Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 969: Aptal Lord

Bölüm nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    188
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bölüm çok iyiydi hatta müthişti, siz sadece eleştirmişsiniz. Oden'in ne acılar çektiğini ve neden böyle bir şeye katlandığını Shinobu anlatınca değerini anlayacaksınız. Haftaya idamını ve Kaidoyu biçmesini göreceğiz muhtemelen. Bakalım o efsanevi günde nasıl bir şey yaşamışlar!? Bakalım Oden'in Kaido denilen çakalı nasıl biçtiğine. Orochi, bana tarihte yaşamış sefil, içten pazarlıkçı, aşağılık birini hatırlatıyorsun. Orochi'nin ve Kaido'nun arcın sonunda ölümlerini izlemekten çok keyf alacağımdan eminim. Umarım Hiyori'nin ellerinde can verir. Oden'in bu bölüm çektikleri nedense duygulandırdı beni.

Tehdit ettikleri şey her neyse, beş yıl sonra aniden yok olmadı ya. Şu anda saldırı kararını alan adam 5 yıl önce de alırdı.

Ayrıca Oden'in idamına gidiyorlar da Oden ne ara yakalandı? :s
Kardeşim Oden yakalanmadı. Orada anlatılmak istenen muhteşem saat denilen zaman diliminde Kaido'ya karşı savaşacaklar ve savaşın sonunda Oden kaybedecek ve idam edilecek halka açık.

Bir de ekleme yapayım Kaido burda ölecekse Lufy değil Zoro alır.
Bu kadar olaylardan soyutlamasinin bu adami bir anlami olmali.Önumüzdeki bölümler de Denjiroyu bebik Zoroyla Wanodan ayrilirken görebiliriz.
Ortada Ryuma ve ejderha varken Zoro olmalı.

Bölümdeki olay örgüsünü çok beğenmedim. Ama bunlar nasıl gömmüş böyle. Karakter bizzat Luffy gibi laf anlamaz kafasının dikine giden bir karakter bize gösterilmeyen sahnede ne olduysa,karakterini bozuyor ve 5 sene boyunca itaat ediyor. Maskaralık yapıyor bu arada o gösterilmeyen bölümde Kaido da var. 5 sene sonra Orochi değil hedef Kaido. Ne diyip korkuttuysa bence geçerli sebep olmasa olmaz o işler. Muhtemelen bütün aileni şuan katlederim falan dedi, zehirlerim okla dedi. Bu arada karısının oklanmiş olmasiylada bir alakasi vardır. Belki zehirli ok yemiştir panzehir bunlardadır. Karısının yediği oktan deliye dönüp gidiyor sarayı basıyor, akabinde okla hastalık muhabbetini gösteriyor Oda bize. O yüzden ok önemli:D
Ha ben ne olmasını isterdim düz gidip basıp Kaido tarafından çorba yapılmasını isterdim. Ama oda şurada trajedi kasmayı uygun görmüş. Zaten seri ölümüne trajedi, duygu sömürüsü flashbacklerde tercih hep buydu bundan sonrada böyle olacak maalesef. :(

Oden'in korktuğu için geri adım attığını sanmıyorum. Sebebi farklıdır.

Wano'yu terk edişinden kaynaklanan bir şeyler olabilir. Babasını yalnız, Wano'yu sahipsiz bırakması vs. Yani suçluluk duygusundan kaynaklanan bir şey.

Son düzenleme:
Shanksı gördüm odende bu Roger dan kalan bir miras herşeyi yapabilirsiniz ama arkadaşına dokunduğu anda olay biter oden adamsın bence gayet oden Roger Luffy WB gibi son sahnede ovarteken şarkısı girmesi lazım. Ne için dayandığını bilmiyorum ama bir nedeni var muhakkak bir antlaşma yaptılar.

Bölümle ilgili uzun bir analiz yaptım, ama buradaki bazı gereksiz yorumlar nedeniyle yazmaktan vazgeçtim.
Ben merak ediyorum analizi. Bir yandan da sana hak veriyorum, gerçekten de çok saçma yorumlar var. Neyin ne olduğunu anlamadan Oden'e sövenler mi dersin, İngilizce bilmeyip sadece resimlere bakarak bölüm çöp diyenler, sonra Türkçe'sini okudum anlam kazanmaya başladı diyenler mi dersin, daha karakterin adını ve cinsiyetini bilmeden yani seriyi göz ucuyla okumuşların bence hain bu demesi mi... Uzar gider böyle.

Bölümle ilgili uzun bir analiz yaptım, ama buradaki bazı gereksiz yorumlar nedeniyle yazmaktan vazgeçtim.
Smoker senin analizini okumak isterim analizlerini başarılı buluyorum sürekli yorum yazan insan değiliz yorumları okuyup geçenlerde var benim gibi hatta foruma kayıt olmayıp yorum okuyanlarda var yani sen görünenlere göre hareket etme bizim kitleyide düşün analizlerini bekliyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 7)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık