logia yani. Yok onların meyvelerinin saldırı,savunma güçleri fazla falan anlamam adamlar meyvelerini kontrol etmeyi öğrenmişler. Ace'den de o yaşında amiral savunması beklemiyorum tabii ama meyve dezavantajı olduğuna katılmıyorum. Görüyorsunuz meyve için arc bile yapılıyor.
Potansiyellerden ve KK seviyesinden bahsediyorsak mera mera'dan bahsetmek bile gereksiz hocam. Ama normal olarak değerlendir, seviyeyi o kadar yükseltme diyorsan evet iyi güzel meyve. Ace'de magu magu olsaydı bile ikiside sınırına ulaştığında(haki-fiziksel güç) luffy gomu gomu ile yine daha güçlü olurdu. Düşünmesi, kafada canlandırması pek zor değil şuanki haki seviyesinde luffy'nin yaptığı tekniklere bakıp bu adamın hem fiziksel hemde haki anlamında zirveye çıkmış haliyle gomu gomu saldırıları yaptığını düşün, çok fantastik şeyler hayal ediceksin:D

Potansiyellerden ve KK seviyesinden bahsediyorsak mera mera'dan bahsetmek bile gereksiz hocam. Ama normal olarak değerlendir, seviyeyi o kadar yükseltme diyorsan evet iyi güzel meyve. Ace'de magu magu olsaydı bile ikiside sınırına ulaştığında(haki-fiziksel güç) luffy gomu gomu ile yine daha güçlü olurdu. Düşünmesi, kafada canlandırması pek zor değil şuanki haki seviyesinde luffy'nin yaptığı tekniklere bakıp bu adamın hem fiziksel hemde haki anlamında zirveye çıkmış haliyle gomu gomu saldırıları yaptığını düşün, çok fantastik şeyler hayal ediceksin:D
Logialar haki ekleyemiyor diye çok gömülüyor ben katılmıyorum. Kendini inkar etmiş gibi olur, ''en güçlü meyveler'' deyimi boşa söylenmiş demektir. Korsan Kral seviyesini konuşuyoruz tamam da Wb'nin hakisiyle amiral yaraladığını göremedik. Hasta,yaşlı falan bilmiyorum. Logia diye gömmemek lazım.

Logialar haki ekleyemiyor diye çok gömülüyor ben katılmıyorum. Kendini inkar etmiş gibi olur, ''en güçlü meyveler'' deyimi boşa söylenmiş demektir. Korsan Kral seviyesini konuşuyoruz tamam da Wb'nin hakisiyle amiral yaraladığını göremedik. Hasta,yaşlı falan bilmiyorum. Logia diye gömmemek lazım.
En güçlü meyve onlar zaten. Boş meyve olarak en özel, en güçlü olanlar onlar çünkü haki ve anti faktörleri olmadan dokunamıyorsun bile. Ace mera mera yemiş çoşmuş çabuk yükselmiş koskoca grandline da caribo gibi bir ezik bile olsan seni yenecek adam bulman zor. Ama işin içine haki faktörü girdimi iş orda bitiyor. Shanks haki ile kapladığı normal bir kılıç ile magmayı durduruyor. Haki tek başına eğer KK seviyesini baz alıcaksak en büyük güç bence ki Luffy ve Ace meyvesizde kral olabilecek adamlar. Bunun üstüne birinde hakiyle harmanlanabilen bir meyve diğerinde ise haki eklenemeyen ateş logiası varsa arada cidden güç farkı olur. İnan bana ace ölmeyecek olsaydı Oda ona mera mera yedirmezdi Ace luffy ile beraber yükselecek şekilde tasarlansaydı 0da logia ile Ace'i ziyan etmezdi.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık