Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 958: Sözleşilen Liman

Bölüm nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    222
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bu kadar sağlam korsanın Wano'nun işgalinden haberlerinin olmaması, olsa da arkadaşlarının ülkesinin bu duruma düşmesine göz yumup sessiz kalmaları içime sinmiyor bir türlü.

Eskisi gibi 5 şık olsaydı "İyi"ye oy attıracak bir bölüm ama çok iyi de değil yani. Roger flashbacki iyi gibi. Hainin kim olduğunu, yoksa bile bilginin nasıl sızdığını iyice merak ettiren bir bölüm oldu.

Olaylar karıştı yine. Wano'da da sırlar bitmiyor arkadaş. Neyse fazla birşey kalmadı. Muhtemelen kyoshiro müttefik olucak denjiro'yu görmedik o gelebilir. Neko ve jimbei son olarak jenerasyondan kimler katılacak acaba. Sonrasında bam güm başlasın savaş.

Ama sıkıntı şurada bu kadar kişi için tek başına kaido büyük sıkıntı. Birde bigmom geldi bu nasıl bir seneryodur yav:bilmem:

Bigmom'ın adasından kaçmaya çalışırken bile pedro öldü. İki yonkou ile kapışırlarsa 1-2 tane müttefiklerden ölüm bekliyorum açıkçası ama kim olur bilemem.

Soru 1:Marko ve Kedi nerede ?
Soru 2:Law nerede ?
Soru 3:Denjiro nerede ?
Soru 4:Luffy nerede
Soru 5:4000 kişi nerede ?
Soru 6:Jimbei nerede ?
Ulan bari birini cevaplayayaydın 2 hafta bekle şimdi.

Roger'ın gemisinde koca bir yumurta var o ne acaba. Bu arada Roger ve tayfası arasında Luffy'nin tayfasıyla olan ilişkisine benzer bir ilişki var :D

EDİT: Spoiler daki Smoker'ın teorisini yeni gördüm mantklı görünüyor:
"
Yumurta hakkında şöyle bir teorim var. Zamanında konu açayım dedim bununla ilgili, ama sonra kaldı öyle. Teori şu;

O yumurta aslında Shirahoshi. Roger ve adamları zamanında Skypeia'ya gidiyor. Burada Poseidon hakkında bilgi veren bir kitabe var. Roger ya içinde Shirahoshi olan yumurtayı burada yanına aldı ya da kitabenin gösterdiği yere giderek orada buldu. Yolculuğun sonuna gelindiği zaman Roger yumurtayı götürüp Neptune'e verdi. Açıklamasını yaptı ve onu kendi çocuğu gibi yetiştirmesini söyledi. Roger bunu yaparak zamanında Joy Boy'un balıkadamlara vermiş olduğu sözü yerine getirmiş oldu. Çünkü sadece Poseidon sahip olduğu güç ile Balıkadam Adası'nı yüzeye çıkarabilirdi.
Bu teori ayrıca Shirahoshi'nin yeni doğmuş halinin bile nasıl annesi Otohime'den büyük olduğunu da açıklıyor.

Üzerine çok düşünmediğim bir konuydu, ama genel hatları ile böyle bir senaryo oluşturmuştum."
Bu Smoker'in teorisi

Bu arc Jinbei öleceği için tayfaya Wano'dan birisi katılacak. Oden tayfaya hayırlı olsun.
Jinbei'nin öleceği de nereden çıktı? O-Tama katılacak. Hasır Şapkalar'da bir Kunoichi eksikti. Oden ölmediyse eğer Orochi'yi indirecek olan Oden'dir. Bu da Momonosuke'nin Yılan biçeni niye almadığını açıklıyor.

Tayfanın yanındayken birisi Zoro'dan nasıl Udon'daki olayları öğrenmiş merak ediyorum. :D Saf gibi gözükebilir, ama başkalarına ötecek kadar boş ağızlı değiller. Kaldı ki liman olaylarını bizimkiler bilmiyordu. toplantı sırasında Kin'emon açıkladı hep.

Geleceği görüyor olabilir de, o zaman 20 senelik olayın bizim tayfa ile ilgisi olmayabilir. Veyahut tam olarak zamanı doğru okuyamadığı için yanlış bir tahmin de bulundu. Resmi çeviri çıksın daha net belli olur. Belki de Wano'nun sınırlarının açılması 20 seneyi aşacak demiştir :bilmem:
Yanşış tahmin mümkün.

20 seneyi aşacak demesi benim de ilk anladığım şey. Ama 20 yılı aşacak kadar sürecek olan şey nedir? Oden zaten şogun. Açıyorum dese kim engel olabilir? Kaido ve Orochi tehlikesini mi öngördü acaba?

Muhtemelen bir hain var ve hain 9 kının içinden biri. Kyoshiro veya Law bu durumu bizimkilere söyledi. Böylece ortadan kayboldular. Hainin bu sebepten yanlış bilgi sizdirmasini sağlayacaklar.
İnu Raizo'nun yerini söylememek adına bacağından oldu. Hasır Şapkalar gelmese hepsi zehirlenir ölürdü. Vizon kabilesinden hain çıkmaz.

19yıl + 9 ay 10gün + 3 ay = 20 yıl. Ne anlarsanız anlayın.^^

Bir kere açığı çıkmış bir planı aynı kafa ile tekrar yürütmeye çalışmak zaten mantıklı değil. İlk planı açığa çıkaran Kyoshiro(bence); ikinci planı anlamayacak mı? Law öyle yaş tahtaya basmaz, ayarlamıştır olayı.

Şu hain mevzusu nereden ortaya çıktı, ne zaman kaçırdım bilmiyorum ama Kyoshiro varken haine gerek yok. Ama Kyoshiro'nun da hain olduğunu düşünmüyorum, adam Shutenmaru gibi dağda pislenmek yerine Orochi'nin emrine girip koruyabildiklerini korumuştur(Hiyori) ve 20 yıl boyunca yediği içtiği ayrı gitmediği adamların her türlü açığını öğrenmiştir. Kyoshiro'nun yapacağı bir planın başarı şansı bizimkilerin yapacağı bir plandan çok çok daha iyi olacaktır. Kyoshiro = Denjiro bu arada(bence).

Bir alıntı ile devam edersek;

Bu adada düşmandan fazlası var,
Bu adada Yonko (Kaido&Big Mom) var,
Ve Yonko'ya plan işlemez.

Neyse gelecek bölümler için beklemeye değer. Geçiş bölümüymüş, ara var varmış... Biz böyle yıkılmayız artık.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık