Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 992 Spoiler Yorumları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
9 kın ile Luffy dövüşse Luffy tekleyecekmiş gibi konuşuyorsunuz, bu adamları fazla hafife alıyorsunuz sanki. Shutenmaru, Neko/Inu, Kawamatsu, Denjiro falan komutan ayarında adamlar. Izo dediğin Beyazsakal'ın tümen komutanı. Kinemon Kaido'nun ateşini (Kinemon'un yeteneğinin ateş olduğuna dikkat çekmek istiyorum) kesmesi ve Ryō ile dikkate alınmayacak hasar vermesi absürt bir durum değil. Ayrıca Zoan kullanıcılarının en güçlü formlarının hibrit hâlleri olduğunu biliyoruz zaten, Kaido şu an hayvan formunda. Luffy, Lucci'yi hayvan formunda rahat döverdi mesela. Kaido fazla bir hasar görmüş de değil, saldırıları karşılanıyor ve rakibin gücünü anlamak için şu anki stratejisi pek de yanlış gözükmedi bana. Senaryo açısından sıkıntılı bir durum göremiyorum. Asıl 9 kın o kadar yaşanmışlığa rağmen hiçbir şey yapamasalardı sıkıntı olurdu.
Yorumuna katılıyorum ama hibrit konusu dışında. Millet hibrit hibrit diye inlerken Jack uykuya daldı. Kaku ve Jyabura'nın dövüş şekilleri açısından hibrit daha uygundu. Manganın hiçbir yerinde hibrit daha güçlüdür vurgusu yapılmadı. Mantıken ise kullanıldığı yere, meyvenin gücüne ve kullanıcının kullanış şekline göre değişir. Geçenlerde manga sayfasını atmıştım Ulti'nin tam formunun daha güçlü olduğu vurgusu net olarak mangada yer alıyor. Yani zoan kullanıcılarının en güçlü formlarının hibrit halleri olduğunu bilmiyoruz. Aksine tek veri tam hallerinin daha güçlü olduğunu ifade ediyor ama tabii ben öyle de düşünümüyorum. Kişiye, duruma göre değişir. Tabii bu demek değilki Kaido kesinlikle hibrit açmaz veya daha güçlü bir ara forma geçmez. Aksine meyvesinin tam halinin kullanışsızlığı bir hibrit form beklentisini haklı çıkarıyor ancak yine de mutlak değil. Genel olarak hibrit form daha güçlüdür bilgisi ise tamamen yanlış zaten.

Yorumuna katılıyorum ama hibrit konusu dışında. Millet hibrit hibrit diye inlerken Jack uykuya daldı. Kaku ve Jyabura'nın dövüş şekilleri açısından hibrit daha uygundu. Manganın hiçbir yerinde hibrit daha güçlüdür vurgusu yapılmadı. Mantıken ise kullanıldığı yere, meyvenin gücüne ve kullanıcının kullanış şekline göre değişir. Geçenlerde manga sayfasını atmıştım Ulti'nin tam formunun daha güçlü olduğu vurgusu net olarak mangada yer alıyor. Yani zoan kullanıcılarının en güçlü formlarının hibrit halleri olduğunu bilmiyoruz. Aksine tek veri tam hallerinin daha güçlü olduğunu ifade ediyor ama tabii ben öyle de düşünümüyorum. Kişiye, duruma göre değişir. Tabii bu demek değilki Kaido kesinlikle hibrit açmaz veya daha güçlü bir ara forma geçmez. Aksine meyvesinin tam halinin kullanışsızlığı bir hibrit form beklentisini haklı çıkarıyor ancak yine de mutlak değil. Genel olarak hibrit form daha güçlüdür bilgisi ise tamamen yanlış zaten.
Alışık olduğu insan vücudunda (burası önemli çünkü bir dövüş sanatları ustasının veya bir kılıç ustasının örneğin Brachiosaurus vücudunda aynı efektifliği göstermesini bekleyemezsiniz, Zoan meyvelerin hibrit formları gördüğümüz kadarıyla yılan meyvesi haricinde hep bipedal (iki ayak üzerinde) hâldeydi.) meyvesinin gücünü elde ettiği için hibrit hâli mantıken en güçlüsü olmalı. Hele hele ejderha gibi insan vücuduyla uzaktan yakından alakası olmayan bir hayvandan bahsediyorsak.

Kin'emon-Raizo ve Kiku 20 yıl zaman atlaması yaptı. Kaido ve adamları şuan ki güçlerinde olmadığı aşikar o zamanlar. Şimdi bu üçlünün çıkıp Kaido'ya hasar vermesi komedi harici bir karşılığı yok bende. Sorun bu 3lüde zaten işi de kiku ve kin'e yaptırdı şimdilik. Biri saldırısını durdurdu biri ağzını kesti.

Diğer 6'nın vereceği hasardan kimse nem kapmaz diye düşünüyorum lütfü bu 6lıya bir şey yapamaz ama 20 yıl atlayanlara her şeyi yapabilmesi gerekir.
20 sene önceki Kinemon'un ne kadar güçlü olduğunu biliyor musunuz? Şahsen ben pek bilmiyorum. Bunun dışında; Kinemon ateş saldırısını ateşle durduruyor. Kiku ise yıldırım saldırısını (ısı (yüksek termal enerji) + ışık) kar (düşük termal enerji) ile durduruyor. Enel o kadar güçlü olmasına rağmen Luffy onu doğal düşmanı olması sayesinde yenebilmişti mesela.

9 kın ile Luffy dövüşse Luffy tekleyecekmiş gibi konuşuyorsunuz, bu adamları fazla hafife alıyorsunuz sanki. Shutenmaru, Neko/Inu, Kawamatsu, Denjiro falan komutan ayarında adamlar. Izo dediğin Beyazsakal'ın tümen komutanı. Kinemon Kaido'nun ateşini (Kinemon'un yeteneğinin ateş olduğuna dikkat çekmek istiyorum) kesmesi ve Ryō ile dikkate alınmayacak hasar vermesi absürt bir durum değil. Ayrıca Zoan kullanıcılarının en güçlü formlarının hibrit hâlleri olduğunu biliyoruz zaten, Kaido şu an hayvan formunda. Luffy, Lucci'yi hayvan formunda rahat döverdi mesela. Kaido fazla bir hasar görmüş de değil, saldırıları karşılanıyor ve rakibin gücünü anlamak için şu anki stratejisi pek de yanlış gözükmedi bana. Senaryo açısından sıkıntılı bir durum göremiyorum. Asıl 9 kın o kadar yaşanmışlığa rağmen hiçbir şey yapamasalardı sıkıntı olurdu.
Geçerken bibuçukmilyarlık birini tekleyen adam Kaido. Zaxmet çekmeli bu avelleri temizlerken. Haklısın.

Alışık olduğu insan vücudunda (burası önemli çünkü bir dövüş sanatları ustasının veya bir kılıç ustasının örneğin Brachiosaurus vücudunda aynı efektifliği göstermesini bekleyemezsiniz, Zoan meyvelerin hibrit formları gördüğümüz kadarıyla yılan meyvesi haricinde hep bipedal (iki ayak üzerinde) hâldeydi.) meyvesinin gücünü elde ettiği için hibrit hâli mantıken en güçlüsü olmalı. Hele hele ejderha gibi insan vücuduyla uzaktan yakından alakası olmayan bir hayvandan bahsediyorsak.
Başkalarına uygun gelmiş olabileceğini veya Kaido'a gelmesinin mantıklı olabileceğini belirttim zaten. Benim söylediğim şey hibrit formları daha güçlü diye bir genellemenin mangada olmadığı yani "zoan kullanıcılarının hibrit formlarının daha güçlü olduğunu bilmiyoruz.

Ulti'nin hibritten sonra tam dönüşüm geçirince daha güçlü olduğu imasını da atmış olayım

Geçerken bibuçukmilyarlık birini tekleyen adam Kaido. Zaxmet çekmeli bu avelleri temizlerken. Haklısın.
Sanki yol üstünden geçerken tekledi lan adamı, yaptığın çarpıtmaya bak. Yakıştırıyor musun cımbızcılık yapmayı kendine?
O tek atmadan önce Luffy onu tek yumrukla yere çaktı, form değiştirtti üstüne sayısız yumruk yedirdi bu elemana. 9 kın ise 2 saldırı karşılayıp dudağının kenarına sıyrık attı henüz. Sonrasında tek yemeyeceklerini de bilmiyoruz. Kaido'nun tek attığı bölümü okurken o sayfaya gelmeden önce foruma girip "Bu ne ya? Koskoca Kaido Luffy'den dayak yiyor!" dedin mi?

Başkalarına uygun gelmiş olabileceğini veya Kaido'a gelmesinin mantıklı olabileceğini belirttim zaten. Benim söylediğim şey hibrit formları daha güçlü diye bir genellemenin mangada olmadığı yani "zoan kullanıcılarının hibrit formlarının daha güçlü olduğunu bilmiyoruz.

Ulti'nin hibritten sonra tam dönüşüm geçirince daha güçlü olduğu imasını da atmış olayım

Bu hiçbir şey göstermez bu arada. Gördüğümüz sayısız Zoan kullanıcısından çıkarımla yaptığımız genellemeyi 2 cahil angarya elemanının lafıyla bozacaksak ohoo. Ayrıca salt güçten bahsetmiyor ki zaten, belki tamamen dinozorken kavrama gücü artıyordur (zira Luffy'i tutuyor) ya da dediğim gibi 2-3 angarya elemanı hatalı derecede basit bir mantıkla "dinozor olduysa güçlüdür" çıkarımını yapmış olabilir. Nesnel bir değerlendirme görmüyoruz.

Ne kadar agresif Allah aşkına? Bayağı chill bir adam. Luffy'i bayılttıktan sonra Law'un peşinden gitmek yerine içmeye giden, Luffy meydan okuyunca gülerek "Hodrimeydan!" diyen, 9 Kın'ı dövüş sahasına sırtında götüren bir adamdan bahsediyoruz. Oden'in az daha onu öldürürkenki hâlini mi genelleyerek agresif olduğunu söylüyorsun?
Adamın neresi chill? :D Hiçbir şekilde böyle yansıtılmadı yahu adam. Chill adam dediğin gözünün yaşına bakmadan çocuk öldürüyor, pat diye Orochi'nin kafayı kesiyor. Akainu ne kadar chillse bu da o kadar chill. Hemen her sahnesinde adam bağırıp çağırıyor, adamın gözleri gözükmüyor kaşlarını çatmaktan. Mimikleri olsun, yaptıkları olsun hep cani ve agresif biri olarak yansıtıldı.
Bahsettiğin örneklerle "chill" olmanın ne alakası var onu da anlamadım.

Yalnız burda Luffy bir açık yaratıyor ve bu açığın bedelini ödüyor. O saldırı yiyen kim olursa olsun -bazı istisnalar dışında- kendinden gecmemesi mumkun degil. 9 kınlar her an tetikte ve bir açık vermiyorlar.

Evet sorun şu ki bu kadar güçlü bir saldırı nasıl ondan gücsüz birisi tarafından durdurulabilir? Bu da buyuk ihtimalle Kaido'nun saldiri gucunun tam yerinde olmadigina isaret ediyor. Luffy vurduğu anda keyfi yerinde sarhoş bir şekilde vururken 9 kınlar da ise psikolojik olarak sarsılmış ve sürekli acık veren bir kaido var..

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık