Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 989: Kaybettiğimizi Hayal Edemiyorum

Sizce Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    215
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Oroçinin öldüğünü düşünmüyorum. Yarattığı bir karakteri bu kadar kolay öldürecek bir adam değildir oda. Bon clayın meyvesini yiyen yaşlı kadının bile üzerinden yıllar geçmesine rağmen ölümünü bir şekilde sonuca bağladı. Oda dediğimiz yazar 3. bölümde karşımıza çıkardığı jango karakterini bile mf savaşında savaştırdı. Bu kadar yarattığı karakterlere hayran olan bir adamın Wanoda kilit konuyu oynayacak kişiyi öldürmesi dünyanın en saçma şeyi olabilir. Özellikle Vegapunkı istemesinin arkasındaki gerçeğin ortaya çıkmaması ekstra bir gizem kastırır. Ve şu an en son isteyeceği şey ekstradan bir gizem.

Kapak resmi Pound ailesi ile devam ediyor. Pound'a tekmeyi basan genç Linlin, arkada yatan Chiffon ve Lola ikilisi, onlara gülümseyen Zeus, gayet hoş.

Franky Kurosai FR-U IV ile Big Mom'a çarpmıştı, görünüşe göre bu çarpma Big Mom'u epey kızdırmış .d Ben gene de koskoca yonkou'nun böyle basit bir saldırıya yakalanmasını yadırgıyorum. Sadece Linlinin değil diğer yonkouların da benzer sahneleri var. Franky darbeyi indirdikten sonra Nami hemen boynuna asılıyor. Franky'nin oradaki yüz ifadesi aşırı cool yav. Valla yapabilsem pp yapar kullanırım. Nami'de sulanıyor bizim oğlana, ulan Nami, Kars gravyeri gibisin yemin ederim.

Sol panelde Luffy'nin "Franky'e daima güvenebilirsiniz!" demesi hoş detaydı. Gene de buradan farklı şeyler çıkarmamak lazım çünkü Luffy tüm arkadaşlarına sonsuz güven duyuyor. Bir alt panelde Yamato için "Ona güvenebilirsiniz" demesi de al buradan yak der gibi .d

Yamato'nun "Ben Oden'im" demesi ve Momo ile Shinobunun suratı efso :D Bir sonraki sayfa da Shinobu ninja sanatıyla kaçıyor vs. vs.

Kızarmış burnuyla geri dönen Linlin Hasırşapkalara birazcık söyleniyor .d Hyogoro amcamızın üstündeki kozuki hanesi simgesi de gözümden kaçmadı.

Linlin'in garip canlılar fetişi ağır basmış olsa gerek, öfkeyle hareket etmeden önce ruh kralına iki üç kelam ediyor. Tayfan koleksiyonuma katmak istediğim bir sürü şeyle dolu derken Franky epic moments kitabına eklenen en cool hareketlerinden birisini yapıyor. "Çelik bedenim de ilgini çekiyor mu yaşlı karı?, adım Franky! Ben bir sayborgum! Beni yakalamak kolay değildir çünkü güçlüyüm" diyor.

Franky'nin böyle şaşalı konuşmaları hep oluyor lakin bu net en zirvesi! Nami dur kızdırma koca karıyı dedikten sonra Franky çıtayı arşa çıkarıyor ve o sihirli sözleri söylüyor. "Kaptanımız bir gün korsanlar kralı olacak adam" (Jinbei vol2)

Bölüm genel olarak boş olsa da beni bu tür diyaloglar tatmin etti diyebilirim.

6.sayfa en ilgimi çeken sayfa oldu. Franky tam Linline radical beam yollayacakken mekanı dev canavarlar basıyor. Linlin "Geldiler, antik dev ırkını yeniden yaratmak için bazı başarısız deneyler yapıldığını duymuştum demek Kaido bunları Punk Hazard'dan getirmiş! Çok güzel!" diyor. Franky'de Thriller Bark'ı ve SZ Oars'ı anımsıyor hemen.

Canavarın elinde Brachio Tankı gören Franky delleniyor ve Linlin için hazırladığı radical beam'i antik deve yolluyor.

Şimdi benim bu sayfada değinmek istediğim bazı önemli noktalar var. Geçen bölüm yorumunda da dile getirmiştim. Kaido'nun antik dev ırkından olduğuyla ilgili spekülasyon yapmıştım. Bu bölümle ilgili emin oldum diyebilirim. Şöyle bir toparlayacak olursam eğer:

1- SZ Oars (Thrillerbark) safkan antik dev ırkı
2- Little Oars Jr. ise SZ Oars'ın soyundan
3- Kaido ise antik dev ile elbaf dev melezi ya da benzer bir melez durumu söz konusu
4- Yamato ise Kaido'nun insandan olma melez çocuğu

Bu teoriyi yukarıda bağlantısını attığım linkte açıkladım. Ekstra olarak burada ilave edebileceğim bir kaç şey var. Oda'nın yıllar önce çizdiği ve yazdığı şeyler gördük ki boşa değilmiş. Hep geleceğin temelini atmış ya da çizeceği şeyleri geçmişte kurduğu hikayeye uygun örmüş. Elimizde Moria vs. Kaido bilgisi var. Bu savaşın sonucu Moria için ağır olmuş. Moria tayfasının alayını kaybetmiş. Moria'yı bir sonraki görüşümüz de tayfa ile karşılaşmıştı. Şimdi dikkatlice geçmişe ve şuan ki senaryoya şöyle toparlayarak bakalım.

- Kaido tarafından hezimete uğrayan Moria çaldığı gölgeleri kullanabileceği güçlü kuklalar arıyordu. Ryuuma, Oars Jr. bu ikisi de en güçlü zombi adaylarıydı. Peki Moria'nın özellikle Ryuuma ve Oars gibi efsanevi güçleri seçmesi tesadüf mü? Kendisini hezimete uğratan adam ile aynı ırkta olan efsanevi isim ve gene kendisini hezimete uğratan adamın ikamet ettiği Wano'nun efsanevi samurayı Ryuuma. Ben Moria'nın galibiyet için bu işin matematiğini yaptığını düşünüyorum.

- SZ Oars vs. 1000 gölgeli Luffy, Antik dev melezi 100 canavar Kaido vs. Luffy, vb.

Bir de sake detayı var tabi. Pek önemli değil ama Kaido'nun sürekli içmesi, antik devlerin de sarhoş gezmesi, ırksal bir durum olabilir. Neyse kaldığımız yerden devam edelim.

Linlin Franky'i tam gafil avlıyorken Robin-Jinbei takım çalışması Franky'i kurtarıyor. Ynkou'ya arkanı dönerken artık daha dikkatli olur .d Jinbei ile Robin'in Linlini sepetlemesi aşırı komikti :D

Linlin'in Jinbei'ye öldüreceğim kişiler listesindesin demesi, jinbei'nin denemek bedava demesi :d çevirenler de sağlam çevirmiş o havayı aktarmışlar elinize sağlık.

10.sayfadaki en dolu şey Usopp'un birleşme lafını duyduktan sonra zıpkın gibi olması, o da komedi malzemesi işte .d

Sonraki sayfada Zoro ile Luffy buluşuyor tepeye birlikte gidecekken Queen engelliyor. Luffy ile Zoro'yu aşağı doğru atıyor Queen. Antik devin ismini de öğreniyoruz, Jaki. Hemen araştırdım, Yuyu hakusho'dan şöyle bir abimiz çıktı karşıma.

Kurcalasaydım gene bir şeyler bulacakmış gibi hissettim ama sıkıldım bıraktım .d

King'in duvara mıhladığı Sanji "Momonosuke kaçabildi mi?" diyerek kendine geliyor ve kostümü sevmese de ne kadar dayanıklı olduğuna dem vuruyor. Sayfa bölüme ismini veren Hyo amcanın "genede kaybedecekmişiz gibi hissetmiyorum" lafıyla bitiyor.

Ve bölümün en efsane sahnesi, tayfayı adam akıllı toplu bir şekilde görebildiğimiz son sayfaya geliyoruz. Bayıldım arkadaş, sürekli şöyle çizsen ne olur yani. Tüm ekip toplandı ya hep beraber yukarı çıkmaya çalışacaklar ya da sadece belirli isimler yukarı çıkacak. Aklıma gelen en mantıklı senaryo Luffy tepeye çıkacak ona engel olmaya çalışan King'i Zoro, Queen'i Sanji tutacak.

Eşleştirmeler yüksek ihtimal böyle olacak. King ile Sanji karşılaşmaz, karşılaşacak olsa bir bölüm öncesinden King vs. Sanji'yi yarım bırakmazdı. Ve ortada Zoro'nun rakip olarak almak isteyeceği bir kılıç ustası var. Bir aksilik olmazsa King vs. Zoro, Sanji vs. Queen, Luffy'e yol açacaklar. Geriye Brachio tank, Robin, Jinbei ve Brook kalıyor. Onlar da antik devler + Big Mom ile oyalanacaklar sanırım. Samurayları da unutmayalım tabi .d

Bölüm bu kadar, belki gözümden kaçan ufak detaylar olmuş olabilir .d Sayanora kfc.

Kid in meyvesinin avantajını umarım görürüz ilerleyen bölümlerde.2-3 civata falan çekip tek yaptığı büyük yumruk.
Umarım görürüz. Mangada var mıydı hatırlamıyorum fakat Sabaody arc'ta Pacifista'nın lazerini egale ediyordu koluyla ve patlamıyordu bir defasında.Tıpkı rebel yaptığı zaman görünen mor elektrik gibi şey görünüyordu kolunda lazer yedikten sonra. Eğer bildiğimiz manyetizma ise çok dallanıp budaklanabilecek fena bir güç olur ki lastikten bile neler türedi bu seride. Fakat elimizde Dof'un sicim meyvesi gibi mangaka tarafından gücü heba edilmiş veya kısılmış birçok meyve var. Sadece cıvatalarla yumruk yapıp atar ve hurda fırlatırsa da mangaka'nın dünyası nasıl olsa der geçerim. Milyon volta sigara yaktıran, ışık hızında tekmeye iki bina yıktıran, sicime diş ipi muamelesi yapan adam sonuçta.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 7)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık