Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 980: Dövüş Müziği

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    267
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Şaheser :alkis:

Luffy ve Zoro zaten kaçmaya karar verdiler. O kısımdan dolayı rezil oldular diyorsan tamam. Ancak bana göre rezillik Luffy'nin KO olmasıdır. İlla geleceği görmen gerekmez, saldırı geleceği kesin. Kaplasana kokayla kendini.

İşte mors olmamak için çok çırpınıyorlar. Luffy aştı ohoo diyorlardı, dedikleri gibi olsaydı Apoo gibi birine KO olmazdı. Luffy Apoo'dan her türlü güçlüdür. Ancak öyle arşa çıkardılar ki, Luffy'yi amiralden yonkoudan aşağısı kesmez modundalardı. Ne oldu? Oda gösterdi ki Luffy öyle aşmış bir yerde değil. Tersine geldi mi KO bile olur. OP zaten böyle bir seri. Kimsenin dokunulmaz olduğu falan yok. OP evreninde o algı olsa da gerçekler öyle değil.
Rezil oldular dememin sebebi ilk onların saldırmayı seçmesi sebebinden. Eğer vitesi 5'e takıp saldırıp sonra rakibin karşısında duramayıp vitesi R'ye çekiyorsan rezil olmuşsun demektir. Ha ilk rakip saldırır karşısında duramazsın kaçarsın bu tamamen normaldir ama gücünü bilmediğin adama veya orduya sonuçlarını düşünmeden böyle dalarsan rezil ederler adamı. Luffy daha çok KO olup rezil olacak seri hep böyleydi ve böyle de devam edecek maalesef. Bunu çoğu kişi ben dahil kabul ediyor ama Zoro ile ilgili durumu daha kimse idrak edebilmiş değil ne yazık ki.

Hem kata dövüşünde hem sonrasında ben Luffy'nin bu seviyede bir gözlemi kata gibi kullanamayacağını biliyordum. Kata'yı bu konuda aştı diyen hyper fanlar bu bölümden sonra ses etmezler daha. Elbet insan az da olsa Luffy'nin gözlem kullanmasını bekliyor ama Luffy gözlem kullansa bile saldırıdan kaçamazdı bence çünkü saldırı direkt vücudunda patlıyor ve Luffy saldırının mantığını bilmediği için nasıl neyden kaçacağını da bilemezdi. Şey gibi düşün kata Pudding'in diz çöküp ağladığını görüyor ama anlam veremiyor çünkü Sanji'yi duyamıyor.

Efsane Perona vs Beyazsakal muhabbetinin gerçeklik payı mı var yoksa? Korkutuyor son gördüklerim beni. Hiç hayra alamet değil bu.

Shonen manga okuyoruz.Bu kadar bilimsel olmaya gerek yok.Adamın biri magmayla vuruyor diğeri ışık hızında hareket ediyor.
Tabiki gerçek hayatı mangaya 1-1 örnek göstermek saçma ama genede fikir yürütmede yardımcı oluyor.Sonuçta Oda herşeyi kopyalayan birisi.Mekanlar şahıslar meyve güçleri vb.

Rezil oldular dememin sebebi ilk onların saldırmayı seçmesi sebebinden. Eğer vitesi 5'e takıp saldırıp sonra rakibin karşısında duramayıp vitesi R'ye çekiyorsan rezil olmuşsun demektir. Ha ilk rakip saldırır karşısında duramazsın kaçarsın bu tamamen normaldir ama gücünü bilmediğin adama veya orduya sonuçlarını düşünmeden böyle dalarsan rezil ederler adamı. Luffy daha çok KO olup rezil olacak seri hep böyleydi ve böyle de devam edecek maalesef. Bunu çoğu kişi ben dahil kabul ediyor ama Zoro ile ilgili durumu daha kimse idrak edebilmiş değil ne yazık ki.

Hem kata dövüşünde hem sonrasında ben Luffy'nin bu seviyede bir gözlemi kata gibi kullanamayacağını biliyordum. Kata'yı bu konuda aştı diyen hyper fanlar bu bölümden sonra ses etmezler daha. Elbet insan az da olsa Luffy'nin gözlem kullanmasını bekliyor ama Luffy gözlem kullansa bile saldırıdan kaçamazdı bence çünkü saldırı direkt vücudunda patlıyor ve Luffy saldırının mantığını bilmediği için nasıl neyden kaçacağını da bilemezdi. Şey gibi düşün kata Pudding'in diz çöküp ağladığını görüyor ama anlam veremiyor çünkü Sanji'yi duyamıyor.
Güzel açıkladın Histo-kun

Valla bunu bende merak ediyorum. Burda gözlem olsa ne olur olmasa ne olur. Full beden haki gezmek gerekir bu adamla savaşırken herhalde.

Adam içten dıştan patlatabiliyor. Patlatmayı bırak kesebiliyor da. Bunu kizaru'ya yıllar önce yaptığı saldırıda da gördük. Şuan patlatma yerine aynı saldırıyı Luffye yapsaydı Luffy hakkın rahmetine kavuşmuştu.

Acaba açığı nedir bu meyvenin. Sesi duymamak ile alakası olabilir mi veya haki duvarı mı oluşturulmalı bu da zor olur hep savunmak zorunda kalırsın muzigi kesmezse.
Apoo'nun da bir nova olarak Hasır ittifakına katılmasına ben kesin gözüyle bakıyorum. Tüm novalar Luffy'e yardım etsin diye yaratılmış durumda. Apoo bu nedenle Luffy ile Zoro'yu öldürmedi. Saldırmasının da bir açıklaması vardır.

Yazdıklarının hemen hepsine katılıyorum. Sadece serinin bir çok yerinde tez canlılıkla hareket edip R yapıldığı oldu. Ben yadırgamadım şahsen. Luffy Dressrosa'da amiralden yonkoudan kaçmayacağım demeseydi yine bu kadar yüklenilmezdi. Böyle durumlardan kaçarsın da, bire bir meydan okuduğun kişiden kaçınca olmuyor pek.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık