Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 969: Aptal Lord

Bölüm nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    188
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Aynı güçle saldırırken öze ulaşabiliyorsam savunurken de benzer bir etkisi olmalı mantıken diyorum. Meyve iptali değil buradaki olay, gücünden etkilenmeme deriz en fazla. Yapılan açıklama net, kişinin gerçek bedenine ulaşmanı sağlar denildi haki için. Saldırırken durum buysa bu gücü insan kendini savunmak için de kullanabilmeli. Koka'dan değil net bir şekilde b.haki kalkanından bahsediyorum zaten. Burada yeterli bir açıklama olmadığı için fikir yürütüyoruz ama mangakanın o anki kurguya göre güçleri şekillendirme ihtimali hiç az değil.
Sabo'nun arenayı un ufak etmesi gibi bir etki mi bekliyorsun? Mantıken olması lazım. O kullanımla bariyer parçalanabilir. Fakat Oden o kullanımı yapabiliyor mu? Bildiğin kesmeye çalıştı orada. Belki de sıkıntı budur.

Ben odanın % 90 ihtimal ile tatmin edici bir çevirme yapabileceğini düşünmüyorum. Halkla tehdit edilince halkı kötü birisine bırakmak nedir ya. Wano halkı köleliği mi seviyor ? Öyleyse yine çöp. Her türlü sonuç çöpe çıkacak. Bakalım bekliyorum. Açıklanınca mantıksız olan gün yüzüne çıkar yine konuşuruz
Wano halkı köleliği sevmiyor. Tam aksine Oden’in geldiğine seviniyorlar o durumdan kurtulacaklarını sanıyorlar. Oden’i ne ile tehdit ettiklerini bilmiyoruz ama halk ile tehdit ettiyse Orochi, çok mantıklı olmamakla birlikte mantıksız bir sebep de değil. Yönetecek halk, yönetecek toprak kalmamasından iyidir Orochi’nin gözünde de Oden’in gözünde de, sonuçta bu adamlar Emiliano Zapata değil ki yönetime karşı gelsinler o kadar güçleri de yok zaten gördüğümüz kadarıyla. Halk sadece kendi gücüyle Kaido’yu bırak Orochi’yi bile indiremez. Şahsen ben feci bi’ plot twist bekliyorum bu anlaşma konusunda. Halk ile tehdit edildiyse de kurguya yedirir bir şekilde Oda. Sonuçta Punk Hazard’dan beri alttan alttan Wano Arc’ını hazırlamış, boş bir yer bırakmaz böyle derin bir hikayede.

Son düzenleme:
Ben şahsen Odene üzüldüm.

Oden zaten zeki biri değil, beyni cidden gelişmemiş, Oroçi gibi birinin kuklası olmasına şaşırmadım.

Seri de Garptan sonra en büyük iç çatışma yaşayan karakter bence.

Ölümüne üzüleceğim

Acaba bu Wanoyu Kaidonun adasına gelen canavarlarla mı tehdit etti Orochi.Odenin 5 yıl hazırlık yapmadan beklemesi ve sonrasında Kaidoya dalmaya gitmesinin hiçbir mantıklı açıklaması yok gibi.

ilk etapta oden kılığına girmiş kozuki karısı böyle saçmalıyor diyodum ama orjinal Odenmiş yıkıldım resmen :(

Oda anasına avradına sövdürmez bu kadar arkadaşlar. Kesin bu 5 sene bekleyişin bir açıklaması vardır.

Bölüm Oden'in saldırısı ile başlıyor. Oden'in affetmemesi güzel. Orochi Oden'i kandıramayacağının farkında, bu da güzel. Şener Şen'in tiplemelerindeki gibi "Yaptım ama bir sor niye yaptım?" deseydi sinir olurdum. Böyle basitliklere gerek yok.

1 hafta merakla bekledim ve Orochi'nin kurtulduğunu gördüm. Oden onu öldüremedi. Orochi'nin imdadına Kurozumi Semimaru yetişiyor. Barto'nun meyvesinin bir önceli sahibi buymuş. Bu kısım için Orochi'ye torpil geçildiğini sanıyorsanız size katılmıyorum. Orada Orochi bir şekilde kurtulurdu yine. Daha öne başka üyelerinde bahsettiği gibi Orochi bir önlem alacaktı muhakkak. Oden'in gezerken gemi kazasında öleceğini düşünecek değil. O olmasa başka önlem alacaktı.

Oden güce şaşırıyor ve Higurashi ona "ulan hiç mi şeytan meyvesinden haberin yok." diyor. İnsan yine de şaşırır be abla. Bu Kurozumi'lere büyücü diyorlarmış Wano'da. Wano'luların bayağı batıl inançları var. Brook'tan da korkuyorlar bunlar iskelet diye. Kawamatsu, İnuarashi ve Nekomamushi de dışlanıyor. Wano'da Wano'lu değilsen yaşanmaz. Yıllarca kapalı kalmanın olumsuz yanları bunlar. Şu meşhur kapıyı açsalar artık bizimkiler. :S

Orochi'nin Sukiyaki'yi de öldürdüğü aşikar. Ancak Oden yine de sakin kalıyor. İşin sinir bozucu kısmı da burada başlıyor. Oden babasının ölümüne ve Orochi'nin yediği haltlara rağmen 5 yıl duruyor.

Birde Shinobu detayı var. Kendisinde hain bakışı yoktu bu bölüm. Zaten konu OP olunca hiçkimseye iki yüzlü ve yalancı olarak bakamıyorsunuz. Hele ki Charlotte Pudding'den sonra.

Oden gibi o kadar görmüş geçirmiş birisinin hangi şart olursa olsun Orochi'ye boyun eğmesi de garip. Gemiyi kendisi de çalabilirdi gayet. Ayrıca dibindeyken Orochi'ye tekrar saldırmaması da keza garip. Ani bir harekette bariyere olmadan yakalayabilirdi Oden. Neyse hadi yakalayamadı diyelim ve şunu soralım, Luffy ve ya bir başkası sırf yakalayamadım diye vazgeçer miydi? Sanımıyorum. Ki yanlış görmediyse Semimaru'nun bariyerinde de yuvarlak şeklinde bir açık vardı. Senaryo diyelim artık. Oden bu tipte biri olarak çizilmedi bence.

Oden dans ederken yıllar hızla geçiyor. Roger ölüyor, Kaido ile Moriah dövüşüyor Moriah'ı dayak delisi yapıyor. Zararlı çıkan ise Ryuma ve kılıcını kaybeden Wano oluyor.

Oden'i tanıyanlar Oden'i yine de bağrına basarken Wano'lular hızla ondan uzaklaşıyor. Cidden Oden, bu olaylar zincirinden nasıl bir mutlu son bekliyordun merak ediyorum?

Orochi Oden hariç herkesin tahmin ettiği şeyi yapıyor ve Oden'e yamuk yapıyor. Kaido Hyo'yu dayak manyağı yaparken Oden 5 yıl önce yapması gerekeni yapmak için yola koyuluyor astlarıyla.

Ortalamanın altında bulduğum bir bölümdü. Oda'nın böyle vukuatları beni benden alıyor resmen.

Bölüm Oden'in saldırısı ile başlıyor. Oden'in affetmemesi güzel. Orochi Oden'i kandıramayacağının farkında, bu da güzel. Şener Şen'in tiplemelerindeki gibi "Yaptım ama bir sor niye yaptım?" deseydi sinir olurdum. Böyle basitliklere gerek yok.

1 hafta merakla bekledim ve Orochi'nin kurtulduğunu gördüm. Oden onu öldüremedi. Orochi'nin imdadına Kurozumi Semimaru yetişiyor. Barto'nun meyvesinin bir önceli sahibi buymuş. Bu kısım için Orochi'ye torpil geçildiğini sanıyorsanız size katılmıyorum. Orada Orochi bir şekilde kurtulurdu yine. Daha öne başka üyelerinde bahsettiği gibi Orochi bir önlem alacaktı muhakkak. Oden'in gezerken gemi kazasında öleceğini düşünecek değil. O olmasa başka önlem alacaktı.

Oden güce şaşırıyor ve Higurashi ona "ulan hiç mi şeytan meyvesinden haberin yok." diyor. İnsan yine de şaşırır be abla. Bu Kurozumi'lere büyücü diyorlarmış Wano'da. Wano'luların bayağı batıl inançları var. Brook'tan da korkuyorlar bunlar iskelet diye. Kawamatsu, İnuarashi ve Nekomamushi de dışlanıyor. Wano'da Wano'lu değilsen yaşanmaz. Yıllarca kapalı kalmanın olumsuz yanları bunlar. Şu meşhur kapıyı açsalar artık bizimkiler. :S

Orochi'nin Sukiyaki'yi de öldürdüğü aşikar. Ancak Oden yine de sakin kalıyor. İşin sinir bozucu kısmı da burada başlıyor. Oden babasının ölümüne ve Orochi'nin yediği haltlara rağmen 5 yıl duruyor.

Birde Shinobu detayı var. Kendisinde hain bakışı yoktu bu bölüm. Zaten konu OP olunca hiçkimseye iki yüzlü ve yalancı olarak bakamıyorsunuz. Hele ki Charlotte Pudding'den sonra.

Oden gibi o kadar görmüş geçirmiş birisinin hangi şart olursa olsun Orochi'ye boyun eğmesi de garip. Gemiyi kendisi de çalabilirdi gayet. Ayrıca dibindeyken Orochi'ye tekrar saldırmaması da keza garip. Ani bir harekette bariyere olmadan yakalayabilirdi Oden. Neyse hadi yakalayamadı diyelim ve şunu soralım, Luffy ve ya bir başkası sırf yakalayamadım diye vazgeçer miydi? Sanımıyorum. Ki yanlış görmediyse Semimaru'nun bariyerinde de yuvarlak şeklinde bir açık vardı. Senaryo diyelim artık. Oden bu tipte biri olarak çizilmedi bence.

Oden dans ederken yıllar hızla geçiyor. Roger ölüyor, Kaido ile Moriah dövüşüyor Moriah'ı dayak delisi yapıyor. Zararlı çıkan ise Ryuma ve kılıcını kaybeden Wano oluyor.

Oden'i tanıyanlar Oden'i yine de bağrına basarken Wano'lular hızla ondan uzaklaşıyor. Cidden Oden, bu olaylar zincirinden nasıl bir mutlu son bekliyordun merak ediyorum?

Orochi Oden hariç herkesin tahmin ettiği şeyi yapıyor ve Oden'e yamuk yapıyor. Kaido Hyo'yu dayak manyağı yaparken Oden 5 yıl önce yapması gerekeni yapmak için yola koyuluyor astlarıyla.

Ortalamanın altında bulduğum bir bölümdü. Oda'nın böyle vukuatları beni benden alıyor resmen.
Oroçi ile Oden arasındaki sahneler olumlu bir havada çizilse, tamam deriz, saflık etti güvendi Oroçi'ye. Ama tam aksine Oroçi açık açık Oden'e herkesi kandırdım xD, babanın da başını yedim zehaha yapıyor bölümde, nanik yapmadığı kalmış bir. Oroçi'ye güvenmesi söz konusu olamaz bu şartlarda. Çok enteresan bir şey çıkacak yoksa _GODA!!'cı kitle biraz daha eriyecek.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık