Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 980: Dövüş Müziği

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    267
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Sorma ya, çok tuttum kendimi ama yazmak zorunda kaldım. Şu bölüm olanları mantıksız kılacak bin tane örnek vardır seride. Zoro, Killer'in darbesiyle bayılınca, Katakuri dövüşünde Luffy'nin aldığı darbeleri örnek gösteriyorlardı. İşte midesinin yarısı gitti, o halde Katakuri gibi bir adamla saatlerce dövüştü falan diye. Baktığın zaman mantıklı duruyor. Tabii bu yorumu yapanlar, Zoro'nun daha önce gösterdiği dayanıklılık örneklerini hiçe saymışlardı. Ee, şimdi ne oldu? Hani nerede midesiz bir şekilde Katakuri ile dövüşen Luffy? Bu saldırı daha mı büyük? Apoo daha mı güçlü? Değil. Mantıklı mı? Değil. Kafaya almış da, bilmem neymiş. Geçsinler bunları. Oda önemsemiyor bunları. Bugün buna bayılan Luffy, geçmişte ne saldırıları takmamıştır ve gelecekte de takmayacaktır.
Bu yüzden en iyisi makarasını yapmak zaten, 2-3 gündür eğlence sebebim oldu bu olay.

Sorma ya, çok tuttum kendimi ama yazmak zorunda kaldım. Şu bölüm olanları mantıksız kılacak bin tane örnek vardır seride. Zoro, Killer'in darbesiyle bayılınca, Katakuri dövüşünde Luffy'nin aldığı darbeleri örnek gösteriyorlardı. İşte midesinin yarısı gitti, o halde Katakuri gibi bir adamla saatlerce dövüştü falan diye. Baktığın zaman mantıklı duruyor. Tabii bu yorumu yapanlar, Zoro'nun daha önce gösterdiği dayanıklılık örneklerini hiçe saymışlardı. Ee, şimdi ne oldu? Hani nerede midesiz bir şekilde Katakuri ile dövüşen Luffy? Bu saldırı daha mı büyük? Apoo daha mı güçlü? Değil. Mantıklı mı? Değil. Kafaya almış da, bilmem neymiş. Geçsinler bunları. Oda önemsemiyor bunları. Bugün buna bayılan Luffy, geçmişte ne saldırıları takmamıştır ve gelecekte de takmayacaktır.
Geçmişteki tartışmalardan kaynaklanıyor. Küçk bir kıvılcım yetiyor ateşlemek için.

Maalesef Oda'nın bu konudaki tutarsızlığı en büyük sorun. Halbuki Kanjuro'nun kötü ve iyi çizim yaparken kullandığı ellerin farklı olmasına bile dikkat eden bir adam bu. İlginç cidden.

Hayır Alpa’cığım öyle bir yazmışsın ki yani bilemiyorum. Burada herkes Luffy ve Zoro ikilisini seviyordur bence. Ve ben çoğu kişinin ciddi ciddi Luffy’e bu bölüm olanlardan dolayı laf ettiğini düşünmüyorum ama daha ilk bölüm yorumlarında orta da bir şey yokken Zoro’ya yazılanlar tam bir felaketti mesela :D
Bunu bir daha düşün. Her konuda abartısız her konuda nefretini kusan birileri var. Sadece bölüm yorumları da değil. Luffy ismini kullandığı her yorumunda.:D

Geçmişteki tartışmalardan kaynaklanıyor. Küçk bir kıvılcım yetiyor ateşlemek için.

Maalesef Oda'nın bu konudaki tutarsızlığı en büyük sorun. Halbuki Kanjuro'nun kötü ve iyi çizim yaparken kullandığı ellerin farklı olmasına bile dikkat eden bir adam bu. İlginç cidden.
Yok ya, güç dengeleri konusuna yeterli özeni vermiyor. İstese yapabilecek bir yazar ama öncelikleri başka demek ki.

Arkadaşlar gerçekçi olalım. Luffy de zoro da apooyu birebir de alır. Şakası bir yana böyle. Ne zoro ne luffy öyle 2-3 hamle ile gitmezler. Dövüş devam etse ikisi de vücutlarına koka basarak ve sürekli hareket ederek dövüşürler. Apoo öyle hızlı gibi durmuyor ve önce ses çıkarması lazım. Kimse mal gibi beklemez o bir şeyler yaparken. Saldırı gücü yüksek ama saldırması zaman alıyor.

Ya Apoo gibi pek çok karakterin güçlerini doğru düzgün gösteremediği için oluyor bence, Luffy Apoo'nun kim olduğunu bile bilmezken Apoo Zoro'yu da Luffy'yi de tiplerinden tanıyor. Geçen bölümlerde de "E bunlar kılık değiştirdi de hiç kimse mi fark etmeyecek tiplerini?" diye sorular vardı, demek ki belli oluyormuş.

Hani daha önce de dedim bu başlıkta, En Kötü Nesil üyelerinin hemen hemen hepsi aynı kalitede adamlar, bazıları daha şanslı olup ön plana çıkabilirken (Luffy gibi) diğerleri arka plandan ilerliyor (Urogue). Apoo'nun ödülü zaman atlaması sonrası 350M gibi gayet iyi denecek bir seviyede gelmişti bu adamlar havadan kazanmıyor bu ödülleri, illa ki buna değecek bir şeyler yapmıştır.

böyle zıtlaşmaların en büyük nedeni WCI'da luffy ve sanji'nin en ufak hareketlerinde gömülmeleridir.zaten forum o dönemden sonra geriye gitmeye başladı.böyle de devam eder artık boşuna kimse kimseye laf anlatmaya çalışmasın :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık