Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 966: Roger ve Beyazbıyık

Bölüm nasıldı?

• Muazzam

Kullanılan: 188 64.2%
  • Harika

Kullanılan: 27 9.2%
  • Epik

Kullanılan: 78 26.6%

• Kullanılan toplam oy
    293
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Haklısın ama yasaklanmasında olmaz arz-talep meselesi kimse bakmak zorunda değil yani isteyen dediğin gibi bölüm çıkınca da okuyabilir hiçbirşey bilmeden.
Onu makarasına diyorum ya. Hiç görmemenin bölüme olan etkisi çok büyük, her daim bunu deneyimlemek on numara olurdu. Ama merak işte, azıyor durduramıyorsun her zaman.

Yare yare daze, herkese iyi geceler. Eskişehir'den tuşluyorum. Gecenin bir vakti normalde hiç şey etmezdim lakin bölüm ateş ediyor. Değersiz düşüncelerimi nakletmeden uyuyamam :l

Normalde kapağı geç derdim lakin kapakta kaydadeğer malzemeler var.

Dressrosa'da saçlarını yaptıran Chiffon'u denizciler yakalamış. Görünüşlerine bakacak olursak normal denizci değil bunlar. Özenle çizilmiş belki de supernovalara rakip olarak tasarlanmış yeni jenerasyon. Arkadaki kadının şapkasındaki martı ve "M" işaretini de göz önünde bulundurursak totalde üç denizci görüyoruz. Chiffon'un okuduğu kitabın üstündeki terimi araştırdım lakin elle tutulur bir şey çıkmadı. Kapağı burada bitirip bölüme geçelim.

Oden her zaman ki gibi tezcanlı, direk atılıyor ve 1-2 çöpü tekliyor. Hemen ardından Rayleigh ile Gaban "Söylentiler doğruymuş. Adam sağlam!" diyor ve birlikte Oden'e girmek için hazırlanırken Roger "En iyi adamlarımın canlarının tehlikeye girmesini istemiyorum!" diyerek şaka yapıyor. Roger'in amacı tamamiyle muziplik, buradan Rayleigh'i ve Gabanı gömüp Oden'i yüceltmeye gerek yok lakin Rayleigh ve Gaban'ın Oden'in gücünü vurgulaması ve birlikte saldırıya hazırlanması dikkate alınacak unsurlar.

- Oden'in mevkisi (Komutan)
- Rayleigh ve Oden'in güç vurgulaması ve kapışmaya hazırlanması
- Beyazsakal'ın inanılmaz bir şey yaklaşıyor demesi
- Kaido'ya bilinen ilk yarasını vermesi

Bunları şöyle objektif bir şekilde tartarsak Oden'in amiral seviyelerinde olduğunu/olacağını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Oden'in gücü hakkındaki analizimi bir kenara bırakalım. Bölümde efsaneler efsanesi Korsanlar Kralı Gol D. Roger var. "Hoi, Samurai!" diyerek geliyor endamını sevdiğim! İsimli kılıç saldırısı ile Oden'i epey uzağa savuruyor ve Oden epey heyecanlanarak "bu da neyin nesiydi? Süper kakkoi!" diyerek şaşırıyor. Roger'in Oden'e öldürme iç güdüsüyle saldırmadığını herkes anlayabilir, 1 senelik ömrü kalmış bir adamın zorlanmadan bu tür kuvveti uygulaması ve WB ile dövüşmesi akıl alır gibi değil. Roger beklentimin üzerinde çıktı.

Hem mental olarak hem de fiziksel olarak beklentimin üzerinde. Normalde bu adamı hep Luffy'nin şuan ki karakteriyle analiz ederdik. Çünkü serinin başından beri "nesilden nesile" muhabbeti ve Roger-Luffy benzerliklerinin getirdiği bir algı vardı. Mentalden kastım da irade gücü veyahut direnci değil tamamen beyin gücü. Roger bildiğin düşünebilen, kafa yoran, plan yapan, hırsları olan bir adammış.

Luffy genellikle bu tür konular da düşünmez, düşünse de akıl edemez. Belki de yaşının getirdiği bir sorumluluktur bu bilemeyiz.

Fiziksel gücüne gelecek olursak epey güçlü, Beyazsakal ile olan dövüşü her ne kadar kısa kısa gösterilse de doyurucuydu. Beni tatmin etti. Çizimler, muhabbetler, güç faktörleri falan fistan hepsi çok güzeldi. Bilmem kaç yıldır bu anı bekledik hep bu tür şeyleri merak edip cevaplarını aradık belki bu kadar güzel kılan budur.

Gelelim yan karakterlere... Scopper Gaban, Rayleigh, Shanks, Buggy, Teach, Marco ve diğer kılıksızlar.

Gaban herkesin tahmin ettiği üzere Rayleigh ile birlikte tayfanın en güçlü üyelerinden birisi. Çizimi falan hoşuma gitti. Çift balta kullanıyor ve "parçalayalım mı?" sorusundan da anladığımız kadarıyla kan dökmeyi seven psikopatın teki.

Roger'in Oden'e karşı kullandığı tekniğin ismi dikkatimi çekti. "Tanrısal nefret"

Fazla dikkat etmiyoruz lakin bu tür şeyler de bile ince mesajlar veriyor Oda. Mesela Oden'in Roger'in adamlarına karşı kullandığı tekniğin ismi "Kararsız iblis tabancası" Yani Oden "İblis tabancası" , Roger ise "Tanrısal nefret" isimli teknikler kullanıyor. Arada Tanrı ve iblis. Ruhsal varlıklar, birbirleriyle alakalı hep. Mesela Kaido'nun kullandığı tekniğin ismi de "İlahi gök gürültüsü" Pek bir şey çıkmaz lakin birbirleriyle alakalı olan karakterlerin saldırı isimlerini bile benzer temalar'da kullanıyor.

Oden fırlatıldığı yerden hızla koşarak geri dönerken Roger ve WB kapışmaya başlıyor. Daha silahları birbirine değmemesine rağmen etraf toz duman oluyor, kılıçlardan haki taşıyor. Oda'nın haki kullanımını özellikle bu şekilde çizdiğine eminim. Bakın bu adamlar hayvanın da hayvanı, bildiğin canavar demek istiyor.

Roger ve WB'nin arasındaki o mücadele başka bir seviye de olduğundan herkes izlemekle yetiniyor. Oden'de çok şaşırıyor bu güç patlamasına.

Roger ve WB'nin dövüşü kısa da olsa keyifliydi. Özellikle WB'nin çizimleri çok iyiydi, mükemmel!

Kaptanlar dövüşürken öteyandan tayfalar da dövüşe tutuşuyor. Lakin aklımda bazı soru işaretleri oluştu. Bence Roger'in tayfası biraz daha güçlü. Marineford zamanında hiç bir şey yapamayan WB tayfasının Rayleigh ve Gaban ikilisine dayanması biraz tuhaf geldi. Üstelik diğer tayfa üyeleri de var. Yüksek ihtimal buradaki güç dengesini Oden kapadı.

Beni şaşırtan bir diğer şey ise Shanks oldu. Shanks, Buggy, Teach, Marco ve diğer ufaklıkların hep beraber çizilmesi ve Shanks'ın bunların arasından sıyrılıp yonkou gücüne erişmesi hayretler içerisinde bırakıyor insanı.

Roger'in "kendin kaptan olduğun zaman gelip alırsın Buggy" demesi :D İleri de Buggy o altın çanı alır demedi demeyin. Buggy kardeşimiz bu ufaklıkların arasında en az gelişen kişi herhalde. Buggy'nin Teach hakkında söyledikleri ise düşündürücü şeyler. Marco'nun dediğine göre Teach normal bir insan değil. Buggy'nin söylediği şeyleri de hesaba katarsak iki meyve yemesi ile alakalı saçma sapan bir spekülasyon yapılabilir.

Lafı fazla uzatmadan bitireyim. Konuşulacak çok şey var. :D

VS
Burada steroidli delikanlı ve Ana'm silahlarına haki yüklememişler. Ayrıca zaten Linlin oraya Kaido ile anlaşma yapmaya gitti; Kaido ise zincirleri çözdürdüğü vakit anlaşmayı kabul etmiş oldu.
Yani Kılıçlarını çarpıştırmaları Roger ve Beyaz'a göre daha dostane. Ana'yı ve Kaido'yu küçümsemek için henüz erken. Hele Linlin'im özüne dönüp Kaido ile savaşsın işte o zaman Roger ve Beyaz'ın savaşlarını tahayyülde hiç zorlanmayacağız.

Yıllardır şu forumdayım, ilk zamanlarım kadar aktif olarak bölümlere yorum yapamasam dahi şu bölümde yaşadığım duyguları tarif dahi edemem. Başta Oda olmak üzere, forumda aktif olarak yıllardır emeği geçen tüm arkadaşlara bu vesileyle teşekkür ederim.
Hacı baktım da toplam 54 mesajın varmış. En aktif olduğun zamanlar nasıldı merak ettim :D

Rogerin, Rayleigh ve Gabana çekilin iyi adamlarımı kaybetmek istemiyorum ifadesini, Oden sizi badem ezmesi etmesin şeklinde yanlış anlamış olabiliriz. Roger muziplik yapmış bu karedeki hali , yüz ifadesinden belli oluyor. Seni şakacı seni kulağından dümene asmak lazım...:at:

Bu bölüm bildiğimiz çoğu ezberi bozdu.

Öncelikle biz her zaman Büyük Hat'ın son adasına vardıktan sonra yeniden Kızıl Hat üzerinden Mavi Denizler'e dönüş olduğunu sanıyorduk. Ancak son ada olan Yıldız Gemisinin Rotası isimli adaya varınca Seyir Belirleyici daha ileriyi göstermiyor. Durum böyle ise, Büyük Hat'tan nasıl çıkılıyor? Soru işareti olarak kaldı şu an bu durum.

Bence seri burdan One piece Rogerın yolu diye devam etsin 500 bölüm Rogerı işlesin. Şimdi dönüp Usoppu falan görmek... :( Evlat acısı gibi gelecek...
Herkes acemiliğinde zayıftır. Oda usop'a çok iyi haki verdi ama kullanması geliştirmesi lazım. Sadece istemsizce yaptı. Ayrıca silah meselesi. Abi sapan kullanıyor bildiğin ve bitkiler şaka gibi:flaugh: Tabanca ya da benzeri bir şeye geçmesi lazım artık bence. Usopp zeki, bu zekiliği silaha da yansıtmalı bitki işi artık yürümüyor bence. Bakalım görücez.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 23)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık