Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 967 Spoiler Yorumları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Trenle kafa kafaya girmişti ya, unutmuş falan olabilir. Belki böyle açıklar yani.
Rayleigh'le güncel zamanda aynı mekanda oturup bundan bahsetmemesi daha da garip aslında. Tren çarpınca hafızasını kaybetmiştir bu da.
Franky tamam da Ray de bir şey demedi. Besbelli ki sonradan eklemiş. Bu yüzden kötü yazar diyorum. Böyle ufak kurgu detayları, referanslar, göndermeler vs hikayeyi çok güçlendirir. Oda'da yok bu.

@Roronoa Zoro şöyke bşr düşüncem vardı benim de. Hatta at fava bekleye yazmıştım.
Zaten Raftel varlığı çok uzun zamandır bilinen bir ada.
Demek ki Raftele Roger'dan önce son çıkanlar Kozuki hanesiydi. Yerini bilmediğimiz bir şeyin koordinatlarını daha poneglyphlere koyamayız değil mi?

Şu da aklıma gelen şeylerden: Ben mi çok büyütüyorum yoksa milletin mi dikkatlerinden kaçtı bilmiyorum ama eğer Joy Boy özür dileyecek poneglyphi oraya koyduysa ve taşları işleyebilenler Kozuki hanesi ise demek ki JOY BOY BİR KOZUKİ!

Franky tamam da Ray de bir şey demedi. Besbelli ki sonradan eklemiş. Bu yüzden kötü yazar diyorum. Böyle ufak kurgu detayları, referanslar, göndermeler vs hikayeyi çok güçlendirir. Oda'da yok bu.
Çok önceden finalini falan planladığı seride böyle değişiklikler yapması da garip. Bir de planlamasa n'olacaktı kim bilir? :)
@Roronoa Zoro şöyke bşr düşüncem vardı benim de. Hatta at fava bekleye yazmıştım.
Bir bağlantı olabileceğini güzel yakalamışsın. Kozuki çıkmaz ama aralarında bir bağ olduğu kesin. Aslında buradan güzel teori çıkar. Bölüm bir çıksın da, belki bir şeyler yakalarız.

Üye silindi 5781

Çok önceden finalini falan planladığı seride böyle değişiklikler yapması da garip. Bir de planlamasa n'olacaktı kim bilir? :)

Bir bağlantı olabileceğini güzel yakalamışsın. Kozuki çıkmaz ama aralarında bir bağ olduğu kesin. Aslında buradan güzel teori çıkar. Bölüm bir çıksın da, belki bir şeyler yakalarız.
Aralarında çok çok çok yüksek ihtimal bir bağ var.Çünkü Balıkadam adasında özür Poneglyph'i vardı hatırlıyorsanız.Burada iki ihtimal var , ya Joy Boy bir kozuki (ki hiç sanmıyorum.Kendisinin D. çıkma ihtimali üzerinde duruyorum.) ya da Joy Boy poneglyph'i yazdırmak için tıpkı Roger gibi bir Kozuki'den yardım aldı. 2. ihtimal daha tutulur sanki.

Aralarında çok çok çok yüksek ihtimal bir bağ var.Çünkü Balıkadam adasında özür Poneglyph'i vardı hatırlıyorsanız.Burada iki ihtimal var , ya Joy Boy bir kozuki (ki hiç sanmıyorum.Kendisinin D. çıkma ihtimali üzerinde duruyorum.) ya da Joy Boy poneglyph'i yazdırmak için tıpkı Roger gibi bir Kozuki'den yardım aldı. 2. ihtimal daha tutulur sanki.
Bence de Kozuki olmasından ziyade bir bağları var.

Her dilde D ile başlayan ve gülme ile benzer anlamlara ya da direkt gülme anlamına gelen kelimelere bakmak gerek :oleyo2:

Joy Boy'un bıraktığı hazinelerle, Wano'nun, zamanında ''Altın Ülke'' olarak anılmasının bir bağlantısı olabilir mi? Çünkü olay bir şekilde Wano'ya ve Kozuki Ailesi'ne bağlanıyor. Oden, bu bölümde eskinden Wano'nun açık olduğunu da öğreniyor. Acaba Wano'daki hazineleri mi taşıdı Joy Boy? Sonra da Wano'yu bir sebepten ötürü dışarıya kapattılar ya da kapatmak zorunda kaldılar. Kitabeleri Wanolular'ın yazması, Wano'da bir yol kitabesinin olması vs. birçok bağlantı var. Bunu buraya yazayım da, bölüm çıkınca daha ayrıntılı incelemeye çalışacağım.
Bu antik dili Kozuki Klanının ilk çocuklarına aktarıyorlar. Bu kişinin korunması One Piece'i korumak kadar önemli bence. Çünkü bu yazıtları yok etmesinler diye Ponegrife yazdılar. Bunun yazımı, okuması, şifresini Kozuki klanının ilk çocuğuna aktarılıyor. Bu kişiler de ölse ya da öldürülse o zaman çok büyük sorun çıkar. Şunu sorabilirsiniz; Oden, Momoya bunu aktarmadı. O zaman kapılar açılsın. Ama ülkeyi başka birileri ele geçirdi. Ve Wano'nun dış dünyadan bağımsız olması işlerine geliyor. Belki Ryuma bile denizcilerle savaşırken o zamanki Kozuki Klanındaki bu kişiyi koruyordu.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık