Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 989: Kaybettiğimizi Hayal Edemiyorum

Sizce Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    215
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Wano nun başlarında belliydi içine edeceği.Shanks falan gözümde öyle küçüldüki.Kara Sakal falan hiç adam yerine koymuyorum artık.Yonkou ünvanı Schi den farkı yokmuş.

Ben Kaidounun delinmesine de Big Mom'ın bu hallerine de kızmıyorum. Ben başta gösterildikleri şekillerine kızıyorum. Bu halleri seri için daha uygun. Ama villain övücem diye bunları tanrı gibi gösterdi ayarsız oda şimdi düştükleri durum absürt geliyor. Bu yonkou ilk gösterimindeki gibi canavar olsa kendi adamları da dahil adadaki herkes aynı anda girişse birini bile alamaz. E arkadaş neden şişiriyorsun boş yere o kadar o zaman? Kaido süpernovaların üstüne düştüğünde onları yakalamış ama kendisi de yaralanmış olsa nolurdu yani? Ya da luffy yi neden tekletiyorsun bu adama? 1 ay içinde bu kadar varlık gösteremediği adama karşı nasıl bi p. Up ile kazandıracaksın? Ne gerek vardı? O big mom naminin yıldırımından etkilenseydi biz Frankynin moyoruna yığılmasını garipsemezdik. Luffy ne kadar güçlenirse güçlensin çer çöpe meze olabiliyor. Bu serideki her karakter için geçerli olmalı. Dikkataizlik edersen cezalandırılsın olmalı. O en başta gösterilen yonkouları nasıl indirirlerse indirsinler saçmalıktan başka bişey olmayacak. Yonkou sağ koluyla yonkou arasında uçurum var gibi gösterdiler. İyide neden? Bir fark olsun aöa uçurum olmak zorunda değil. Seri dinamikleri için sağ kol, amiral yonkou aralarında ufak farklarla birbiriyle ayrışmalıydı.

Seriyi 2004 yılından beri okuyorum.Uzun bir süredir ise bu forumda ufak tefek yazılar yazmışımdır.Fakat yazılan bütün yazıları istisnasız okumuşumdur.Big mom un bu duruma düşmesini kaldıramayan arkadaşlara haksızsınız diyemiyorum fakat haklısınız da diyemiyorum. Durumu da şöyle izah etmek isterim. Serinin başından bu yana yonkouların ne kadar güçlü ne kadar korkulası yaratıklar olduğu anlatıldı. Luffy nin ödülü daha 30 milyon iken yonkouların 3 milyar mı 4 milyar mı 5 milyarmı diye teoriler oluştururken. Güçlerine akıl sır erdiremiyorduk. Yalnız seri ilerledikçe aslında bireysel güçten çok büyük korsanların çevresindeki bireyler aslında ödüllerini belirliyor diye düşünüyorum.(Özellikle Kaido ve Big mom için) Çünkü emri altında o kadar çok güçlü kişiler var ve bunların sayısı hiç te az değil. Örnek olarak buggy gösterebiliriz. Normal şartlarda shısı olabilecek potansiyeli var mıydı ? Tabi ki hayır ama ne zaman ki mf savaşında arkasına bir sürü insan aldı o zaman shici oldu. Yani güç dengelerini tartışırken bunları göz ardı etmenize şaşıyorum doğrusu. Yine buggy üzerinden örnek bir örnek vereyim ki konu farklı noktalara çekilmesin. Buggy luffy i yakalarken bir anlık boşluğuna denk getirip yakaladı ve az kalsın idam ediyordu. Bu durum buggy nin luffy den daha güçlü olduğu anlamına gelmiyor. Güç kıstasını yapan arkadaşların o zaman bu durum hakkında ne düşündüklerini merak ediyorum açıkçası. Frank ve jinbei big moma vurmuşsa big meme haline getirmişse bu big momun şişirilmiş olduğunu göstermiyor. Bu tamamen şuna çıkıyor, istediğin kadar güçlü ol kafan çalışmıyorsa bu durumlara düşersin. Zaten Big mom zeki bir insan olsaydı bu duruma düşmezdi zeki olmadığını ve etrafına insanlar toplayamadığını sadece çocuklarından oluşan bir tayfası olduğunu görerek anlayabiliriz.(pekoms,jinbei hariç tabi).Uzun lafın kısası geçmişte kalan korsanlar yeni nesil korsanlara kafa yapısı olarak ulaşamıyorlar. Aradaki tek fark bu :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık