Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Abartıldığını Düşündüğünüz Dizi ve Filmler

Söylediklerine katılıyorum olaylar 3.sezondan sonra kopuyor zaten.Biraz sabır etmek lazım o yüzden .Ayrıca Robert Deniro Byron Craston için şu ana kadar izlediğim dizilerdeki en iyi erkek başrol oyuncusu demiştir. Gerçekten de 5. sezon da Byron reyiz çok üst düzey oynadı gerçekten.

@Bavs senin yorumları beğeniyorum .Zaten Westworld'u takip ettiğin den iyi diziden anladadigin belli oluyor:sapkali::good:
Sağol dostum zaten dizi dışında bir yere pek mesaj atmıyorum artık :D
Sırf o da değil bütün karakterler iyi oynuyordu Walter'dan sonra ki favorim Saul'du. Zaten kendi dizisinde de döktürüyor.

Sırf film-kitap karşılaştırması yapmak için Yüzük Kardeşliği'nin kitabının siparişini verdim.
Kitabı oku, bunlar neyin filmini çekmiş diye kendine sorarsın. Mesela birkaç yerde "Hayalet ordusu Mordor'a da gitseydi" denilmiş. Kitapta hayaletler sadece güneyden gelen korsanlarla savaşıyor, savaşa katılmıyorlar. Yine karakterler de değiştirilmiş. Mesela Faramir çok daha olgun ve bilge biridir. Ayrıca filmde nefret edilen Vekilharç Denethor aslında çok baba bir adamdır. Aynı şekilde filmde Saruman, Sauron'un hizmetkarı gibidir. Kitapta ise onun yerine geçmeye çalışmak gibi bir misyonu vardır. Örnekler çoğaltılabilir. Bak daha kitapta olup, filme konulmayan karakterleri saymadım bile.

Game of Thrones an itibariyle 3. Sezonundayım kitabını da okumadan yorum yapmak tamamen doğru olmasa da abartıldığını düşünüyorum.
Fena değilin ötesine geçmeyen bir fantastik seri, Lotr la kıyaslanması bile imkansız gözümde.

Kitabı oku, bunlar neyin filmini çekmiş diye kendine sorarsın. Mesela birkaç yerde "Hayalet ordusu Mordor'a da gitseydi" denilmiş. Kitapta hayaletler sadece güneyden gelen korsanlarla savaşıyor, savaşa katılmıyorlar. Yine karakterler de değiştirilmiş. Mesela Faramir çok daha olgun ve bilge biridir. Ayrıca filmde nefret edilen Vekilharç Denethor aslında çok baba bir adamdır. Aynı şekilde filmde Saruman, Sauron'un hizmetkarı gibidir. Kitapta ise onun yerine geçmeye çalışmak gibi bir misyonu vardır. Örnekler çoğaltılabilir. Bak daha kitapta olup, filme konulmayan karakterleri saymadım bile.
Yorumları okudum film ve kitap kıyaslamaları hakkında. Peter Jackson kendi kafasına göre değiştirmiş birçok şeyi. Kitap her zamanki gibi filmden daha iyiymiş. Sipariş verdim bakalım geldiğinde başlayacağım. Silmarillion'ı okumuştum geçen sene ama bir sürü isim var ve çoğunu hatırlayamıyorum.

Yabancı=Esaretin Bedeli,Yerli=Düğün dernek.Aklıma ilk gelip saçma bulduklarım.Dizi olarak da yabancı=the wire yerli=kardeş payı.

Bu konu çok kan götürür. Bir yandan herkes haklı ama herkes de haksız gibi. Seriler biraz da kişisel ne bulduğunla alakalı değil mi? Her seriyi uçuran bir sürü insan var.

kurtlar vadisi acayıp sacmaladı ve abartılıyor.:)
Kurtlar Vadisi'nin ilki süperdi, ne kadar övülse hak ediyor ama sen pusu'yu diyorsun, zaten zorlama senaryo olduğu için haklısın.

Güldür Güldür müdür nedir? Komedi programı. Hayatımda onun kadar abartılan bir program görmedim. Herkes izliyor. Bir tek bana mı itici ve yapmacık geliyor oyunculukları?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık