Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 992 Spoiler Yorumları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Fark var bence yoksa Lucci, luffy g2 ye geçince kendisi de yari zoan yari insan moduna geçmezdi normal devam ederdi. Ayrıca ciddi dövüşlerde tüm zoanlar hep yarı moddaydı.

Bi de Oda formları saklıyor. Yoksa Jack akıl eder ama Oda izin vermiyor.
Jack'in dövüşü gösterilmedi ki, hibrit formda savaştığını söyleyip geçebilirdi göstermeden, ancak adam Zo'da olsun, Wano'da olsun hep normal mamut olarak savaştı. Bana göre bu tamamen dövüş stili ile ilgili. Lucci kendini o şekilde eğitmiştir, Jack ise mamut olarak.

Üye silindi 5781

Yonkou'lar yenilmez değildir , hasar almaz değildir kesinlikle bir şekilde hasar alabilir de sekteye de uğrayabilir ki Kaido'nun tanıtıldığı ilk mangada onun birkaç defa yenildiğini ve ele geçirildiğini anlıyoruz.
Burada aslında bizim Yonkoulara çok fazla misyon yüklememiz devreye giriyor ki biz bu misyonu da Oda yüzünden yükledik ama biz bu misyonda haklı mıyız?
Evet öyleyiz.
Bize Eiichiro Oda seri başından beri Yonkou olmanın sadece bireysel güç olmadığını aynı zamanda altında yatan sistemin de (Özellikle timeskip sonrası çok vurgulandı.) bunun bir belirleyici bir sebebi olduğunu gösterdi.
Linlin'in daha küçükken inanılmaz işlere imza atması , Kaido'nun da Big Mom'la aynı ligte olduğunu göz alırsak bu ikilinin şu an düştüğü durum ve yukarıda bahsettiğim olaylar onların şu an küçük düşürülmesine karşı büyük bir tepkiye sebebiyet veriyor.
Bu tamamen doğal , Yonkoular inanılmaz güçlüler ; yenilebilirler ama bu duruma düşemezler , düşmemeliler.
Onun dışında Kaido'nun olayı ise bambaşka.
Eiichiro Oda neredeyse bize 3-4 defa şu paneli ısrarla gösterdi.
Bu adamlar yaklaşık 20 yıl boyunca kin ve nefretle kavruldular , Oden'in uşakları konumundayken kendilerinin bir gün ülkenin muhafızları olarak gördükleri için çok iyi eğitim gördüler.
Buraya kadar her şey normal aslında.Wano samuraylarının ne kadar güçlü olduğunu , Wano'nun ismini duyduğumuzdan beri tahmin ediyoruz ufaktan.Sadece bu samurayların geçmişte yaptıkları hal ve hareketlerinden ötürü onları yargılıyoruz.Yoksa çok havalı 9 tane samuray olsa burada Dokuz Kızıl Kın'a kan kusan birkaç kişinin fikrini değiştireceğine emin gibiyim (Kimse üstüne alınmasın , sadece bir çıkarım yaptım.Özel bir şahsa yapmadım bu yorumu.).
Birisi demişti kimin dediğini bilmiyorum ama şöyle bir şey sarfetmişti.
''One Piece birkaç kelimeye bağlı olarak yürürse serinin sonunu tahmin bile edemiyorum.''
Bu yorum Dokuz Kızıl Kın'ın Kaido'ya saldırmasından sonra görmüştüm.Çok doğru bir yorum ama şöyle bir durum var.
Borsalino sırf Weevil'e ''Beyazsakal'ın gençliği'' dediği için bu forumda bu adam Shicibukailerin en güçlüsü olarak görülmüştü neredeyse.
Ben de o zaman soruyorum eğer bu adam ''Samuraylarımı küçümsemeyin.'' dediyse buna inanmamalı mıyız?
Hayatlarını bir vuruşa adarlar ve Kaido'yu keserler.
Ben bu duruma da tamamım yani benden onay alır.
Bu kılıçların ucundan nefret ve bir söze verilmiş olan bağlılık yatıyor.

Kin'emon'un son mangada yaptığı ''diş eti ameliyatı''...Hadi ona da tamamım.Çok büyük bir saldırı değildi çünkü.
Ama burada dokuz kızıl kının hepsinin teker teker Kaido'yu deneme tahtası gibi güçlerinin göstereceği bir objeye çevrilmesi hiç de hoş değil.Bu bir shicibukai'ye veya yonkou olmayan bir x kişisine yapılabilir ama yonkouya yapılmaz be abim.
Big Mom'un olayı da keza öyle.
Kendi ölümlerini bu hareketle hazırlamış olmaları beni tek rahatlatan nokta şahsen.
Oden'in güvendiği samuraylar olarak ölecekler..
Deneme tahtası benzetmesi herkesin rahatsız olduğu bir konu yoksa bu verdiğim dayanaklara rağmen samurayların gücüne laf atıldığını sanmıyorum.Burada hatalı olan mangaka.Samuraylar bir şekilde kendilerini göstermeliydiler ama böyle değil.Şu son birkaç bölüm bu anlamda bence mangaka büyük bir hata yaptı.Hiçbir Yonkou böyle küçük düşürülmemeliydi.

Ama bir o kadar da eminim ki bu olayın geri dönüşü çok sert olacaktır.

Jack'in dövüşü gösterilmedi ki, hibrit formda savaştığını söyleyip geçebilirdi göstermeden, ancak adam Zo'da olsun, Wano'da olsun hep normal mamut olarak savaştı. Bana göre bu tamamen dövüş stili ile ilgili. Lucci kendini o şekilde eğitmiştir, Jack ise mamut olarak.
Hükümet insanları neredeyse hiç tam zoan açmadı. Bi Lucci açtı onda da kaçınmak için. Kaku meyve yer yemez hibride geçti. Biraz eğitim seviyesi ile alakalı herhalde. Dalmatian ve Dobermani da sürekli hibritte gördük

9 ırgat içinde icraat yapsa herkesin anlayışla karşılayacağı azmış kedi köpek kardeşler ve Denjiro, Ashura'nın falan önünde Kinemon, İzo, Kiku, Raizo 4'lüsünün şov yapması... Daha sıra bunlara gelmedi heye gidi hey

Jack sadece mamut olarak savaşmıştı. Ya Jack salağın teki ya da dönüşümler arasında uçurum kadar fark yok. Olsaydı eğer, hibrit forma girmeyi akıl ederdi sanırım.
O kadar fark olmasa bile, kılıç ve benzeri silahlar kullanmada usta olan birisi tam zoan dönüşümünda bu silahları ne kadar etkili kullanabilirdi? Burada Jack çok hatalı davrandı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık