Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 987 Spoiler Yorumları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Tamam zaten ben sadece Kata'nın o muazzam k.haki'sinin yanına birde b.hakisinin de üst düzey olduğunu adamın full + full olduğunu söyledim tek şanssızlığı Luffy'e rastlamış olmasıydı çoğu kişi Kata'nın k.haki'nin üst derece olup b.hakisinin tırt olduğunu dile getiriyordu (Luffy'i bayıltamadığından) ama b.hakisi de üst düzey bence yani Kata'da taşırabiliyor hakisini demeye getirdim Feritciğim :D
Kata'nın donanımları o kadar önemli değil iradesi yok, o yüzden yenilmeye mahkum.

Örnek:Kaido

Ben hala anlayamadım vol 1 vol 2 farkını işlev açısından.
Biri eşyanın, vücut parçasının vs üzerine haki katmanı yükleyor ve şekillendirmene göre kesiyor/basınç uyguluyor. Diğeri ise içten patlatıyor uzvunun önünde ekstra güç olmak yerine. Mesela Kinemon janjanlı v2 kullansaydı kesmek yerine içini patlatırdı deriyi kesmesine gerek kalmadan. Benim anladığım bu

Acaba Big Mom kendi çocukları tarafından ihanete uğrar mı ? Arc başlarında Perospero hemen kaptan olabileceğini belirtmişti. Böyle bir durumda iki taraf dengelenmiş de olur.

Bu saatten sonra ben de Shanks'ı en güçlü imparator olarak görmeyi bekliyorum. İleri seviye hakiler, bu seride her şeyden önemli ve Shanks muhtemelen her hakide ileri seviye çıkacak. Kral haki zaten cepte, diğerlerini de göreceğiz.
Mihawk'a hiç girmiyorum, çok büyük tartışma çıkar. :D
Yalnız Kara Kral'a da selam olsun.

Roger, Garp, Shanks, Ryuma vs. devasa vücutlara sahip olmadan nasıl bu kadar güçlü olduklarını her bölüm daha da iyi anlıyoruz.

Olay bu. İlki savunma ve saldırı olarak büyük güç sağlıyor. Fakat ikincisi içten yok ediyor.

@Master of Puppets
Tamam buradaki söyleneni anladım da şekil kafamı baya karıştırmış sağdaki kıramıyor soldaki sadece kırıyor içeri doğru akışı pek resmedememiş Oda ve bu niye ön koşul Kaido'ya zarar vermek için onu anlayamadım. Temelinde vol1 atağını sadece daha güçlü yapıyor. Daha delici olsun. Birisi o deliciliğe haki kullanmadan da erişebilir ya da o güce. O yüzden diyorum ya Kaido'nun da savunmasının normal durumda olmaması işe mantık kazandırır.

Yok eğer öyle değilse o zaman g4 Luffy'nin Kaido'ya yaptığını gördüğümüz atakları< Bu bölüm Kaido'ya zarar verenlerin atakları olur.

Öyle yaptığını varsaysak bile bunu Oden'in 9 adamına da vermesi ki tam olarak kimlerin zarar verdiğini bilmesek bile İzo bile o karede acayip mıçıyor. Bugüne kadar çizdiği hikayeye ters. Şimdi kimse demesin Kaido bugüne kadar Oden ve 9 Kınından başka bu tarz haki kullanabilen ya da savunmasını aşabilen kimseyle karşılaşmadı diye? Sonuçta bu hakiyi kullanmak Kaido'ya zarar vermenin ön koşulu ise bir çok kişi elenecektir ama Kinemon ve Raizo gibi isimlerin kullandığı tekniği gidip de sadece en tepedekilere vermek de anlamsız yani yine Kin ve Raizo kalibresinde bir çok adam da bu tekniği kullanabilir manası çıkıyor. Yani onlardan biri de zarar verir oluyor o zaman. Durum böyleyse o adadan aşağı atlamalar, G4'e karşı kendini açık hale getirmelerin hepsinin altı boşalır. Bu bir logianın logiasına güvenerek Yeni Dünya'da dikkatsiz gezmesine benziyor. Böyle bir anlatımla bence savunmasının bir değeri kalmıyor. Yarın bir gün Tashigi öğrense o da zarar verir ki öğrenememesi için bir sebep de yok.
Öğrenseler bile Kaido'nun karşısına çıkıp, vs atıp, boşluk bulacak kadar güçlü kaç kişi var. Amazon Lily'de herkes haki bildiği halde sadece kız kardeşler ve nene Luffy'e dokunabildi. Kız kardeşler de doğru düzgün hasar veremedi Luffy'e. Wano'da bunu bilen çok olsa bile Kaido'ya karşı çıkabilecek en güçlü samuraylar bunlar. Bunlar da sürpriz yapıp açık buldular ve ciddi bir hasar verebilmiş de değiller.

Luffy'nin g4 saldırıları oldukça güçlü. Eğer güç ile aşılabilen bir şey olsa en azından az da olsa kan alırdı. Güç ile de aşılamadığına göre serinin zirve karakterleri bile dövemez o zaman Kaido'yu. Bu mantıklı mı? Ya da g4'ü aşırı derecede küçümsüyorsun. Bence bu hakiyi biliyor olmak şartı çok daha mantıklı. Bu bölümle benim için Luffy'nin çizik bile atamaması bir mantığa oturdu.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 9)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık