Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 957: Zirve

Bölüm çok iyi değil miydi be :D

• Kullanılan toplam oy
    361
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Yorum yapmayı pek sevmiyorum, böyle bir bölüme bir kaç cümle yazmazsam da rahat edemezdim, şimdiden kusuruma bakmayın. Düşüncem o ki "Tanrı Vadisi" olarak bilinen yer muhtemelen Enel'in Kami mekanı olarak hayalini düşlediği "Fairy Vearth" çıkabilir. Ay'ın tamamından bahsetmiyorum elbette, Enel için çizilen kapak sayfalarından -mangada 428 den 474 e kadar- hatırladığım kadarı ile uzay korsanları, mekanik insanlar vs. vardı. Bu arkadaşlar uzunca bir zaman uzayda yaşadıklarından formlarında bir değişim meydana geldiyse Rox Korsanları ile ilgileri olabilir. Kayıp olan antik silahlardan Uranüs, Tanrı Vadisinde ise ve Rox Korsanları ile Kutsallar bunu ele geçirmek için büyük bir gümbürtü koparttılarsa Roger'ın müdahalesi de daha mantıklı hale gelir diye düşünmekteyim. Uranüs'ü ait olduğu yere -malum adını gökyüzü tanrısından alıyor- Tanrı Vadisi ile birlikte Ay'a yollamış olması o kadar da saçma gelmiyor ne yalan söyliyeyim. Biraz karışık anlatmış veya anlatamamış olabilirim; bölümün hatrına affedin.

Tam olarak nerede Raftel'in resmi adı Laugh Tale olarak geçiyor? Adı üstünde kehanet. Ha sen kadının 20 sene sonra olacak şeyleri gördüğünü iddia ediyorsan, önce kendini kurtarsaydı derim.
Gelecek hakkında yapılan her film ve teoride oldugu gibi odada sıçacaktır. Yani mantıksızlıklar olacaktır.çokta kurcalamayın.

Yorum yapmayı pek sevmiyorum, böyle bir bölüme bir kaç cümle yazmazsam da rahat edemezdim, şimdiden kusuruma bakmayın. Düşüncem o ki "Tanrı Vadisi" olarak bilinen yer muhtemelen Enel'in Kami mekanı olarak hayalini düşlediği "Fairy Vearth" çıkabilir. Ay'ın tamamından bahsetmiyorum elbette, Enel için çizilen kapak sayfalarından -mangada 428 den 474 e kadar- hatırladığım kadarı ile uzay korsanları, mekanik insanlar vs. vardı. Bu arkadaşlar uzunca bir zaman uzayda yaşadıklarından formlarında bir değişim meydana geldiyse Rox Korsanları ile ilgileri olabilir. Kayıp olan antik silahlardan Uranüs, Tanrı Vadisinde ise ve Rox Korsanları ile Kutsallar bunu ele geçirmek için büyük bir gümbürtü koparttılarsa Roger'ın müdahalesi de daha mantıklı hale gelir diye düşünmekteyim. Uranüs'ü ait olduğu yere -malum adını gökyüzü tanrısından alıyor- Tanrı Vadisi ile birlikte Ay'a yollamış olması o kadar da saçma gelmiyor ne yalan söyliyeyim. Biraz karışık anlatmış veya anlatamamış olabilirim; bölümün hatrına affedin.
Mantıklı zaten o enel olayı orada kapanmamıştır. Nereye gitti bu adam ne yapmak istiyordu o davulları neydi galan derken bir sürü soru çıkıyor. Ama şahsen olayın dünya sınırlarında kalmasını isterim. Ama bakarsın çok iyi bir bağlantı kurar o zaman kitle tarafından hoş görülür.

Yami Yami için bununla alakalı güzel bir teori vardı. Kum meyvesi nasıl su ile temasa geçince logia özelliği iptal oluyorsa karanlık meyvesinin de ortamda ışık olduğu müddetçe logia özelliği iptal oluyor deniyordu. Karanlık meyvesinin zifiri karanlık bir ortamda tam akıcı logia özelliği göstereceğini savunuyordu ve bunu da serinin devamında göreceğimizi söylüyordu.
Teori bana mantıklı gelmişti. Luffy vs Teach'in böyle bir şey olacağı kafamda canlanıyor mesela. Üst düzey bir gözlem, silahlanma, fatihin hakisi ve tabi ki meyve kullanımı. Her şeyin dahil olduğu, her şeyin sonuna denk kullanıldığı bir dövüş, Aang vs Ozai gibi. Tabi mangada nasıl çizilir böyle bir şey bilemem, o da Oda'nın bileceği iş, adam belki 10 yıldır tasarlıyordur bu dövüşü.
Bunu ben de çok savundum. Hatta Sarsıntı Meyvesi'ni almak için tam karanlığa dönüşmesi lazımdı. O yüzden siyah çarşaf kullandı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 29)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık