Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 962: Daimyo ve Uşakları

Bölüm nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    159
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Sanji desene o zaman hahahah :D Ben Sanji’yi çok tartıştığımız için yeni bir şeyle geldin sandım, o yüzden kuina geldi aklıma. Sanji olayı için artık bir şey demek istemiyorum. Önce kaptanına saygıyı öğrensin sonra konuşuruz :D
Zoro da her ne olursa olsun arkadaşının arkasında durmayı öğrensin o zaman.:) Sanji hata yapınca şerro merro, Zoro hata yapınca aslan kaplan...Çok yavan kalıyor.:)

Yahu hala aynı şey karşında ki kötü diye öldür gitsin? Nasıl mantık ya bu? :D
Karşında ki bir çocuğu tecavüz eden bir kötü diyelim ne yaparsın? Ya da masum insanların evine girmiş hırsızlık yaparken öldürmüş insanları. Ya da başka başka şeyler. Çünkü Kötülüğün içinde iyilik olmaz ve bence eğer gerçekten kötüyse, kötüler gebermeli :D

@Roronoa Zoro

Bakarım mangaya mobilim şuan.

Gemi sahnesi farketmez ya. Korsanlar diye sebepsiz yere kesiyor gemiyi Zoro. Gideceği yer de belli BAA, oraya gidip inse bir şey fark etmeyecek zaten Luffyler de oraya gidecek.

Fakat adam yanlış gemiye biniyor sonra da kesip "Yanlış gemiye binmişim" diyor. Korsan olsalar da net kabahatli Zoro burada.

Bu mantıkla seride Korsanlar birbirlerine istediklerini yapsınlar sonuçta korsanlar...
Korsanlar konusu da biraz üstü kapalı ya. Nereye gittiklerini biliyor muydu, önce onu yukarı çıkarmalarını istedi mi falan belli değil. İstedi de çıkarmadılarsa ben yine hak veririm. Bir de yine aynı mevzu var. Nasıl ki Luffy insanların iyi mi kötü olduklarını anlıyor ve ona göre muamele ediyorsa, Zoro'da da aynısı var. Mesela en yakın örneği Wano'da oldu. Wano'nun daha başında kılıcını alan ve kendisini yargılayan hakimi öldürdü. Neden? Kan kokuyorsun dedi. Sonra Gyakimaru kılıcını çaldı ve ısrarla vermeyeceğini söyledi, hatta Killer dövüşünde Zoro'nun büyük bir zarar görmesine sebep oldu ama bunlara rağmen Zoro onu öldürmedi. Hatta ''iyi biri misin yoksa kötü mü anlamıyorum,'' gibi bir şey söyledi. Yani önem veriyor böyle şeylere. Roger de böyle bence. Anlatmaya çalıştığım şey bu.

Zoro da her ne olursa olsun arkadaşının arkasında durmayı öğrensin o zaman.:) Sanji hata yapınca şerro merro, Zoro hata yapınca aslan kaplan...Çok yavan kalıyor.:)
Zoro Nerede tayfayı bırakıp gitti? Zoro, Sanji’nin yaptığı düşüncesizliğe kızdı ama Luffy peşinden gidelim deyince çok üstelemedi. Zaten bir sahnede Luffy, Zoro’ya; Demek buradaydın, sende Sanji için endişelendi değil mi? Deyip gülüyor. Yani yine doğru örnekler değil bunlar :D

Karşında ki bir çocuğu tecavüz eden bir kötü diyelim ne yaparsın? Ya da masum insanların evine girmiş hırsızlık yaparken öldürmüş insanları. Ya da başka başka şeyler. Çünkü Kötülüğün içinde iyilik olmaz ve bence eğer gerçekten kötüyse, kötüler gebermeli :D
Tecavüz etmek ile saldırmak arasında ki farkı anlatayım mı cidden?

Diğer noktada anlattığın insanlar bile gerçek dünyayı geçtim seride bile öldürülmeyip, yakalanıp hapse atılıyor. O yüzden negatif mesaj beğenmedim. :D

@Roronoa Zoro

Anladım dediğini de gemi BAA'ya gidiyor işte geçiş rotası orası. Neyse gidip yemek hazırlayayım bitmez bu tartışmalar. :D

Zoro Nerede tayfayı bırakıp gitti? Zoro, Sanji’nin yaptığı düşüncesizliğe kızdı ama Luffy peşinden gidelim deyince çok üstelemedi. Zaten bir sahnede Luffy, Zoro’ya; Demek buradaydın, sende Sanji için endişelendi değil mi? Deyip gülüyor. Yani yine doğru örnekler değil bunlar :D
O dediğin sahnenin sonrasında ne diyor peki? Luffy'ye ''O aptalı bırakalım'' diyordu hala.:D Kaptanının kararına bile itiraz ediyordu. Ortamlarda kaptana saygılı ol dersin kim bilecek... :) Zoro zaten arkadaşlarına karşı nedense hep böyle. Arlong olayından sonra Nami tayfaya gelirken '' Bu ileride bize ihanet eder'' diyordu.:D

Diğer noktada anlattığın insanlar bile gerçek dünyayı geçtim seride bile öldürülmeyip, yakalanıp hapse atılıyor. O yüzden negatif mesaj beğenmedim. :D
Ama kötü diye öldürelim gitsin mi diyorsun. Saldırmaksa olay sadece, sana saldıran kişiye karşılık vermeyecek kaç kişi vardır ki? Eğer biri sana saldırıyorsa, sende ona saldırırsın bu kadar basit. Negatif mesaj demişsin ama dünya da olan bu kadar pislikten sonra kötülerin yok olmasını istemek yanlış mı? :D

O dediğin sahnenin sonrasında ne diyor peki? Luffy'ye ''O aptalı bırakalım'' diyordu hala.:D Kaptanının kararına bile itiraz ediyordu. Ortamlarda kaptana saygılı ol dersin kim bilecek... :) Zoro zaten arkadaşlarına karşı nedense hep böyle. Arlong olayından sonra Nami tayfaya gelirken '' Bu ileride bize ihanet eder'' diyordu.:D
Orada hala laf olsun diye öyle diyor. Usopp olayında gördük, gerçekten engellemek istese neler oluyor :)

Zoro her şeyi doğru yapmaya çalışan bir adam. Robin ilk geldiğinde bile herkes onu kabul ederken, Zoro’nun kabul etmesi uzun sürmüştü. Çünkü adam her ihtimale hazırlıklı olmak istiyor ki bu bence iyi bir şey.

Asıl viski tepesinde, Yaralı haliyle, Luffy’nin kafesini sırtlamış Zoro’ya, inanmayıp saldıran Luffy’e ne demeli? Ona da böyle laf söyleyecek misin? :D

@Roronoa Zoro

Anladım dediğini de gemi BAA'ya gidiyor işte geçiş rotası orası. Neyse gidip yemek hazırlayayım bitmez bu tartışmalar. :D
Aynen bitmeyecek gibi. Afiyet olsun. :D

İnşallah kuina yaşıyordur ve kılıcını ona geri verir. Ushimarunun inşallah en iyi 12den bir kılıcı vardır onu da Zoro alır. Çok şey mi istiyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık